345 Shares 4158 views

Jak podłączyć lampy, aby przełączyć przewód. Jak wybrać odpowiedni biustonosz dla różnych pokojach

Wyposażenie domu często trzeba zrobić inną pracę, a to obejmuje podłączenie różnych urządzeń elektrycznych. W tym artykule dowiesz się jak podłączyć lampy, aby przełączyć przewód.

Kinkiety ze sznurkiem

Nowoczesne oświetlenie ma inny typ przełączania: za pomocą klawisza lub przycisku, koronki lub łańcuch. kinkiety ścienne są doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrz, ale nie możemy zapominać o jeszcze jedną zaletę – Funkcjonalność – pokrycia pewnych obszarów pomieszczenia.

kinkiety ścienne idealnie nadają się do instalacji w sypialni, przedpokoju, łazienki. Dość często z pomocą tych długich korytarzach lub pokrycie konkretnych obszarów lokalem przedsiębiorstwa. Bardzo wygodny w użyciu lampki do czytania lub robótki, więc często są one umieszczone na łóżku lub na krześle.

Oświetlenie kinkiety uwielbiają używać projektantów umieścić swoje pomysły w celu podkreślenia niektórych elementów wnętrza i maskę wystających części. Do tej pory seria opraw jest ogromna, więc jest możliwość wyboru różnych form abażury, kolorach i różnych wydajności strumienia świetlnego.

Jak podłączyć biustonosz koronki z przełącznikiem

Przed zainstalowaniem kinkiety, trzeba dokładnie określić lokalizację położenia urządzenia starannie dokonać pomiarów. Jest to szczególnie prawdziwe w parę lamp są umieszczone równolegle. Aby określić położenie oprawy, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przepisy – Zwykle takie światła są ustawione na 1,5 m od podłogi. Często jest to kwestia sposobu podłączenia lampy do przełączania przewodu, który nie był widoczny bałagan. Aby to zrobić, trzeba wykonać wcześniej ukryte okablowanie dla późniejszego podłączenia urządzenia oświetleniowego.

Instalacja rozpoczyna się z połączenia dwóch lub trzech przewodów. Wcześniej, sieć musi zawsze być odłączone, a prace zostaną wykonane ostrym nożem i taśmę klejącą. Najpierw oczyszczono izolacja przewodu kończy – około 5-8 mm. Następnie odsłonięte przewody muszą być połączone śrubami do określonych terminali.

Możliwe rodzaje połączeń

W tej części artykułu będziemy wyjaśniać w jaki sposób podłączyć koronkowy biustonosz z przełącznikiem posiadającej dwa lub trzy przewody.

1. Dla istniejących trzy przewody: parter, zero fazę. Są one podłączone do niektórych terminali końcówkę przewodu śruby mocujące.

2. obecne dwa przewody: biały brązowy lub drutu (fazy) jest zamocowana do listwy L. niebieski przewód (tu można wszystkie odcienie niebieskie) (zero robocze) do zacisku N.

Gdy wszystkie kable są podłączone, trzeba zamknąć sprawę, kładąc obudowę ochronną. Przez lampę jest zamontowany na wkrętów.

Tak więc, w jaki sposób podłączyć lampy, aby przełączyć przewód, rozumiemy, możemy ustawić tylko sufit, by sprawdzić urządzenia oświetleniowe.

Kinkiety sypialnia i pokój dziecięcy

Wybierając pewną lekkie wzory, kształty, kolory, konieczne jest rozważenie, w jaki pokój zostanie on zainstalowany, dla różnych lamp nadaje się do różnych pomieszczeń. Na przykład, ściany w przedszkolu lub sypialni powinny być miękkie rozproszone światło. To oświetlenie relaksuje i przygotowuje się do łóżka. Jest idealny gęsty cień na lampie sufitowej lub maty. Do pokoju dziecka trzeba wszystko jeszcze zadbać o bezpieczeństwo: kinkiety tutaj nie może być kryształ lub szkło, tak, że dziecko przypadkowo złamał ich i nie dać się zranić.

Bardzo przydatny podczas zmiany jasności oświetlenia lampa – mogą być zastąpione przez światła kameralnych jaśniejsze, gdy chcesz przeczytać. jest to również bardzo wygodne dla pokoju dziecka, gdyż dzieci często pozostawiają słabe światło na całą noc, więc lampy może służyć jako lampa i nocne. W nocy światło jest dość popularny stosowanie żarówek LED, jak zaoszczędzić energię.

Gdzie zainstalować kinkiety ze sznurkiem w sypialni i pokoju dziecięcego

Normalnie wentylatory ze sznura w sypialni ustawiony na czele łóżku. Jeżeli łóżko podwójne, jedno światło po każdej stronie. W przypadku przeprowadzania pojedynczego złoża świetlówki z jednej strony. kinkiet metoda instalacji w pokoju dziecięcym trochę inaczej: jest zwykle ustawiony na krześle, które było wygodne dorosły dziecko czytać bajki przed snem, jak światło nie zakłóci snu dziecka. W tym przypadku, to jest bardzo wygodny biustonosz z koronką przełącznik do włączania i wyłączania może być, bez wstawania z fotela.

kinkiety ścienne doskonale nadają się do sypialni i pokoju dziecięcego, ponieważ służą one nie tylko jako ozdoby, ale także rozszerzyć funkcjonalność strefę nocną. Oni nie zajmują miejsca na nocnym stoliku, a tym samym pozwalają umieścić go bardziej potrzebne rzeczy.

Biustonosz na korytarzach i łazienkach

Światła w korytarzu i łazience są wybierane według innych kryteriów. Często jest to małe pomieszczenie, w którym biustonosz – głównym źródłem światła. Ale dla bardziej efektywnej konstrukcji tych pomieszczeniach specjalnie zainstalowane kinkiety do oświetlenia lustra i najważniejsze obszary. Wybierając oświetlenie do łazienki, trzeba wziąć pod uwagę wilgotność w pomieszczeniu: najprawdopodobniej nie będą musiały zakupić oprawa wodoodporna. I do tego produkt wyglądał lepiej, trzeba materiałów instalacyjnych w połączeniu z oprawą.

Światła w korytarzu powinno być dobrane zgodnie z następującą zasadą: nie różnią się zbyt jasne światło, bo tu chodzi o człowieka z ulicy lub z wejściem i jasne światło w twoich oczach nie jest zbyt przyjemne. Jeżeli hala w mieszkaniu jest wykonany w postaci długiego korytarza, tam jest wielki będzie wyglądać nieco podobne kinkiety, ułożone w rzędzie.