857 Shares 9865 views

Efekt „ołówkiem”

Dzisiaj będziemy rozważać efekt zwany „rysunek ołówkiem”. Wszystkie działania będą wykonywane w programie Photoshop. Natychmiast należy powiedzieć, że nie potrzeba żadnych dogłębną znajomość programu. Ta informacja jest przeznaczona dla początkujących. W tym artykule opisano tylko jeden sposób, aby osiągnąć ten efekt. Ogólnie rzecz biorąc, nie może być kilka.

niezbędne środki

W celu uzyskania efektu mamy „rysunek ołówkiem”, trzeba znaleźć odpowiednie zdjęcie. Zaleca się, aby wybrać obraz o jednolitym tle wstecz, tam gdzie będą małe szczegóły, jako efekt z nich może dostać nierealne. Co do reszty, nie ma żadnych ograniczeń. Można użyć zdjęcia rzeźb, budynków i, oczywiście, fotografowania ludzi.

instrukcja

Aby przekształcić zdjęcie w szkic ołówkiem wystarczy przestrzegać prostych i jasnych instrukcji.

  • Otwórz obraz w edytorze zdjęć i stworzyć natychmiast kopię (Ctrl + J).
  • Zrób czarno-biały obraz (Ctrl + Shift + U). Skopiować raz tej warstwy.
  • Na tym etapie powinieneś mieć 3 warstwy. nakładki zmienić opcję „Linear Dodge” na ostatniej czarno-biały obraz. Następnie naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + I, co można zrobić inwersję kolorów.
  • Po wszystko zrobić manipulacje ostatnia warstwa staje się całkowicie biały. Aby rozwiązać ten problem, przejdź do panelu filtracyjnego, to istnieje opcja „plama” – „Gaussian Blur” Im więcej będzie wartość, tym więcej pojawi się obraz. Przesuń suwak do własnych upodobań. Wartość ta będzie się różnić w zależności od rozdzielczości obrazu.
  • Aby wykonać szkic ołówkiem kolor, wystarczy wyłączyć drugą warstwę i pozostawiając widoczne tylko początkowy obraz i ostatni, który podlega zmianie.
  • Jeśli obraz jest zbyt blady, to można skorygować za pomocą opcji „poziomy” (Ctrl + L). Tutaj jest to konieczne, aby przesunąć lewy-większość suwak bliżej centrum.

Aby uzyskać więcej informacji,

Uzyskane z programu Photoshop rysunku ołówkiem, można zmienić trochę. Na przykład, można dodać wykończenia wokół krawędzi obrazu. W niektórych przypadkach to efekt wygląda całkiem dobrze. Przejdź do panelu Filtr i wybierz opcję „szlif”, na której znajdą Państwo narzędzia „airbrush”. Przypisywanie wartości do własnych upodobań. Efekt ten jest szczególnie atrakcyjny wygląd z kolorowego obrazu. W niektórych przypadkach, panel filtr na liście skrótów, nie ma sensu „wykończenia”. Aby to zrobić, kliknij na „Filter Gallery” i już tam wybrać szlif w górnym menu. Jako filtr może być używany nie tylko „Gaussian Blur”. Na przykład, w przypadku zdjęć z wizerunkiem wszelkich budowli architektonicznych korzystne jest zastosowanie opcji „minimum”. Filtr ten znajduje się w zakładce „Inne”. Można eksperymentować z innymi podobnymi ustawieniami.

wniosek

Efekt „ołówkiem” można uzyskać za pomocą innych metod. Photoshop ma żadnych ograniczeń w wyborze instrumentów. Dlatego też łączyć różne sposoby i style. Możesz być w stanie wymyślić nowy sposób wytwarzania konkretnego efektu.