827 Shares 2163 views

Jockey – zawód dla elity

W 16 wieku w Anglii słowo „dżokej” nie oznaczało jeden zawód. Była to nazwa wszystkich ludzi, którzy w żaden sposób związany z końmi. Ten wędrowni artyści, podróżnicy, piraci, koczownicy. Wszystkie te osoby były nieodłączne awanturnictwo, pasję i miłość do ryzyka. Później, gdy w Anglii rozpoczęły się wyścigi, tak nazwanych zawodników, którzy biorą w nich udział.

Zawód jockey

Jockey – zawód, który chcesz nauczyć. Nie wystarczy po prostu kocham konie i być dobrym jeźdźca. dżokeje szkoła ma na całym świecie. Tam studiuje anatomię i fizjologię konia, mechanice ich ruchów, sposoby przygotowania do wyścigów. Jazda konna i wydać pierwszy na specjalnych symulatorach. Ważny i właściwy do lądowania, a praca z batem. W klasie i oglądanie filmów na wyścigach w latach ubiegłych. Demontaż techniki i błędów wybitnych dżokejów.

Jaki powinien być jockey

Jockey – to nie tylko jeździec na wyścigi konne. Trzeba opanować specjalne techniki kontrolowania konia, styl, dopasowanie. Aby osiągnąć dobre rezultaty, trzeba stale monitorować ich wagi. Nie wystarczy po prostu być szczupła, dżokej musi być bardzo, bardzo proste. Ograniczenia dotyczące wzrostu tam. Ale tu jest masa dżokej nie może przekroczyć standardowe 52.5 kg. O masie poniżej normy, jednak muszą być mocne i solidne. Ten zawód jest tradycyjnie uważane za męskie, ale istnieją żeńskie dżokejów. Wydawałoby się, że dziewczęta są bardziej łatwo i powinien zrobić dobrze w wyścigu. Niemniej jednak kobiety dżokejów niewiele, a jeszcze mniej z nich naprawdę udany w zawodzie.

Sztuka prezentacji

Ostatnio również oceniana Oratorium dżokeja. Jak opisał konia, może znacząco wpłynąć na jego cenę, a cena jego potomstwa. To wielomilionowe biznesu. Więc dżokej – jest to także mądry sprzedawca. Wszakże nawet najsłabszy z końmi trzeba powiedzieć tylko dobre rzeczy, nie mówiąc ani słowa nieprawdy. Dodaj do tego osobisty urok dżokej. Po tym wszystkim, publiczność wybierze swój ulubiony nie tylko konia, ale jeźdźca.

W tych krajach, gdzie handel koni pełnej krwi jest bardziej rozwinięte niż my, dżokeje – bardzo bogatych ludzi. Nawet ci, którzy musieli zakończyć karierę w kwiecie wieku, czuć całkiem dobre, dzięki Stowarzyszenia Jockey. Organizacja ta korzysta z pieniędzy sponsorską, dżokeje wsparcia rannych lub nawet jakiegoś powodu, potrzebują wsparcia finansowego. Na emeryturze, zwykle znajdują zastosowanie w branży związanej ze skokami i koni. W Stanach Zjednoczonych istnieją gazety, czasopisma, programy telewizyjne z wyścigów. Nie zawsze może znaleźć zastosowanie dżokejów emeryturze. Mogą one być również trenerzy lub analityków. Ale nie może pracować. Wszystko zależy od tego, jak skuteczne karierze dżokeja. Najbardziej udany pod koniec kariery mają fortuny. Na przykład, US jockey do pierwszej nagrody dostaje $ 100-500 tys., Aw Rosji, jak również, ale rubli. Ponadto w Stanach Zjednoczonych liczba ras roku dziesięciokrotnie więcej niż w Rosji. Jockey może zakończyć karierę 30 lat i może trwać aż do 60-a.

W ogóle, dżokej – jest to zawód, który wymaga wytrzymałości fizycznej, wytrzymałość, nieskończoną miłość do koni, urok osobisty, o szerokich horyzontach i oczywiście szczęście.

Kto jest disc jockey

disc jockey – to zupełnie inny zawód. Pracuje w dyskotekach. Przynosi ze sobą kompozycji, zmieniając brzmienie i rytm palcami. Dj ciągły kontroluje kierunek i prędkość ruchu płyty, zmieniając je i pobierać różne dźwięki. Nowa kompozycja rodzi się za pomocą mieszania kilku melodii. disc jockey musi posiadać specjalne zdolności i umiejętności: zrozumienie stylów muzycznych, móc pracować ze specjalnym wyposażeniem, mieć wyobraźnię i gust muzyczny. Zacznij Disc Jockey karierę w każdym wieku. Należy jednak pamiętać, że na początku będzie musiał zakupić sprzęt o wartości co najmniej 2000 $. I to nie licząc płyt, które są dość drogie i łatwo ulegają uszkodzeniu. Istnieją szkoły DJ, gdzie można nauczyć się podstaw rzemiosła. Następnie trzeba będzie doświadczonego przyjaciela i mentora, i dużo ciężkiej pracy.

Wraz z rozwojem klubu disc jockey kultura pracy staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Modne i drogie hobby stało się dobrze płatny zawód.