546 Shares 6258 views

Zamek w Edynburgu, Szkocja zdjęcia, krótkie informacje, ciekawostki, mistyczne historie, duchy

Każda osoba, która kiedykolwiek odwiedził w Szkocji, pozostawiając ten wspaniały kraj część siebie, starając się wrócić tam ponownie. Bogate dziedzictwo historyczne, wyjątkowa kultura i ciekawych tradycji i, oczywiście, wiele zamków, które przetrwały do naszych czasów w swej pierwotnej postaci – to nie wszystkie cechy krawędzi, które regularnie przyciągają setki turystów. Jednym z najbardziej znanych miejsc w kraju, aby zobaczyć, które przyciąga tysiące ludzi z całego świata – Zamek w Edynburgu (Szkocja), tajemnicze miejsce, które kojarzy się z wieloma mitami i legendami.

Szkocja – podróż w bajce

Ten mały kraj – jeden z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Poza pięknem, niektóre obszary Szkocji są jednymi z najbardziej czyste krawędzie i nezatoptannym turystów. Na przykład, uderzając w północno-zachodniej części kraju, możemy powiedzieć z pewnością, że masz w przeszłości czas – do początków cywilizacji. Górale, którzy tu mieszkają, są sposobem na życie, które były ich ojcowie i dziadowie, nie wydają się iść do miast. W tym regionie jest nie tylko dużych miast przemysłowych, ale nawet duże miasta. Dlatego powietrze w tym miejscu jest szczególnie czyste.

Szkocja składa się z ponad 800 wysp, z czego 500 są niezamieszkane. Charakter regionu jest bardzo zróżnicowany ze względu na swoje wyjątkowe położenie: południe jest granica z Anglii na zachodzie – Ocean Atlantycki, na wschodzie – na Morzu Północnym. Tutaj można znaleźć góry i wąskie doliny, jaj jedwabników, niezbadane jaskinie, starożytne wulkany, jeziora górskie i unikalne zatoki, fiordy i reliktowe lasy. Każdy licznik jest połączony z jakimś wydarzeniu historycznym, dlatego Szkoci są tak dumni ze swojego bogatego dziedzictwa.

W Szkocji, wiele naturalnych zabytków, które przyciągają turystów z całego świata. Ale, oczywiście, nie tylko kraju słynącego z zamków, których jest ponad 3000. Najbardziej znany jest najstarszym forteca w centrum stolicy – Zamku w Edynburgu, Szkocja – jednej z głównych atrakcji miasta. Instrument ten jest otwarty dla turystów.

Zamek w Edynburgu, Szkocja. krótka informacja

Uważa się, że jeśli poszedł do Szkocji i odwiedziliśmy ten starożytny zamek, podróż byłaby niepełna. To nie do zdobycia twierdzy, stoi dumnie na szczycie ogromnego wulkanu, wymarłych miliony lat temu, podłączony do wszystkich historycznie znaczących wydarzeń w kraju. Edinburgh Castle – serce Szkocji, kluczem do kraju – te definicje podkreślają szczególne znaczenie tego miejsca. Po tym wszystkim, sądzono, że posiadanie zamku, należącego do całego kraju.

Ta forteca jest lepszy od jego wielkości małego średniowiecznego miasta. Na jego terenie znajduje się pałac królewski, kaplica, koszary, magazyny broni, więzienie i wiele innych udogodnień.

Założycielem zamku uwierzyć nortubriyskogo króla Edwina, który żył w VII wieku. Na jego cześć nazwano i zamku – Edvinburg, który następnie przemianowany na Edynburg. Historia głosi, że w walce o niepodległość Szkocji Zamek Edinburgh cztery razy zmienił właściciela, ale nigdy nie był w stanie podjąć atak, zwycięstwo zostało osiągnięte jedynie przez przebiegłość.

Niezwykłe fakty twierdzy

Zamek w Edynburgu (Szkocja), interesujących faktów o których recytować dziesiątki oferuje wiele tajemnicze historie. Tak więc, w 1830 roku w murach twierdzy znaleziono kości dziecka, kawałek płótna i drewna. Na tkaninie została haftowane monogram „J”. Zaczęliśmy pogłoski, że dziecko Mary Queen of Scotland urodziło się martwe i że jego kości zostały zamurowane w ścianie.

Interesująca jest historia klejnotów koronnych, które są przechowywane w jednej z sal zamku. Korona, miecz, berło i miecz pas został wykonany z lokalnych materiałów – złota szkockich górskich potoków i rzek w kraju perły. Poprzez umieszczenie dużego dębu pierś z nich w pewnym momencie zapomniał, a następnie zaczął czuć się zagubiony. Dopiero po ponad 100 latach, specjalna komisja rządowa pod przewodnictwem słynnego pisarza Waltera Scotta był w stanie znaleźć klejnotów koronnych, które są uważane za narodowy skarb. Jednak wśród rzeczy znalezionych nie było pas, który po jakimś czasie tajemniczo spadł z murów, które zostały rozebrane w budynku znajduje się obok zamku.

