416 Shares 3075 views

Tabletki z zęba: lista skutecznych leków

Prawdopodobnie są ludzie, którzy nie wiedzą, co to jest ból zęba. Ale najprawdopodobniej nie ma ich wielu, a nie zdają sobie sprawy z "czarujących" wrażeń, ponieważ odwiedzają stomatologa na czas. Główna masa populacji tej planety o większej lub mniejszej częstotliwości cierpi na ból stomatologiczny z jednej lub innej intensywności. Ci ludzie zazwyczaj używają tabletek do zębów, których lista jest dość zróżnicowana. Jednak ból może mieć różne mocne strony, a w zależności od tego musisz wybrać środki przeciwbólowe. Teraz wymieńmy najbardziej popularne z nich, a następnie powiemy, która z medycyny jest lepsza w danej sprawie. Tak więc, lista pigułek na ból zęba:

  • "Analgin";
  • "Nyz";
  • Nurofen;
  • "Diclobère";
  • "Ketanow";
  • Ibuklin;
  • "Pentalgin";
  • Andipal-Neo;
  • "Akonit";
  • "Aktasulid" i inni.

Ból o małej intensywności

Jeśli dyskomfort w zębie pojawił się w ciągu dnia, ale mają one łatwą, tolerowalną naturę, wtedy w takich przypadkach można spróbować pomóc sobie z wystarczająco znanymi i dobrze znanych leków. Więc co to pomaga w takich przypadkach? Tabletki z analginą, aspiryną, paracetamolem, itp. Przez długi czas są wystarczające (efekt trwa nie dłużej niż 2-3 godziny), ale jeśli w tej chwili nie ma możliwości natychmiastowego skontaktowania się z dentystą i wystarczy.

Wśród pracowników medycznych są specjaliści, którzy mówią o krzywdzie tradycyjnych środków przeciwbólowych stosowanych w układzie krwiotwórczym. W zamian pacjenci często oferują importowane, drogie – "najlepsze" – pigułki z zębami, co z reguły kosztuje kilka razy więcej, ale są wytwarzane na podstawie tego samego paracetamolu, aspiryny lub analgenu. Dlatego też warto rozważyć, czy trzeba wydawać pieniądze na kosztowne leki, czy efekt prostego "Analgin" lub "Aspiryna" jest do przyjęcia.

Ostre, strzelające bóle

Jeśli bóle są ostre i ostre, potrzebne będą mocniejsze leki. Należą do nich "Ketanov", "Naiz", "Aktasulid" itp. Skuteczność jest główną cechą, że takie pigułki mają z bólu zęba. Na liście leków leży Ibuklin, który ma minimalną liczbę zdarzeń niepożądanych i jest zatwierdzony do stosowania nawet przez dzieci. Główne składniki czynne leku – paracetamol i ibufen – szybko zatrzymują ból i nie powodują powikłań. Jednakże dla dorosłego pacjenta codzienna norma "Ibuklin" nie powinna przekraczać 4 tabletek.

Aby efekt z zastosowania leków na ból zęba okazał się możliwie jak najszybciej, najlepiej nie przyjmować pigułek i zastrzyków. Jeśli jednak wybrano nieprawidłową dawkę, istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych w postaci zawrotów głowy, osłabienia, objawów alergicznych (wysypka, trudności w oddychaniu), nudności, bólu w jamie brzusznej, szybkiego oddawania moczu, nieprawidłowości w układzie sercowo-naczyniowym.

Toothache

Jeśli ból wydaje się być nie silny, ale hałaśliwy, to pytanie, które tabletki pomagają w takim rodzaju bólu zęba, jest prosta: w przypadku konwencjonalnych leków przeciwbólowych należy dodać środki antyspazowe (Papaverin, No-shpa i t Itd.). Same leki te nie będą miały pozytywnego wpływu, ale ich kombinacja z lekami przeciwbólowymi szybko zatrzymuje zespół bólu. Na przykład tandem "Analgin" + "Papaverin" pomogą zasnąć osobie cierpiącej z powodu bólu zęba.

Nie do zniesienia bólu

Zdarza się również, że wydaje się, że osoba, która wkręca się do chorego zęba. Bolesne odczucia są bardzo intensywne, mają nieustający charakter. Aby złagodzić stan w takich przypadkach można tylko takie pigułki z bólu zęba, których lista jest kierowana przez leki narkotyczne, takie jak "Morfina", "Promedola", "Fentanyl" i inne podobne do nich. Zasadą działania tych leków jest spowolnienie (a nawet całkowite zablokowanie) procesu przekazywania impulsów nerwowych w rdzeniu kręgowym i mózgu, co prowadzi do usunięcia zespołu bólowego.

Jednak przy stosowaniu takich leków należy pamiętać, że mogą powodować najsilniejsze skutki uzależnienia (w końcu są to narkotyki). Głównym zakresem takich leków jest złagodzenie cierpienia u pacjentów z rakiem, u pacjentów z bólem zębów rzadko przepisywane. Materiałem źródłowym do produkcji środków odurzających jest opiaty, dzięki czemu można kupić takie leki w aptekach tylko wtedy, gdy pacjent ma recepty od lekarza.

