362 Shares 9277 views

Con – co to jest? znaczenie

Są to słowa, które choć często używane przez ludzi, ale niewielu ludzi naprawdę zrozumieć ich znaczenie. Należą do rzeczownika „con”. Jego znaczenie w międzyczasie nie jest jeden. Kilka z nich. W tym przypadku, każdy z nich ma swoją historię. Więc co to jest „con”, gdzie słowo pochodzi i co to znaczy?

Głównym znaczenie leksykalne słowa „con”

Według jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydaniach językowych XIX wieku. – Słownik Dahl, pierwotnie termin w słowiańskich miał nie jedną, ale kilka znaczeń.

  1. Za granicą, koniec, śmierć. Stąd każde słowo root – "skonat", "ruina", "koniec" – czyli "wapno", "zniknąć", "koniec".
  2. Skręć w porządku. Tak więc okazało się wyrażenie: „od niepamiętnych czasów tak vodilos”, „niepamiętnych czasów”.

Ponadto, w dawnych czasach ludzie aktywnie używać słowa pochodzą od symbolicznego „con”. Ten koń (chory), konobotitsya (hałas, whoop), stajennych (wymyślić coś). Niestety, większość z tych czasowników dawna z aktywnego używania i to tylko historia.

Najprawdopodobniej określenie „con” w swoim pierwotnym znaczeniu zostało odziedziczone po pre-słowiańskiego języka rosyjskiego. Na korzyść tej hipotezy wskazuje na obecność pokrewnych słów o tym samym znaczeniu w języku ukraińskim, Białorusi i Polski. Zatem w nowoczesny język ukraiński powszechnie używanych słów root: Conaty / skonati (tortury, umierającego), vikonavets (kto robi coś lub grających na scenie). Polskim słowem zachowane Wykonawca ( „wykonawczy”). I na Białorusi – "vykonvats" ( "carry").

inne wartości

Jednak w miarę upływu czasu rodzimy słowiańskie słowo oznaczające „con” został wydalony z języka rosyjskiego. Zamiast noun przystosowany dla spółgłoski tytuł angielski gry con. Poprzez tego słowa zaczął być używany w znaczeniu „stopy hazardu” lub synonimem „grając w gry.”

I chociaż ludzie przez długi czas nad wyraz aktywnie używany, to jest coraz częściej wykorzystywane jako nazwa dla specjalnym miejscu w grze „na babcię” lub „Miasta”, gdzie było to konieczne, aby uzyskać kij. Prawdopodobnie ten element gry został tak nazwany ze względu na fakt, że nie było na końcu.

Nawiasem mówiąc, gracze w grze nie umieścić coś na linii, zwykło się nazywać „konovschikami”, ale stopniowo i słowo to zostało zapomniane.

rzeczownik

Jeśli Rosyjska jest rzeczownik odnosi się do nazwy gospodarstwa domowego, w innych językach istnieją anthroponomy (nazwiska osób), place names (nazwy geograficzne), a nawet theonyms (nazwy bóstw) Kon.

Na przykład francuski jest jednym z największych CatOS (jednostka administracyjno-terytorialna, składające się z kilku gmin, część powiatu) nazywa Caulnes, które jest wymawiane i tłumaczone na język rosyjski jako „con”. Podobna imię i jedna z gmin we Francji, położony trzystu kilometrów od Paryża.

W historii świata wiemy wiele wybitnych osobistości noszące nazwę Kon. Wśród nich laureat Nagrody Nobla 1998 – fizyka teoretyczna Walter Kohn, a pierwsza w historii kobieta architekt Lotte Cohn.

Pomimo faktu, że nazwisko jest najbardziej powszechne wśród ludów germańskich, historii i kilku znanych krajowych celebrytów Konov. Do najbardziej udanych z nich – radziecki ekonomista, naukowiec i pedagog Aleksandr Kon; jeden z założycieli szkoły socjologii w ZSRR – Igor Kon i światowej sławy pianista, pod koniec XIX – początku XX wieku. – Pavel Kohn.

Nawiasem mówiąc, starożytnego Inkowie czcili boga wiatru i deszczu, który został nazwany przez nich Kohn.

Przysłowia i powiedzenia ze słowem „con”

Ten rzeczownik od wieków powszechnie stosowane w Rosji i pokrewnych języków słowiańskich. Dowodem na to są liczne rosyjskie powiedzenie do niego.

  • Bydło w naszej stosie udał zgony.
  • Od Kona spokon, spokon, od niepamiętnych czasów vodilos.
  • Pierwsza stawka nie jest zaufanie.
  • Głowa jest zagrożona.
  • On nie jest nasz udział (w sensie nie naszego okręgu).
  • Lub pod koniec lub na zewnątrz.