Pod podłogą sali porodowej jest ponury loch i nikt tak naprawdę nie wie do dziś, kto i za jakie przestępstwa były tam trzymane.

Podjąwszy do odwiedzenia tego wspaniałego zamku, będzie dotykać tajemniczą historię Szkocji.

royal mile

Droga, która prowadzi od Pałacu Holyrood do zamku w Edynburgu, Royal Mile nazywa. Jest to długość odpowiadającą szkockiej mili, łączy kilka ulicach stolicy: Castlehill, Lonmarket, High Street i Canongate. Każdy z nich ma swoją własną historię i przeznaczenie. Ulice stopniowo spadać, a od nich po obu stronach rozciągają inne ulice i ślepych zaułków, które również należą do Royal Mile. Jeśli masz zamiar odwiedzić Zamek w Edynburgu, należy udać się do niego na tej drodze, która stanowi odrębny punkt.

atrakcje zamku

Zamek w Edynburgu (Szkocja) – prawdziwe muzeum na wizytę, która będzie miała więcej niż jedną godzinę. Jedną z głównych atrakcji fortyfikacje – pistoletu godzinnym, który stoi od 1861 roku. Codziennie, z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Wielki Piątek, w prawo sprawia, że ściśle wolej o godzinie 13:00. Dokładność czasu wcześniej kontrolowana przez specjalny system – „Bowl czasu” – która jest uważana za kolejny punkt zamek. Ten dokładny zegar na 1238 metrów od twierdzy. Pomiędzy nimi leżał kabel – najdłuższy połączenia elektrycznego w świecie na początku 20 wieku. Obecnie artylerzysta już sprawdzone w ciągu kilku godzin, które są zamontowane obok pistoletu.

Inną atrakcją – kaplica św Małgorzaty, która jest aktywnym Kościół i jedna z najstarszych budowli zamku.

mistyczna historia

Oprócz bogatego dziedzictwa kulturowego, jest kolejnym elementem, który jest słynny zamek w Edynburgu (Szkocja) – mistyczne historie związane z wydarzeniami w twierdzy. Uważa się, że zamek wędruje przez przestrzenie wielu duchów – dusze zmarłych ludzi długich.

Na przykład, powiedzmy loch krąży widmo Piper – został wysłany tam w celu znalezienia kursu. Temu ludzie nie wróci, to było przyczyną jego śmierci – nie jest znane.

Inny duch zamek – bezgłowy perkusista. Został ścięty w tych murach wieki temu i od tego czasu był tak niespokojny i wędruje.

Czasami dziwne dźwięki i widać półprzezroczysty cień w lochach zamku, który zawierał więźniów i przestępców. Niektóre z nich zostały zrealizowane, inni z głodu. Naukowe wyjaśnienie tych dźwięków i wizji nie zostały jeszcze znalezione.

Duch historia nie kończy się w obrębie murów twierdzy Zamek w Edynburgu (Szkocja). Duchy żyć na zboczach wulkanu, gdzie się znajduje. Na przykład, czas powiedzieć, że czasami widzą człowieka w tych częściach. Uważa się, że próbował uciec z zamku, ale nie mógł. Przepychanie na otwartą przestrzeń, gdzie zmarł.

To dzięki tak wielu mistycznych opowieści i wizji zamku jest najludniejszym duchy.

Kamień Przeznaczenia

Tajemnicze historie, które słynie Zamek w Edynburgu (Szkocja), nie ogranicza się do duchów. Zawiera Kamień Przeznaczenia, która jest uważana za prawdziwie magiczny artefakt. Według jednej z legend, jest starszy niż 3000 rok, to był własnością córki egipskiego faraona Ramzesa II, który, i wprowadził go do Szkocji. Według innej legendy, to spali Jakubowi, że noc, kiedy marzył aniołów zstępujących na ziemię. W niektórych legend to uwierzyć, każdy decyduje za siebie, ale fakt, że los z kamienia jest niezbędna dla rodziny królewskiej, jest niezaprzeczalna. Wszakże wszyscy monarchowie byli koronowani, w tym panującego obecnie Elżbieta II.

Konkludując

Zamek w Edynburgu w Szkocji jest naprawdę jednym z najbardziej tajemniczych i ciekawych miejsc na całym świecie. W niemal każdym pomieszczeniu w tym muzeum odbywają się wystawy, które wprowadzają bogatą historię twierdzy. Nawet architektura budynku jest warto to zobaczyć. Ponadto, jeśli zdecydujesz się iść do zamku w Edynburgu (Szkocja), zdjęcie, które można zrobić na jego terytorium, to może znacznie zaimponować. Nagle ramka dostanie jeden z duchów żyjących w nim?