Tradycyjne leki przeciwbólowe

Tradycyjne leki uznawane są za lekarstwa i mają szybki i pełny efekt. Jakie tabletki na zęby wziąć w każdym przypadku, powiedziano wcześniej. Lista takich leków jest dość obszerna i zaczyna się od zwykłych "Paracetamolu" i "Analgin", a kończy się narkotykami. Na liście skutecznych leków na ból stomatologiczny: "Ketanov" i "Nurofen Plus", "Pentalgin" i "Prohodol", "Dexalgin" i "Sedalgin" itd.

I co wolisz – prosty "Analgin" lub zaawansowany i kosztowny "Andipal-Neo", w którym substancja czynna (metamizol sodu) jest jedno i to samo – osobista sprawa pacjenta.

Homeopatia jest również kierunkiem medycznym …

Tabletki homeopatyczne z bólem zęba są również skuteczne. Lista jest dość zróżnicowana, ale wybór konkretnego leku zależy od czynnika powodującego "pogorszenie się sytuacji" zębami. Jeśli zespół bólu spowodowany jest przeziębieniem, Aconite pomoże. Jeśli nacisk jest silny stres emocjonalny lub nerwowy przełom, lek homeopatyczny "Coffey" będzie skuteczny. W przypadku, gdy urazy lub urazy szczęki w tym obszarze staną się czynnikiem prowokującym, należy zwrócić uwagę na Arnicę. Jeśli jednak przyczyna bólu stomatologicznego "podnivayuschih", jak mówią, nielatująca pogoda lub długotrwały pobyt w wilgotnym pokoju, zaleca się lekarzowi homeopatycznemu podejście do lekarstwa "Nuksmoshata". Lek ten jest dopuszczony do stosowania przez dzieci i kobiety w ciąży.

Dla osób prowadzących siedzący tryb życia, spożywających dużo kawy i alkoholu, łatwo "chwycić" przeziębienia i łatwo się pobudzić, "Nuxvomika" będzie skuteczny.

Zwalnia ból w domu

Czasami pojawia się pytanie, jak pozbyć się bólu zęba bez tabletek, w domu. Tutaj proste valerian może pomóc lub (jeśli nagle będzie w szafce lekarskiej?) Specjalne krople stomatologiczne. Nawet jeśli dom ma olej z eukaliptusa, zespół bólu może być trochę osłabiony. Wystarczy założyć tampon z kilkoma kroplami do zęba.

Ponadto należy zwrócić uwagę na takie czynności, jak płyn do płukania jamy ustnej z sokiem żurawinowym lub sage broth (pomaga wymyć bakterie z uwagi na ból), można wypłukać jamy ustnej roztworem sody co pół godziny (pamiętaj, że soda jest gotowana ze stromą wrzącą wodą, a nie tylko ciepłą Woda). Możesz przymocować kawałek propolisu do zęba lub umieścić w zagłębieniu chorego ząbka czosnek, cebule i sól w sosie (a następnie przykryć wszystko wymazem).

Niekonwencjonalne środki

Oczywiście z bólu zęba pomaga pigułki, zastrzyki, leki homeopatyczne. Istnieją jednakże dość niezwykłe sposoby pozbycia się dyskomfortu. Są bardzo ekstrawaganckie, ale dziwnie rzecz biorąc, pomagają, ponieważ wszystkie systemy w ciele człowieka są ze sobą powiązane.

Kostka lodu może być użyta do masażu ręki (przeciwnej do boku, w której zęba boli) w obszarze przecięcia kości kciuka i palca wskazującego. Ruch masowy powinien być okrągły i wykonany z wysiłkiem. Masaż ucha (z boku bolącego zęba) również pomoże. Kciukiem i palcem wskazującym musisz przytrzymać końcówkę ucha i lekko masować, opadając od górnego punktu do płatka.

Naukowcy odkryli, że silne płacz znacznie zmniejsza ciśnienie w dziąsłach, co powoduje mdłości bólu. Aby osiągnąć pożądany efekt, wystarczy pociąć cebulę. Innym skutecznym lekiem jest rozproszenie bólu. Musisz spróbować zrobić coś, co przyciągnę osobę z głową i pytanie, którą tabletkę wypić z bólu zęba, zniknie sam. Naukowcy ustalili, że ściskanie pomoże usunąć zespół bólowy w zębie.

Zalecenia lekarzy dentystów

Oczywiście, o tym, co tabletki przyjmować z bólu zęba, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Jednakże, oprócz przepisywania leków, stomatologowie podają kilka ważnych zaleceń dla swoich przyszłych pacjentów.

Po pierwsze nie można w jakikolwiek sposób rozgrzać bólu miejscu. Takie działanie spowoduje przepływ krwi do zęba, a intensywność bólu wzrośnie. Lepiej połóż kawałek lodów w policzek.

