622 Shares 9774 views

Grubościówka z ich rąk. Strugi Scheme

maszyny do obróbki drewna (heblowania) dobrze nadają się do cięcia obrabianych przedmiotów o różnych rozmiarach. Podłużne nacięcie jest możliwe ze względu na ruchomej ramie. Ramki do modeli są wykonane z różnych kształtów i właściwości są zupełnie inne.

Należy również pamiętać, że pewne modyfikacje są dokonywane do skrzyni biegów. W tej sytuacji, użytkownik ma możliwość kontrolowania prędkości skrawania. W celu zbadania tej kwestii w sposób bardziej szczegółowy, powinien zapoznać się z urządzeniem prostych frezarek, które mogą być wykonane niezależnie.

Strugi aparatura

Urządzenie zawiera system strugania w kształcie litery U ramy podstawowej. W tym samym czasie najczęściej używane dwustronnie. W tym przypadku wiele zależy od obszaru roboczego. Niektóre modyfikacje wymagają platformę mobilną. W takim przypadku możliwe jest przemieszczanie ramy na rolkach. Cięcie drewna bezpośrednio przeprowadzone za pomocą potężnego silnika. Na dzień dzisiejszy znajdziesz najwięcej modyfikacji dwusuwowych.

Jako wsparcie w tym przypadku jest rama. Również grubościówki obwód maszyna zawiera wał, który najczęściej przymocowany do miski i jest przymocowany do specjalnego dźwigara. Aby dostosować położenie ramki, z reguły używanego sprzętu. Również w urządzeniach zainstalowanych koła zamachowe, aby zmienić położenie popychaczy. Podpory boczne mocowane są głównie do dolnej belki.

z prędkością urządzenia blokującego

Zrobić z grubość prędkość zamek strugarki własnych rąk może być całkiem proste. Pierwszy etap polega na przygotowaniu dolną ramę. Najlepiej do tego celu wcześniej odebrać blach stalowych. W tym przypadku wiele zależy od rozmiaru ramy. Jeżeli długość nie przekracza 120 cm, przy czym rama może być wąskie. Niektórzy dodatkowo zaleca się zainstalować w dolnej części wspornika maszyny.

W ten sposób urządzenie zostanie ustabilizowane i dobrze drżenie całkowicie stracone. dolne podpory są dobrze nadaje się do precyzyjnego przetwarzania drewna. Po blachy są przyspawane do ramy, rama może zacząć. Silnik jest najczęściej znajduje się w górnej części. Element ustalający jest zazwyczaj montowany bezpośrednio do skrzyni biegów. Na platformę uchwyty są proszone, aby obliczyć wysokość górnej belce.

Model z bloku zatyczki

Aby to zrobić o grubości bloku struga korkiem ze swoimi rękami, można korzystać z zasilania małej mocy. Pierwszy montaż urządzenia należy rozpocząć instalację ramy. Dalsze przygotowany teren do montażu silnika. Elementy tnące są tylko montowane na belce.

Modyfikacje wały korbowe wiązać się z użyciem różnych nawiasach. W tym przypadku dostosowanie platformy następuje za pomocą kół zamachowych. W celu prawidłowego umieszczenia blokady silnika, wiązka jest konieczne, aby przygotować większy postęp. Ostatnią rzeczą będzie łączyć tylko zasilacz z kablem zasilającym.

Model z trzech pokręteł

Zrobić trzy regulatory Grubościówka z rękami tylko poprzez zainstalowanie uchwytów. Jednakże, należy najpierw ustalić ramy na ramie. W tym celu można użyć zgrzewarkę. W celu na platformie był stabilny, konieczna jest spawanie dolne zakładki na belce. Jeśli rama jest nie dłuższy niż 120 cm, możliwe jest użycie małej. Dystanse są zainstalowane na platformie jako pożądane. Regulacja wysokości w tym przypadku powinna być umieszczona po stronie silnika. W tym celu, wspornik jest zainstalowany w górnej części belki.

Z popychaczami w tym samym czasie nie może stykać. Następnie, koło zamachowe, jest przymocowana bezpośrednio. Wał korbowy musi być umieszczone powyżej platformy. Jego średnica jest wymagane, aby co najmniej 18 mm. W niektórych przypadkach, eksperci radzą, aby go zainstalować niewielką ogrodzenia. Ochrona przy maszynie znajdującej się nad łóżkiem. Natychmiast silnik powinien znajdować się w pobliżu platformy. Wzdłużny ruch kontrolera jest zamontowany w uchwycie. W efekcie wzmocni tylko pokrętła. Pasuje koło zamachowe w tym przypadku przez silnik.

