312 Shares 8372 views

Lezgin teatr: historia, repertuar, projekty

Lezgin Teatr Dramatyczny ma już ponad sto lat. Jego repertuar obejmuje występy przygotowane przez pracach krajowych.

Historia teatru

Lezgin teatr otworzył swoje podwoje w 1906 roku. Karierę rozpoczął w wiosce Akhty. Założył teatr Idris Shamkhalov. Początkowo był to amatorski klub dramat. Jak aktorzy pracowali wyłącznie mężczyźni.

Wkrótce teatr przeniósł się do Suruhan. Występy trupy grał głównie w języku Azerbejdżanu. Repertuar zawiera występy sztukach dramatopisarzy Republiki.

W tym okresie pracował w teatrze lezgijski Suruhane jesienią i zimą, a latem i wiosną działał Ahtahe. Trupa jest teraz składał się nie tylko mężczyzn ale także kobiet.

Po rządu radzieckiego, klub dramat zyskał status teatru powstała.

W 1927 roku budynek został zbudowany dla niego.

W 1935 roku teatr został przemianowany Lezginskie dramatyczna. W 1938 roku został on nazwany S. Stalskiy (Dagestanu poeta). W 1949 roku firma została przeniesiona do Derbentu.

Od 1997 roku świątynia ta sztuka ma nową nazwę – lezgijski Muzyki i Teatru Dramat nazwany Suleymana Stalskogo.

Jego głównym zadaniem zespołu uważa zachowanie przyjaźni pomiędzy różnych narodów, ożywienie kultury jej mieszkańców, znajomość języka ojczystego, badanie zwyczajów.

Dyrektor Lezginskogo teatr dzisiaj – Alibegov Shidibegovich Musayev.

Firma aktywnie współpracuje z instytucjami edukacyjnymi. Oprócz występów artystów pokazują, koncerty, przeprowadzać wywiady, konferencje, festiwale, wykłady i spotkania.

repertuar

W repertuarze teatru nie jest zbyt duży. Prawie wszystkie produkcje są tworzone na podstawie dzieł autorów Dagestan.

Przedstawienia Lezginskogo Teatr:

 • „Trzy dni”.
 • „Ty jesteś moją matką.”
 • "Sharpie Almas".
 • "Perihanum".
 • "My toscha".
 • „Ach, te księżycowe noce”.
 • "Magia Rock".
 • „Światło Al Mamnuna” i inne.

spółka

Lezgin scena teatr zebrane w swoim małym, ale utalentowanego trupy.

Jej podstawą jest przez wykwalifikowanych mistrzów:

 • Elmira Karakhanova.
 • Valery Suleymanov.
 • Farizat Zeynalov.

Elmira Karakhanova odtwarza prawie wszystkie występy teatru. Jest głęboko, aby przyzwyczaić się do swoich ról, to jest szczere i prawdziwe. Jej znaki są trwałe w przeglądarce. Urzeka kunszt widowni i piękny głos.

Valeria Suleymanova nazywany przez pana prawej stronie sceny. Jest on szczególnie emocjonalny, w stanie dokładnie znaleźć charakterystykę bohaterów. B. Suleymanov doskonale dobry w komicznych rolach. Wielu widzów nazwał go „lezgijski Arkady Raikin”.

Farizat Zeynalov ma przyjemny głos, wyobraźnia, oryginalność i wykonawczej zdolność do tworzenia niezapomnianych zdjęć swoich bohaterów. W większości produkcjach aktorka gra główną rolę. Dzięki swoim urokom, nawet negatywne postacie w jej występ jest zawsze powodują jedynie współczucie.

projekty

Lezgin teatr jest organizatorem i uczestnikiem wielu projektów. Jeden z nich – „Dni Kultury Dagestanu w Azerbejdżanie”. Przechodzą takich imprez rocznie. Ich program obejmuje koncerty i przedstawienia teatralne. Azerbejdżański widzowie zawsze czekam na spotkanie z Lezgian trupy.

Kolejny festiwal – „Kultura – świat sztuki.” On przechodzi w Derbentu rocznie. Celem festiwalu – podniesienie poziomu kulturalnego ludności i popularyzacja sztuki. Jego program jest pełen wydarzeń. Festiwal co roku prezentuje widzom wiele nowych doświadczeń i odkryć. W jego ramach są występy różnych teatrów, koncertów, wystaw, uroczystej ceremonii otwarcia i zamknięcia.

W ramach projektu „Razem przeciwko terrorowi” – kampania poświęcona pamięci pomordowanych przez terrorystów. Jego głównym celem – aby wyrazić swój gniew i pogardę dla zła, nazywając „terrorem”. Przed rajdem ogłosił minutą ciszy pamięci ofiar. Po tym, wydany niebo balony, jako symbol pokojowego nieba. Kampania zwraca się do faktu, że cały świat powinien zjednoczyć dzisiaj razem, ramię w ramię, aby zatrzymać krwawe szaleństwo, oraz na fakt, że konieczne jest, aby kształcić młode pokolenie miłujące pokój i przyjazny.

Ważne są także projekty: „Kultura – Dzieci Dagestanie”, „Wieczór Poezji”, „Muzyka świata – z terrorem”, „Święto Wiosny” Yaran Suvar „i inne.