836 Shares 4002 views

Zatrucie u dziecka? Objawy i pierwsza pomoc

Jak rodzice nie strzeżone swoje dziecko, prędzej czy później mogą one mieć do czynienia z takim nieprzyjemnym wydarzeniu jak zatrucie pokarmowe. Przez to przechodzić wszystkiego, więc nie panikować i bać – lepiej jest znać wszystkie niezbędne informacje na temat zatrucia dziecka: objawy, które mogą wystąpić, oraz możliwych przyczyn zatrucia, oczywiście, środków pierwszej pomocy w takiej sytuacji. Porozmawiajmy o wszystko w porządku.

Dzieci mogą zostać otruty?

Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że organizm dziecka jest znacznie bardziej wrażliwy na fakt, że pochłania, a nie dorosłych ludzi. Dlatego zawsze należy śledzić, co i ile jeść swoje dziecko – że system trawienny jest łatwy do strawienia, jego wrażliwe narządy mogą postrzegać zupełnie inaczej. Tak więc, zatrucie dziecka, objawy, które powodują taki niepokój u rodziców, mogą być spowodowane przez:

  • Produkty zdezynfekowane żywność złej jakości lub źle przeterminowane;
  • trujące jagody, grzyby i rośliny;
  • warzywa i owoce, które zostały poddane obróbce środkami chemicznymi pasożytniczych;
  • alkohol;
  • kosmetyki (niektóre dzieci bez zastanowienia, ciągnące się w ustach i są nieprzydatne obiektów);
  • leki;
  • chemikaliów gospodarstwa domowego.

Główne objawy

Jak zatrucie u dziecka? Objawy, w rzeczywistości może być bardzo różna w zależności od stanu dziecka i na co to było, że został otruty. Główne z nich to: nudności, wymioty i biegunka. Jednakże, „rdzeń” nie oznacza „tylko”. Dzieci, które zostały zatrute, mogą uskarżać się na bóle brzucha, często mają wysoką gorączkę. Czasami zatrucia występują drgawki, zakłóca normalne koordynacji ruchów. Impuls „skoki”, ciśnienie krwi może również oznaczać zatrucie u dzieci. Objawy, które różnią się od zwykłych, ale powinien również poinformować, – zmiany w oddychaniu (Rapid lub odwrotnie, spowolnienie), zaczerwienienie skóry lub jego niezwykła bladość, dezorientację i omdlenia.

Co robić?

Jeśli Twoje dziecko zatrute, to lepiej od razu udać się do lekarza w domu. Tylko on będzie w stanie ocenić stan dziecka i przypisać odpowiednie leczenie.

Najprostszym sposobem radzenia sobie z zatruciem pokarmowym. Pierwszym krokiem w zakresie ich leczenia – to wylutowywania. Co 10 minut dziecko powinno pić na łyżeczkę soli roztwór glukozy. Wymienić można go rehydron rozwiązanie, że lekarze często zalecają, że ci, którzy się zastanawiać, co by dać dziecku w przypadku zatrucia. To rozwiązanie jest lepsze do alternatywnego ze słodką ciecz – .. marchewkowo-ryżowy woda, sok, itp Jednak ważne jest, aby przestrzegać dawkowania w celu usunięcia efektu i nie przynieść więcej problemów.

Jednym z najbardziej niepokojącym objawem jest temperatura w przypadku zatrucia u dzieci. Jeśli dziecko ma gorączkę, można podać mu leki przeciwgorączkowe (w postaci tabletek lub syropu, ale bez świec!) Albo skorzystać z tradycyjnych metod temperaturę ubijaniu.

Gdy dziecko budzi się apetyt, nie tylko dać to do przejadania się. Najlepiej jest karmić mu mniejsze porcje, ale trochę częściej, a co do samych potraw, idealny pół-płynnej żywności.

Jeśli chodzi o zatrucia chemicznego, w każdym razie, nie wywoływać wymiotów, ponieważ istnieje ryzyko, że dziecko otrzyma oparzenia wewnętrzne. Należy uważać, aby być ze skóry i zatrucia: przed przybyciem lekarza konieczne dokładnie przemyć dużą ilością wody z mydłem.