700 Shares 3177 views

Jak odebrać rower w prawo? Jak zainstalować tylne koło roweru?

Rowerów – jest to najbardziej ekologiczny i zdrowy tryb transportu. Z ogromną różnorodność na rynku nie są tak proste modele do wyboru. Aby dokładnie to, czego potrzeba, można zbierać samego roweru. Ponadto umiejętności montażowych będzie przydatna przy zakupie velobayka w polu.

Dlaczego zbieramy?

Ktoś może być absolutnie logiczne pytanie: dlaczego należy zbierać, czy można kupić gotowe? I tylko prawdziwi fani nie myśleć o tym. W pierwszej kolejności, wykonany własnymi rękami będą silniejsze i bardziej wytrzymałe. A potem, to rower będzie wyłącznym i woli, że nie każdy jest w stanie nabyć. I może to być hobby, bo ktoś gromadzi kolekcję dzieł sztuki, i ktoś zbiera rowery. Do każdej własnej. Jest to szczególnie prawdziwe, drifting i inne zawężone modele.

Dodatkowo, często zdarza się, że rower jest zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego, a nawet z zagranicy, w tym przypadku nie występują w zwykłej formie dla konsumenta, w tekturowym pudełku. Projektant rodzaju dla dorosłych. Nawet wtedy pytanie „Jak zmontować rower” oznacza żebro. A to sprawi, że trudniej bez pewnej wiedzy i umiejętności. I to nie tylko dorośli, ale także rowery dla dzieci.

Od czego zacząć?

Podstawą każdego roweru jest rama, a jej wybór należy podchodzić ostrożnie, jak zresztą w każdym szczególe przyszłość stworzenia. Elementy rowerowe są: rama, kierownice, koła fotela, a dodatkowe składniki (pedały, łańcuch skrzydełka, gwiazdka). Każdy z elementów jest ważne, aby uzyskać doskonały rezultat. Kiedy przychodzi do gotowego modelu sklepu, który wymaga montażu, wtedy tym bardziej łatwiejsze. Aby dowiedzieć się jak zmontować rower po wyjęciu z pudełka, szczegółowe instrukcje powie, co często jest w załączeniu. Montaż i obie potrzebują niektóre narzędzia: kombinerki, nóż, płaskie i krzyżakowe śrubokręty, sześciokąt wyrwanie 15. Ponadto, smar może się przydać.

niestandardowe rowery

Jak zbierać rower z rąk? Nic skomplikowanego. Musimy tylko szczegóły i wielkie pragnienie. Opcje te są self-made swoją nazwę – „niestandardowe rowery”, co tłumaczone na angielski oznacza „na zamówienie”. Mogą być również wykonane w warsztacie, ale to będzie kosztować więcej. Osobiście zebrane modele posiadają unikalne i oryginalne wzornictwo, są one w pełni ustalona na pragnień i potrzeb właściciela. Mogą być niestandardowe średnica koła i skomplikowany projekt. Istnieją różne rodzaje nich:

 • Chopper – model, który w zasadzie są estetyczne komponent.
 • Cruiser i turystyka – stworzone dla wygodnej podróży ze wszystkimi wymogami właściciela.
 • Hybrydy – Lowrider, singlspid lub tandemowej.
 • Rower elektryczny – często tworzone na podstawie zwykłego roweru.
 • Jest też punkt, gdzie można dołączyć inne, które nie pasują do żadnej klasyfikacji.

Tworzenie niestandardowych rowery

Zasadniczo, istota zbudować swój własny rower jest miksovaniya różne części wielu modeli. Taka opcja jest o wiele tańszy niż tworzeniu velokonya żelaznej od podstaw. Jeśli wybrano bardziej złożonej wersji, konieczne jest przeprowadzenie prac spawalniczych, opracowanie projektu, tworzenie rysunków, itd. D. Przed montażem roweru, trzeba dokładnie to, czego potrzebujesz, aby uzyskać wynik zdecydować. Na przykład, aby przerobić standardowy model w Touring może zostać zainstalowany w celu zastąpienia koła drogowego i ramę do silnego i lekkiego tytanu. Ponadto, w tym przykładzie wykonania, korzystne jest zastąpienie hamulców i innych niezbędnych zmian. Główną rzeczą, którą należy uznać w tym przypadku: nie wszystkie velodetali i łączniki, ujednolicone i może zająć dużo czasu, aby stworzyć odpowiednią strukturę. Jednak praca będzie się opłacać, a raczej idealny rower.

