458 Shares 1869 views

Największym korku na świecie. Ciekawostki o korkach

Wielu chciałoby wrócić do dawnych czasów, bo wydaje się, że życie wówczas było znacznie łatwiejsze. Czyste powietrze, mniej ludzi, a co najważniejsze – nie ma korków na drogach! Byłbyś zaskoczony, ale pierwsze korki pojawił się w czasach starożytnych. Gdzie to wszystko się zaczęło i gdzie odnotowała największy korek na świecie?


Historia korkach

Wielki i potężny Roman Empire aktywnie rozwija swoje stosunki polityczne i handlowe, a do tego będzie bardzo przydatna do drogi. Więcej w V wieku, Rzymianie mieli szczególne zasady i przepisy w zakresie budowy dróg. W tych tymczasową nazwą Roman Empire miał najbardziej gęstą sieć dróg, które są podzielone w zależności od pojazdów o nim. Na przykład, niektóre drogi tam dla koni i rydwanów.

Kiedy Imperator Cezar pierwszy wprowadzono przepisy ruchu drogowego, ale mimo doskonałej organizacji transportu, pierwszy korek również pojawiły się w starożytnym Rzymie. Po upadku Cesarstwa ruch na jego terytorium nie było już tak szybki.

W XVII wieku, wraz z rozwojem miast i widocznego wzrostu liczby osób, zjawisko korkach wystąpił ponownie. Trener, poruszając się na małych ulicach europejskich, często nie mogą bezpiecznie prowadzić. Stały się one zbyt wiele, co znacznie komplikuje ruch.

Na początku XX wieku budowa przejść podziemnych krótko pomogła rozwiązać problem korków, biorąc na siebie część ruchu pasażerskiego. Wkrótce jednak korki są z powrotem i nadal są nieprzyjemne częścią wielu mieszkańców miasta.

rekordy świata. Największym korku na świecie

Osoby mieszkające w dużych miastach, z pewnością do czynienia z korków. Są nagromadzenie pojazdów w oddzielnym odcinku drogi. w ten sposób samochody porusza się znacznie wolniej niż powinno być, lub nie porusza w ogóle. Intensywność jest mierzona w kilometrach układy zapłonowe samochodowych lub Czas przebywania w rurce.

Pierwszym z nich jest największym korku na świecie odnotowano w Stanach Zjednoczonych, w stanie Waszyngton. Następnie, w 1969 roku, ogromna liczba ludzi, śpiesząc na festiwal Woodstock, dżem długi 32 km.

Dla mieszkańców Brazylii wtyczki w Waszyngtonie wydaje kwiaty. W 2008 roku, najdłuższy korek w historii odnotowano w brazylijskim mieście Sao Paulo. Długość rury wynosiła 292 km.

W kraju, który z pewnością bije wszystkie rekordy dotyczące liczby transportu i gdzie zafiusirovna największy korek na świecie – Chiny. Wtyczka ta raczej trzeba uczcić najdłuższy, ponieważ kierowcy odbywają się tam przez około dziesięć dni. W 2010 roku, autostrady Pekin-Tybet jakby zamrożone. Przyczyną tego było wiele wypadków, przeciążenia przepływ ruchu, prace remontowe na drodze. Przedsiębiorczy kupcy nawet zorganizowane mobilne sklepy z żywnością.

przekrwienie walki

Przekrwienie i transport ładunków rośnie wykładniczo. Założona w największej chińskiej korku na tym świecie nie jest do obalenia dowód. Wiele krajów już zaczęły rozwiązać te problemy. Na przykład we Włoszech w centrum Rzymu zakazane od swojego samochodu wszystko, ale mieszka w okolicy.

Pekin mieszkańcy nie mogą korzystać z samochodów osobowych każdego dnia. Dla każdego kierowcy jest specjalny dzień w tygodniu, kiedy może on korzystać z urządzenia, w zależności od ostatnich liczb dwucyfrowych. W poniedziałek, na przykład, tylko ci, których numery można jeździć z końcówką 1 i 5, i tak dalej. D.

wniosek

Być może użycie samochodu jest bardzo wygodne i dużo ładniejszy niż w tłumie obcych w metrze. Jednakże fakt, że korki tworzą jeszcze większy dyskomfort i zajmują dużo więcej czasu, nie możemy zaprzeczyć. I największym korku na świecie, które odbyły się w Brazylii, a najdłuższy w Chinach tylko potwierdzić, że osoba, nadszedł czas, aby coś zmienić.