Co pierwiastek KOH łaciński

Związek nieorganiczny jest wodorotlenek potasu, określone powszechnie prostu „zasady, potasu” ma wzór chemiczny KOH.

Jeśli jego kolega NaOH najczęściej używany do produkcji mydła bar, a następnie za pomocą KOH produkcji płynnego mydła, żele pod prysznic, szampony, płyn do mycia naczyń.

Jednakże, nie jest to jedyne zastosowanie przemysł wodorotlenek potasu, ponieważ wartość elementu Łacińskiej KOH dla sektora są bardzo duże. Jest on stosowany jako elektrolitu w baterii alkalicznych, a także zwiększona uszczypliwość detergentu. W ten związek chemiczny wytworzonego papieru, gumy syntetyczne, nawozy sztuczne, jak również pewnych leków. Roztwór wodorotlenku potasu, a nawet część niektórych produktów pod postacią dodatków do żywności E525. Jak KOH jest często stosowany w kuchni przemysłowych do delikatnego mycia owoców i warzyw.

Jednak ważne jest, aby nie zapominać, że alkaliczny KOH. Co to jest, wiem, każdy student, studiował chemię. W stężonym stanie, każdy alkalicznych jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. W szczególności, jest on zdolny do degradacji większości związków organicznych. Tak więc, gdy na skórze lub błonach śluzowych, KOH jest w stanie spowodować głębokie oparzenia, więc praca z nim, konieczne jest, aby nosić okulary ochronne, rękawice i gumowo odzież.

Alien wiadomość KOH

Ci, którzy wierzą w istnienie pozaziemskiej inteligencji oraz fakt, że wszelkie istoty z innych galaktyk obserwowanych dla ludzkiego oraz w planie niedalekiej przyszłości, aby przejść do kontaktu, znać inny sens „con”. Co to jest? Skrót od „obserwatorów Koalicja Troop”.

Wielu wie wspólną teorię, że w 1929 roku na falach ludzkości wiele godzin wiadomość została przekazana, nadawane w 4 językach. Mówi się o istnieniu Galaktycznej Koalicji, która obejmuje około 220 tysięcy czujących wyścigi. Oderwanie się od obserwatorów Koalicji dla wielu stuleci obserwują rozwój Ziemian, a teraz zachęca je do niego dołączyć. Po pierwsze, ponieważ ludzkość osiągnęła wymaganego poziomu, ale również dlatego, że w niedalekiej przyszłości, grawitacyjne cyklon blisko Układu Słonecznego, w stanie zniszczyć Ziemię z jego mieszkańców. W tym przypadku, Galactic Koalicja ma wystarczających zasobów, aby pomóc ludziom przetrwać wyścig nadciągającej katastrofy.

Dziś wielu naukowców-ufolodzy twierdzą, o tym, czy ta wiadomość jest prawdziwa lub umiejętne mistyfikacja.

Przedrostek „koncentracja” i jego znaczenie

W rosyjskiej „con” może działać nie tylko jako pojedyncze słowa, ale także jako przedrostek. Wartość przedrostka „kon-” została zapożyczona z łaciny, wraz z kon- prefiksu. W języku rosyjskim odpowiada ona wartości z przedrostkiem „C / CO” oznacza „Closer”, „internet”.

Z tym przedrostkiem powstają takie rzeczowniki znane jako kontekstowego (tex wyjaśniający znaczenie słowa lub wypowiedzi) (konfederacji stanów stowarzyszenia lub organizacji) i innych.

Swego rodzaju „koncentracja” przedrostek w języku rosyjskim

„Com” pochodzi od łacińskiego jako przedrostek. Zgodnie z jego znaczenia leksykalnego jest odmianą wspomnianego „koncentracji” (co to jest i jaką rolę odgrywa, wskazane w poprzednim akapicie).

Z pomocą „kom-” wszelkich takich nazw: kombinezony, roślin, zbiór, skład i gminnych. Uprzejmy człowiek zauważy, że większość z tych słowach wszedł rosyjski z innych języków. Jest to ważne spostrzeżenie, ponieważ wiele z przykładów jest pochodzenia łacińskiego i weszła w rosyjskim od przedrostka „koncentracji” i „Com”.

Mając do czynienia ze słowem „con” (to jest, jaka jest rola i skąd pochodzi), warto zauważyć, że w tym przypadku doszło do fuzji starej rosyjskiej nazwy spółgłoskę rzeczowników zapożyczonych z innych języków. Jest to smutna tendencja gdy pierwotne znaczenie tego słowa zostało wyparte przez zagranicznego. Takie przypadki są stopniowo pozbawiony jakiegokolwiek języka swej indywidualności i niepowtarzalności. Jest nadzieja, że Rosjanie w przyszłości będą doceniać i zachowania języka ojczystego i nie pozwoli los rzeczownika „con” i inni cierpieli rodem rosyjskich słów.