188 Shares 1538 views

Żurawiny i przepisy korzystania z niej. borówki brusznicy jam

Borówki brusznicy – jeden z najczęstszych dzikich jagód. Posiada wiele użytecznych właściwości, jest bogaty w witaminy. Sam Berry ma wyrazisty smak z lekką goryczą, jest soczyste i aromatyczne. Rośnie w iglastych lasach Kaukazu, Uralu, na brzegu bagna europejskiej części Rosji.

Ten Berry ma przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, ale musimy pamiętać, że w dużych ilościach jest toksyczny.

W celach terapeutycznych, w uzupełnieniu do korzystania jagód i liści borówki brusznicy. Są one wykorzystywane do przygotowania herbaty i napary ziołowe.

Jagody przygotowane napoje owocowe, soki, gotowane borówki brusznicy dżem, marmolada, spożywane na surowo. Często, żurawina dokonać wszelkiego rodzaju sosów i przypraw do dań mięsnych.

W celu zachowania maksimum witamin i innych składników odżywczych, borówki brusznicy jam nie jest konieczne, aby dać obróbce cieplnej. Można przygotujemy tak zwane „witamina”. W tym celu przemywa się przygotowane owoce rozdrabnia się z cukrem w stosunku 1: 1. Otrzymaną mieszaninę przechowywano w szklanej butelce w lodówce.

Na krótki okres czasu, na przykład w celu transportu, całe żurawiny owoców wlać cukier, może być przechowywany w ciemnym i chłodnym miejscu.

Istnieje szereg przepisów, które mogą być wytwarzane przez brusznicy jam. Główną ideą każdy z nich – tym bardziej można oddać bardziej delikatne jagody działania termiczne. Aby przygotować brusznicy jam, trzeba wziąć kilogram świeżych owoców dojrzałych pół kilogram cukru, 600 ml wody, goździki i cynamon smaku. Owoce do sortowania, mycia i zalać wrzącej wody. Oddzielnie, przygotowuje się syrop, jagody i umieścić gotować w jednym etapie. Odstawić do ostygnięcia. Na tym etapie można dodać trochę przyprawy do smaku.

Często borówki brusznicy jam, który jest tak bardzo korzystne dla organizmu, jest przygotowany z dodatkiem innych owoców i jagód. Tak więc, na przykład, przygotować jabłko i gruszka, żurawina, żurawina, żurawina, borówki brusznicy jam , i tak dalej. D. udziału owoców i warzyw mogą być wybrane na podstawie ich preferencji smakowych i rozważań.

Innym oryginalne i pyszne przepis używając tego owocu – żurawina ciasto. Warianty mogą być całkiem sporo. Jednym z najprostszych jest biszkopt z żurawiny. Aby uczynić go, trzeba wziąć trzy jajka, jedną szklankę cukru, mąki i jagód. Osobno ubić jajka z cukrem, dodać mąkę delikatnie, nadal śmigać. Na ostatnim etapie, wymieszać jagody.

Inna opcja – drożdżowy placek z żurawiną. Aby go potrzebujemy ciasta drożdżowego. Z tej formy ciasto kosz. Jeśli mrożone żurawiny użyciu, pre-piec w piekarniku lepsze podstawy do 15 minut w temperaturze 180 stopni. Następnie położyć na górnej części owoców i posypać cukier lub cukier puder. W przypadku świeżych owoców, można przesłać je na raz. Następny piec aż do zrobienia.

W celu zachowania owoców przez cały rok, można zastosować metodę zamrażania i przygotować marynowane żurawiny, która nie jest gorsza niż świeże lub mrożone mogą być używane do ciast, ciast i innych wypieków.

W celu przygotowania ogórki żurawiny, jest niezbędne do przygotowania syropu cukrowego. Na litr wody, trzeba będzie 1 dużą łyżkę cukru, odrobiną soli, cynamon, goździki. Doprowadzić do wrzenia syropu i odstawiono do ochłodzenia. Ta ilość wystarcza na 1 kg świeżych owoców. Żurawina, opłukać i zmontować. Wlej syrop ostygnie.