681 Shares 4716 views

Różowe Jezioro Retba

Po znalezieniu się w Afryce Zachodniej, należy spojrzeć na Pink Lake, znany również jako Retba. Woda jest kolor przypominający nadmanganianu potasu lub truskawkowy koktajl. Ta niesamowita formacja naturalna z innym naturalnym jasnym różowym wody. Nic dziwnego, że jezioro jest uważana za jedną z głównych atrakcji Senegalu. Jaki jest jego sekret?

Riddle rosewater

Woda w jeziorze jest bardzo słony Retba. W większości organizmów poziom zawartości soli jest krytyczny, i tylko jeden rodzaj może przetrwać w nim. To właśnie te istoty i dać wodę swój piękny kolor. Intensywność koloru może się wahać od łagodnego różowego do ciemnobrązowego, wszystko zależy od kąta padania światła słonecznego i warunków pogodowych. Na przykład, w okresie suszy Różowe Jezioro w Senegalu staje się bardzo jasny, zwłaszcza przyciąga dużą liczbę turystów. Magia odcień wody w połączeniu z różnych łodzi, poruszając się na powierzchni jeziora, tworząc zupełnie surrealistyczne.

Gdzie się znajduje?

Spójrz na Pink Lake może być u wybrzeży Atlantyku. To nie jest daleko od Dakaru, stolicy. Tylko trzydzieści kilometrów od miasta i tam jesteś. Z wysuniętym punktem półwyspu znajduje się zbyt blisko – dwadzieścia kilometrów od półwyspu Cape Verde. Powierzchnia stawu jest mały cud (od trzech kilometrów kwadratowych), a jego najgłębsze miejsce – trzy metry. Na brzegu znajduje się wieś, pracownicy i przedsiębiorcy, którzy karmione go Różowy Lake. Zdjęcia z miejsca często ilustrują pracę miejscowej ludności. Stoją po szyję w wodzie, a następnie ręcznie wyciągnąć z łóżka soli. To jest bardzo ciężka praca, ale opłaciło się przyzwoicie. Dlatego płaskie łodzie codziennie pokrycie całego wybrzeża.

Historia Retba

Kiedyś był laguny, podłączony do Oceanu Atlantyckiego. Surf zadane piasek z roku na rok, a przepływ stopniowo pokryte nimi. W 70. miejscu na lokalnym susza dotknęła, po czym Retba stał płytkie, co czyni produkcję soli jest dość przystępne. Woda powoli powraca, a pracownicy są w nim do swoich ramionach, ale tylko dwadzieścia lat temu, był maksymalny poziom w talii. głębokość jeziora jest zwiększona, ponieważ ludzie produkują około dwudziestu pięciu tysięcy ton soli, stopniowo ratowanie dno. Oprócz mikroorganizmów zwanych Dunaliella, które nadają jej specyficzny odcień wodę pigment, nie mieszkają tutaj żadnych innych organizmów, ryby lub rośliny. Rose Jezioro jest jeszcze bardziej zabójcze dla wszelkiego życia niż słynny Morza Martwego – sól jest jeden i pół razy więcej. Utonięcie jest niemożliwe: gęsta woda utrzymuje się na powierzchni przedmiotów. Nawet mocno obciążony z łodzi booty nie pójść na dno. Wypełnić łódź może być trzy godziny ciężkiej pracy, a każdy pracownik musi powtórzyć tę operację trzy razy dziennie. Sól do tej koncentracji nie jest żrący dla skóry, specjalne personel wcierać olej z owoców shea. W przeciwnym razie skóra pół godziny później nie będzie bolesne owrzodzenia. Więc uważaj na jezioro to jest lepsze od zewnątrz.