Dwa urządzenia sterujące dla

Dokonaj grubość dwóch sterowania struga z ich ręce nie stwarzają żadnych trudności. Rama w tym przypadku można ustawić małe. Pierwszym krokiem jest, aby przejąć kontrolę nad wysokością. W tym celu, wspornik jest przyspawany do obszaru roboczego. Drugi jego koniec znajduje się na górnej belce. Koło zamachowe przez platformę musi poruszać. W tym przypadku jest to główny ładunek na wsporniku. W niektórych sytuacjach może również stać się cierpieć z powodu naciągnięcia.

W tym przypadku, wiele eksperci radzą, aby zainstalować krawędź nośną platformy. Można to zrobić za pomocą zgrzewarki. Drugi regulator frezarki horyzontalnej regulacji platformy. W tym przypadku, aby włączyć to nie będzie działać. Musisz zainstalować drugi wspornik od strony silnika. W tym przypadku koło zamachowe dla wygody najlepszej poprawki na górnej belce.

Model koncentrując się na urządzeniu

Zebrać za pomocą maszyn emphasis z własnych rąk, można użyć zgrzewarkę tylko. Prace powinny rozpocząć się z ramą. W tym celu konieczne jest przygotowanie blach stalowych. Następnie, ważne jest, aby spawać wsporniki boczne. Tylko wtedy możliwe jest umieścić ramę maszyny. W narożnikach, to najlepiej do mielenia. Konieczne jest, aby upewnić się, że platforma nie będzie trzymać się. Następnie ustawienia wiązki w górnym bloku. Silnik w tym przypadku jest dołączony do ostatniego.

Obecność popychaczy przy maszynie znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia. Należy również pamiętać, że ważne jest, aby zainstalować zasilacz na dole. W tym celu, platforma może być umieszczony pod łóżkiem. W tym przypadku, wał korbowy musi być zamontowany poniżej silnika. W tym przypadku urządzenie tnące jest ustawiony po zasilaczu.

Urządzenie na taśmie transferowej

Będą karmić maszyn taśmowych własnymi rękami z pomocą długich wałów. W tym przypadku, jego ruch jest za pomocą rolek polaryzacji. Collect maszyna musi być od dołu. W tym celu, przede wszystkim do ramy spawanej. Żelazo w tym przypadku mogą być użyte. Grubość metalu musi wynosić co najmniej 3,2 mm. Rama maszyny jest wymagane do zamontowania na kończynach bocznych. Aby to zrobić, należy użyć falownika spawania. Krawędzie platformie ważne jest, aby wstępnie szlifować pliku. Rolki w tym przypadku musi być zainstalowany w obszarze roboczym.

Aby to zrobić, przede wszystkim jednostki montowane pod nimi. Następnie można dokonać pomiarów pod górną belką. W tym przypadku wiele zależy od wielkości silnika. Jeśli weźmiemy pod uwagę modyfikacje dwusuwowych, wtedy dużo miejsca, nie będą brać. W celu dostosowania położenia platformy, ważne jest, aby przewidzieć miejsce w uchwycie. Instalacja Należy od części tnącej.

Maszyna "Makita" MR2000

Ten GRUBIARKA Maszyna posiada pozytywne opinie. Zgodnie z projektem, to jest wyjątkowy, i uczynić go swoim własnym jest trudne. Regulatory w tym przypadku istnieją trzy. Ze względu na to, obracając platformę, użytkownik ma możliwość. Ponadto, należy zauważyć, że ramka jest stosowana dla małych rozmiarach. Waży struga grubość (home) tylko 55 kg, a więc jest bardzo łatwy do wykonania. W tym obszarze roboczym może obsłużyć dużych elementów.

Podłużna piłowania drewna, odbywa się za pomocą popychaczy bocznych. Blocker rozpocząć ten model ma. Także z powodu cech konstrukcyjnych należy zwrócić uwagę na obecność dość szerokim ramy. W efekcie stabilizacja urządzeniu powiedział w porządku. Czy to Strugarka (cena rynkowa) około 650.000. Rub.

