111 Shares 8298 views

przechowywanie czosnku w domu: kilka porad

Lecznicze i smakowe właściwości czosnku są znane od dawna i nie wymagają dowodu. Ten wielokrotnie nagradzany żywność nadaje potrawie wyjątkowy smak i smak. Dodatkowo, regularne przyjmowanie nawet małych ilości czosnku pomaga wzmocnić układ odpornościowy, zwiększając zdolność organizmu do przeciwstawiania przeziębienia, ostre infekcje dróg oddechowych i przeziębienia. Nie jest zaskakujące, że ludzie starają się, aby w domu było zawsze co najmniej jakimś magazynie jako użyteczny warzyw.

Przechowywanie czosnek w domu wymaga szczególnej uwagi. Inaczej roślinny szybko nabyć czarny kolor i zepsuć. Przestrzeganie prostych zasad pozwoli produkt zachowuje wszystkie swoje właściwości użyteczne, a przez długi czas pozostają soczyste i nie pomarszczona.

Jednym z najprostszych sposobów zapewnienia długoterminowego przechowywania czosnku w domu jest jego przeplatanie w warkocze. Metoda ta jest bardzo popularne wśród gospodyń domowych. Aby móc to zrobić, czosnek został pierwotnie zbierane pióra. Powstałą wiązadło roślinny zawieszony na ścianie lub na suficie w ciemnym i chłodnym miejscu (na przykład, w piwnicy). W ten sposób temperatura w pomieszczeniu, w którym przechowywane czosnek, powinno być jednym do trzech stopni. Na większych wysokościach produkt termometr zaczyna rosnąć. Niższe temperatury sprzyjają zamrażania warzyw.

Siatka – to kolejna opcja, która nadaje się do takiego procesu, jak przechowywanie czosnku w domu. Nawiasem mówiąc, zamiast tego można użyć prostego nylonową pończochę. Czosnek gotowane jest umieszczony w sieci w postaci suchej. To znacznie zwiększa trwałość produktu. Zamieszczenie przygotowany czosnku składowania powinno również wewnątrz przy niskiej temperaturze i niskim procencie wilgotności. Gdy produkt należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, a miejsce powinno być dobrze wentylowane. Nie jest konieczne, aby zachować wspomnianą warzyw w lodówce. Ze względu na wilgoć będzie szybko gniją.

czosnek przechowywanie w domu może być przeprowadzona w szklanym pojemniku. Pomoże to zaoszczędzić cenne właściwości produktu. Należy pamiętać, że słoik, w których czosnek musi być idealnie suche. Głowa powinna być pakowane tak mocno, jak to możliwe, a następnie przykryć pojemnik z pokrywką z tworzywa sztucznego. Jeśli jest to pożądane, może być wypełniona czosnek grubości dalszej mąki – co najmniej dwóch centymetrów.

Metody dostarczyć do przechowywania czosnku i stosowania skrzynek ze sklejki. Na ich dnie wylewa zwykłą sól, a następnie szef stosu warzywa. Te przekładane warstwami, aby całkowicie wypełnić pole. Ta metoda jest zalecana nawet w temperaturze pokojowej. W tym przypadku, gdy wilgotność nie jest krytyczna.

Tam jest bardziej czasochłonne, ale jest to dość skuteczny sposób. czosnek głowa pokryta specjalnym roztworze tłustej. Przygotowanie oznacza łatwe. na l gotowanej olej roślinny dodaje się dwadzieścia kropli jodu. Kompozycja ta pokryta czosnku. Po końcowej absorpcji oleju roślinnego umieszczone w oknach, słoiki lub inne naturalne pojemnikach koszu.

Przechowywanie czosnek w zimie może być również wykonane w postaci oczyszczonej. W tym celu przygotowano i ułożone w pojemniki szklane zębów wypełnionych tym samym roztworze z oleju roślinnego z jodu. Dzięki tej metodzie, oprócz gotowego czosnku do dyspozycji gospodyni będzie również sos aromatyczne. Mogą one być uzupełniane sałatki, a także używane do smażenia.