Rower w pudełku

mniej lub bardziej jasne z domowymi modeli. Ci, którzy nie chcą zadzierać z Design, zmianą oraz podobnych rzeczy, ale chce realizować się jako kolekcjoner, może być wskazane, aby kupić rower w pudełku. Są też muszą być zebrane. W celu zebrania sam rower, wymagają skarbem pudełko z „projektant”, który stanie się rower, dodatkowe narzędzia – są one o których mowa powyżej, – opieki i cierpliwości.

A jeśli nagle to się stało, że w polu ręcznego nie występuje, albo jest niezrozumiały język, pomysłowość i umiejętności projektowania. Poza standardowym rowerze, demontowane i sprzedawane prędkość dzieci. Na niuanse montażu każdego z nich – poniżej.

Najbardziej proste w montażu rowerów

Większość dzisiejszych rowery są wyposażone w przełącznik prędkości i oświetlenia. Jednak urządzenie to nie wszystko potrzeba. Czasami prosty rower do poruszania się po mieście lub od charakteru wyjazdu. Wszystkie modele są wyposażone w podstawowy zestaw elementów: kół, ramy, kierownicy, pedałów i siedzenia, zawsze posiadają hamulce. Mają stały bieg, to jest tylko jedna gwiazda, co oznacza, że wiele problemów z ustawieniem nie będą. Należą do nich miasto-rower lub rower miejski. W to wszystko jest łatwe, zapewnia mu komfort podczas poruszania się po mieście, więcej prędkości nie rozwija. Aby zrozumieć, w jaki sposób zmontować rower do miasta, trzeba zrozumieć, jak to wygląda. Model ten z lekką ramą i wygodne siodło, nie przełączać biegi mają hamulce. Często uzupełniają przedni kosz.

Koło tylne. struktura

Musisz zebrać pewne elementy przed układem roweru. potrzebna jest specyficzna wiedza zrozumieć jak złożyć tylne koło roweru. Jego elementy są szprychy bębnowe obręczy opony tuleję aparat płetwy. Ten ostatni jest serca tylne koła. To także musi być zamontowany prawidłowo. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, jak zbudować tylne koło z piastą rowerowej. To rozwiązuje bardzo ważne zadanie – aby przekazywać energię obrotową pedałów kół. Jego części składowe:

 • Oś – wszystkie elementy są przymocowane do niego.
 • Gwiazdka.
 • W niektórych modelach jest pedał hamulca.

Tuleja obudowy są wykonane przez formowanie, wytłaczanie lub vytachivaniya. Materiał do tego są stopy aluminium lub stali. Surowiec do osi wystaje stal, tytan, aluminium.

zespół koła

Każdy, kto chce, aby przejść do tego rodzaju transportu, konieczne jest, aby wiedzieć, jak złożyć tylne koło roweru. Pierwszym krokiem jest zabezpieczenie centralny hub do obręczy, to pomoże szprychy. Tutaj jest pewna kolejność: najpierw po jednej stronie koła, a następnie przewrót i montaż reszty. Ponadto konieczne jest, aby wyregulować naprężenie każdej szprychy. Odbywa się to w następujący sposób:

 • Wszystkie sutek zawijać do tej samej liczby obrotów.
 • Dodaj jeden obrót podczas dokręcania szprych ostatni się niemożliwe.
 • Odprężyć się zawrócić.
 • Dokręcić wszystkie szprychy kolejne pół obrotu.

Należy także zainstalować kasetę, załączając łańcuch do mocowania osi. Podsumowując, prawidłowe chropowatość – osiem, elipsy, sprawdź system hamulców i przekładni.

Ta wiedza jest wystarczająca, aby zrozumieć, jak zbudować koła rowerowego – i tył i przód. W odniesieniu do drugiego jeszcze łatwiejsze – szprych oraz osi, wieniec, łożysk bębnowych, kamera i pokrywę.

Zbuduj miasto-bike

Zbierz miasto-rower może być prosty algorytm:

 1. Korek jest zamocowany na ramie, na dwóch łożyskach umieszczonych w tej konstrukcji. Są one umieszczone na siedzeniach na górze i montażu do ramy dolnej, zaciskania odbywa się za pomocą nakrętek.
 2. Mocowane koło mocuje śrubę.
 3. Ustawianie fotela – to będzie włączyć wynikowy projekt dla wygodnego mocowania kół. W tym przypadku, nie będzie dwóch punkt obrotu: kierownica i fotel.
 4. Instalacja łańcuchowe Oś pedałów załączony do niego, który jest umieszczony po prawej stronie. Jeśli pedały nie są zainstalowane, należy je umieścić.
 5. Obok pominąć obwód w ramce i ustawić skrzydła.
 6. Tylne koło jest zamontowane, za pośrednictwem łańcucha naprężonym.
 7. Ustawia przednie koło.