Po drugie, bardzo niepożądane jest kłamstwo. Poziome położenie ciała ponownie aktywuje przepływ krwi do szczęki, co powoduje zwiększanie ciśnienia w tkankach otaczających ząb, a bóle stają się bardziej intensywne.

Po trzecie, w celu przygotowania roztworu sody konieczne jest stosowanie stromej wrzącej wody, a nie tylko ciepłej wody (jak już wspomniano wcześniej).

"Hit parada" skutecznych leków

Na pytanie, jakie tabletki pomagają w bólach zęba, możesz odpowiedzieć następująco: Do najskuteczniejszych leków dentystów należą: Aktasulid, Aspirin, Grippostad, Dexalgin 25, Ketanov i Ibufen. Każdy z tych leków ma własne przeciwwskazania do podawania i różne działania niepożądane, które mogą wystąpić, jeśli pacjent przyjmuje leki w sposób niekontrolowany lub przepisać go samodzielnie. Na przykład ten sam "Actasulide" jest bardzo skuteczny w przypadku bólów zębowych, ale nie można pić z chorobami wrzodowymi, chorobami wątroby i nerek, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, niewydolnością serca. Każdy wie, że "Aspiryna" jest również przeciwwskazana w przypadku wrzodów żołądkowo-jelitowych, nadciśnienia, złego krzepnięcia krwi, astmy oskrzelowej.

"Grippostad" nie może być stosowany z chorobą nerek, nadciśnienie tętnicze. Jednakże skuteczność tego leku jest dość duża. "Deksalgin 25" nie jest zalecany w obecności wrzodów żołądkowo-jelitowych, choroby Crohna, zapalenia jelita grubego i astmy oskrzelowej. Lepiej jest powstrzymać się od przyjmowania tego leku u starszych pacjentów i kobiet w ciąży. Niewydolność nerek, astma oskrzelowa, wrzody żołądkowo-jelitowe – są to przeciwwskazania do przyjmowania leków "Ketanov".

Złe zęby i ciąża

W czasie wykonywania dziecka, przed użyciem jakichkolwiek produktów leczniczych, należy uzgodnić z lekarzem. Nie staj się wyjątkiem i pigułką bólu zęba. Kiedy ciąża jest do zaakceptowania, z punktu widzenia lekarzy dentystów, zastosowanie takich leków jak "Paracetamol", "Aspiryna", "Analgin", "Nurofen".

"Paracetamol" nie dotyczy silnych leków przeciwbólowych, jest najbezpieczniejszy w ciąży i ból ustępuje całkiem dobrze. Stosowanie leku "Aspiryna" powinno być dozwolone. Całkowicie bolesne odczucia nie usuwają, ale intensywność do dopuszczalnego poziomu zmniejszy się. W "Analgin", w porównaniu do poprzedniego leku, działanie przeciwbólowe jest bardziej wyraźne, ale istnieje wiele działań niepożądanych. "Nurofen" można przepisać w najbardziej wyjątkowych przypadkach i tylko w 1-2 trymestrze ciąży.

W czasie ciąży nie można przyjmować skutecznych leków, takich jak Ketorola, Ketanova, Ketorolaka, Dolaka.

Niedopuszczalne środki w czasie ciąży i nie tylko

O tym, jakie tabletki można pobrać z matki z zębów w domu przyszłej matki, a nie można ich użyć, jest napisane i dużo powiedziane. Ponadto nie można próbować wyeliminować dyskomfort, na przykład z miodem, który nie tylko przyczynia się do rozwoju próchnicy, ale także zapewnia doskonałe środowisko odżywcze dla flory bakteryjnej. Nie można rozgrzewać bólu na zewnątrz – zapewni się postęp procesu zapalnego.

Zastosowanie "Aspiryny" do dziąseł obok chorego zęba również nie jest najlepszym wyjściem. Może pojawić się tzw. Wypalenie aspiryny.

O spożyciu alkoholu przez kobiety w ciąży i nic nie mów. A co najważniejsze – przyszła matka nie może być opóźniona z wizytą u dentysty. Skupienie chorego zęba koncentruje się nie tylko na fizycznym cierpieniu dla mojej matki, ale także powoduje zagrożenie dla rozwoju płodu.

Jaki był wniosek?

Dziś wiele zostało opracowanych w celu złagodzenia bólu zęba. Jednak głównym słowem w poprzednim zdaniu jest ulga, a nic więcej. O rzeczywistym traktowaniu wcale nie jest. Dlatego bez względu na leki, które człowiek bierze w nadziei na pozbycie się bólu w uszkodzonych zębach, najlepsze i najbardziej skuteczne "pigułki na silny ból zęba" są dentystami. Możesz zjeść zestawy znieczulające, ale ostateczna pozostaje taka sama – nieunikniona wizyta u lekarza. Im szybciej to się stanie, tym mniej nieprzyjemnych wrażeń pacjent będzie otrzymywał. W rzeczywistości między prostymi początkowymi próchnicami a odontogennym zapaleniem kości i szpiku szczęka różnica jest ogromna.