312 Shares 3043 views

Rozedma – co to jest? Przyczyny, objawy i metody leczenia

Rozedma płuc zwanej przewlekłą chorobę, która towarzyszy zmianie właściwości i struktur pęcherzykowych. Taka choroba jest bardzo niebezpieczna. Dlaczego jest rozedma płuc, co to jest i jakie są jego główne objawy? Jakie zabiegi są wykorzystywane przez współczesnej medycyny? Można uniknąć komplikacji? Te pytania są bardzo istotne.

Rozedma: co to jest i jakie są jej przyczyny?

Jak już wspomniano, choroba ta związana jest ze zmianą struktury pęcherzyków płucnych, powodując ich pererastyagivayutsya i tracą zdolność do zawierania umów. Rzeczywiście, jest to bardzo niebezpieczna choroba płuc. Rozedma płuc rozwija się powoli i niepostrzeżenie, ale prowadzi do tego samego – do rozwoju niewydolności oddechowej.

Co do przyczyn tych zaburzeń, mogą być bardzo różne. Przede wszystkim warto zauważyć, że rozedma płuc jest często wynikiem innych chorób, takich jak gruźlica, astma i przewlekłe zapalenie oskrzeli. Z drugiej strony, cierpią z powodu tej choroby, palaczy, jak dym papierosowy stopniowo niszczy strukturę pęcherzyków płucnych.

Czynniki ryzyka mogą być przypisane do charakterystyki niektórych zawodów. W szczególności, rozedma często znaleźć w pracowników produkcyjnych, budowniczych, mechanikom itp Permanent inhalacji dymu, kurzu i budowa cement, substancje agresywne chemicznie – .. Wszystko to w końcu prowadzi do zniszczenia tkanki płucnej. Obecnie lista powodów, dla danej choroby i zawierać niekorzystne środowisko.

Rozedma: co to jest i jakie są jego objawy?

Rozciąganie pęcherzyków, utraty elastyczności i kurczliwości prowadzi do wadliwego działania układu oddechowego. Dlatego najwcześniejszy objaw rozedmy płuc jest duszność. Pacjenci skarżą się na brak powietrza i uczucie dławienia. A jeśli tylko najpierw pojawia duszność podczas wysiłku, a potem w końcu problemy z oddychaniem stają się nawykiem towarzyszem chorego. Często głęboki wdech i wydech towarzyszy świszczący oddech.

Wraz z rozwojem choroby obserwowano nawet zmiany w organizmie człowieka, w szczególności w klatce piersiowej się w kształcie beczki, a palce są zagęszczone typu z pałeczkami.

Ze względu na brak tlenu rozwija się przewlekłe zmęczenie – pacjenci skarżą się na senność, zmęczenie, spadek wydajności. Jednym z objawów tej choroby jest uważany i nagła utrata wagi.

Rozedma: co to jest i jak go leczyć?

Jak już wspomniano, choroba może prowadzić do poważnych powikłań. Dlatego leczenie w tym przypadku jest to konieczne. Oczywiście, przede wszystkim konieczne jest, aby ustalić, co spowodowało zmianę tkanki płucnej i wyeliminować przyczynę. Na przykład, palacze muszą być opuszczony jak najszybciej od destrukcyjnych nawyków i pracowników narażonych na działanie substancji niebezpiecznych, konieczne jest uważne monitorowanie ochrony, należy użyć masek oddechowych i innych urządzeń.

Farmakoterapia jest zredukowana do otrzymywania preparatów eliminuje skurcz oskrzeli. Dobry efekt terapeutyczny jest akupresura. Ćwiczenia oddechowe z rozedmą płuc pomaga wyeliminować główne objawy i zapobiec dalszym zmianom w pęcherzykach. leczenie tlenem uważa się za skuteczne, w którym pacjent oddycha kolejno normalnym powietrzu, a następnie wdychać powietrza o zmniejszonej ilości gazu.

Warto zauważyć, że przy odpowiednio dobranej terapii, wielu ludzi prowadzi bardzo normalne życie.