Rower jest gotowy do pracy i może być wysłany na ulicach miasta. Znając algorytmu, jak zamontować rower – dyspozycja jest najczęściej znaleźć w każdym polu – można bezpiecznie kupić go w tej formie.

„Stealth” zespół modelu

Rowery „Stealth” jest bardzo popularne i popytu. Ta firma jest dobrze sprawdzone i są wysokiej jakości i trwałości. Zasadniczo, to marka produkuje modele z pełnym „mięso”: .. hamulców, amortyzatorów, przekładni itp Aby zakupić ten model miłe i pożyteczne, trzeba wiedzieć, jak złożyć rower „Stealth”. Będzie to wymagać tych samych narzędzi jak do montażu innych łazików. Szczególną uwagę należy zwrócić na montaż dźwigni zmiany biegów, który składa się z takich elementów:

 1. Switch – jest przymocowany do tylnego koła, jest zbiorem możliwych gwiazdek (5 do 7), w którym zmienia się ograniczenie prędkości.
 2. Przesunąć dźwignię na kierownicy. Dwa z nich – jeden dla gwiazd na tylnym kole i jeden dla tych, które znajdują się na froncie.

Są one połączone ze sobą liny, która zapewnia przełączania trybu szybkiego. Zespół tych mechanizmów powinno być realizowane po zamontowaniu wszystkich części.

prędkość rower

Jak zmontować rower szybki? W przypadku montażu szybki rower większej mądrości, niż poprzednie, nie. Jest bardzo ważne, aby ustawić właściwy łańcuch, a następnie dostosować wszystkie mechanizmy. To właśnie na tych punktach warto spojrzeć bardziej szczegółowo. Przed rozpoczęciem montażu trzeba przenieść Przełączniki (przód, tył) Pozycja z najmniejszych gwiazd. Ponadto, obwód jest umieszczany na rowerze, tak aby ominąć dolny wałek na lewa i górna – z prawej strony.

Potem zamocowane końce łańcucha, możliwe jest, aby śrubę dociskową. Regulacja jest sprawdzenie naciągu lin podczas zmiany biegów. Że jest to konieczne w celu zapewnienia prawidłowego montażu łańcucha: nie sag po przełączeniu na najmniejszą zębatkę, a skończywszy na największym – to wystarczająco długo. Od pierwszej kolejności podnieść nie zawsze działa, więc trzeba spróbować w celu uzyskania idealnie dostosowanego przełącznika.

Budowanie trójkołowy dla dzieci

Aby uzyskać informacje na temat sposobu zbierania rower dziecięcy – na. Wymagane narzędzia: Hex (często przychodzi), klucz 10, 13, 17, wkrętak krzyżakowy. Jeśli model nadmuchiwanych kołach – pompy. algorytm:

 1. Wtyczka jest przykręcony strażnika.
 2. Przednie koło jest podłączony do pedałów. ponoszą one piętno – w prawo, w lewo.
 3. Widelec i koło musi być połączony i dobrze zaciskowe punktów mocowania.
 4. Rama montażowa z widełek i koła odbywa się za pomocą śrub.
 5. Z tyłu hamulce ramy zamontowane, a następnie przechodząc do koła i są przymocowane do ramy.
 6. Montowany podnóżek, jeśli taki istnieje. Wszystko jest mocowana za pomocą śrub.
 7. W niektórych modelach jest kaptur. Jest on oparty na prowadnicach metalowych, które są przymocowane do ramy.
 8. To jest po zainstalowaniu kierownicy i siedzenia.
 9. Ostatnim etapem będzie kosze montowania dla zabawek lub innych ważnych szczegółów.

Montaż trójkołowy rower dla dorosłych

Najczęściej takie rowery przerobienie standardowych modeli z dwoma kołami. Wiedząc, jak zmontować na rowerku, można uzyskać w wyniku ekskluzywnym urządzeniem o większej funkcjonalności. Ten rower jest powiększonym kopia dziecka, ale wszystkie trzy jego koła są tej samej wielkości. Tylny umieszczone na jednej osi, która jest zamocowana do skrzyni biegów. Również te modele są wyposażone w duży kosz tylny, który jest dołączony pomiędzy kołami.

zamiast O

Jak odebrać rower załatwione. W procesie tym nie powinno być trudności, jeśli istnieje przynajmniej minimum wiedzy i rąk rosną z właściwym miejscu. Ponadto, czytając materiał Powyższe jest absolutnie realistyczny stworzyć ekskluzywny rower, który spotka się z własnych potrzeb i pragnień.