Maszyna "Metabo" 30P

Budowa dwustronnej Grubościówka jest bardzo interesująca. W tym przypadku, rama jest umieszczony U-kształtny. Należy ponadto zauważyć, że regulator serii znajduje się przy lub nieco belki. Tak więc, platforma sterowania jest dość prosta. Z dużych elementów Urządzenie radzi sobie z powodzeniem. Należy jednak pamiętać, że urządzenie nadaje się źle dla podłużnego cięcia drewna.

Rama przedstawiony Strugarka (domowym) posiada dość szeroki. regulacja wysokości znajduje się w górnej części belki. Obszar roboczy jest obszerny, ale obraca się o 360 stopni platformie nie ma możliwości. Silnik tego urządzenia jest stosowana na poziomie mocy 3 kW. Zatem, wydajność nie jest źle. Powinien on być planer grubość (cena rynkowa) około 570.000. Rub.

Model z dwoma wałkami

Dodać, z dwoma wałami (Frezarki do rysunków przedstawionych poniżej) jest problematyczne. Według wymiarów urządzenie będzie dość duża. Należy również pamiętać, że konieczne jest, aby zdobyć solidną ramę. Minimalna grubość metalu w dolnej części związanych równych 3,3 mm. Ważne jest również wspomnieć o tym, że rama chcesz użyć w kształcie litery T. Platforma wielu ekspertów wybrany dla tego urządzenia prostokątnym. W tym przypadku, obszar praca pozwoli zaangażować podłużnego cięcia drewna piły.

Organy regulacyjne powinny być instalowane na budowę dwóch. Wsporniki dla regulatora wysokości odpowiednio zamontowane na górnej belce. Natomiast standardowy sterowania obrót musi być umieszczony w ramie. Uchwyt może być zamocowany jednocześnie mieć poparcie. Wał korbowy, w tym przypadku muszą być umieszczone bezpośrednio na górnej belce. Załączyć niezbędne jest urządzeniem tnącym. Drugi wał, który rozciąga się od przekładni jest wymagane, aby po stronie silnika.

Tokarka wiązki strugarka

Łączenie urządzenia z wiązką grubościowa (domowe) zbiera się w pierwszym etapie ze standardową ramą. W tym przypadku, rama odpowiednio ustawione w kształcie litery T. Minimalna grubość materiału jest wymagane, aby 3,3 mm. Górna belka w takiej sytuacji należy wykonywać za pomocą falownika spawania. Silnik może być zainstalowany na osobnej platformie.

Należy również zapewnić miejsca dla zasilacza. Ramiona platforma sterowania można ustawić dwa. belki łączące muszą znajdować się w obszarze roboczym zasady. Zatem, przedmiot nie będzie kolidować z nim w przyszłości. Aby naprawić platformę, można użyć śruby. W tym przypadku, boczne wsporniki w tej sytuacji nie będzie zbędne.

Model z wiązką zaostrzony

Grubościówka maszyna (home-made) z zaostrzonymi belek w naszych czasach jest bardzo powszechne. Wzdłużnego cięcia drewna to odpowiednie. Należy również pamiętać, że miejsce pracy w tym przypadku jest konieczne, aby oddać strzał. W tym celu konieczne jest, aby zbierać ramki w kształcie litery U. Obok jest konieczne, aby spawać ramę z podporami.

Popychacze jednocześnie są ustawione na długo. W tej sytuacji, trzeba obliczyć wielkość nawiasach. Aby ustawić platformę również potrzebują koła zamachowe. Silnik w standardowym urządzeniu może być umieszczony na górnej belce. W tym przypadku, zasilacz, eksperci radzą, aby być zainstalowane pod łóżkiem. Tak więc, podczas operacji okablowania urządzenia nie będzie przeszkadzać.

Urządzenia ze sprzęgłem jednokierunkowym

Maszyny z blokadami można znaleźć dość często. Są one zainstalowane na jeden-ACT i dwusuwowych modeli. Urządzenie znajduje się bezpośrednio przy zasilaczu blokowania. Należy również zauważyć, że jest to konieczne dla nich przynieść przycisk na panelu sterowania. Jednocześnie ważne jest, aby w wiarygodny sposób izolowania przewodów. Jeśli zasilacz znajduje się pod platformą do tego jest dość proste.