634 Shares 8541 views

Modlitwy, rytuały i spiski Trójcy. Spiski miłości i bogactwo Trójcy

Jednym z najbardziej ulubionych wśród ludzi świąt – Dzień Trójcy – stał się powszechnie obchodzony w Rosji od czasów św Sergiusza z Radoneża. Ucztować tam w przeszłości, ale tylko na początku XV wieku, miała formę czysto chrześcijańska, która tkwi w tych dniach. W dawnych czasach, nie jest zdominowany przez tradycję, zakonserwowane z pogaństwa. Ale teraz wiele uroki i rytuały do Trójcy są echa minionej czasów przedchrześcijańskich. O nich nasza historia.

Bliskość pogaństwa i chrześcijaństwa

Od czasów starożytnych, tydzień poprzedzający święto Trójcy, został wezwany do ludzi Syrena, lub zielonej Christmastide, który od razu przywodzi na myśl dawne obrzędy i zwyczaje. Była siódma z rzędu po Wielkanocy, w tamtych czasach można było usłyszeć równie pogańskie zaklęcia i modlitwy do Trójcy, odwiedził dziś. Chrześcijaństwo i pogaństwo współistniały obok siebie. Ten tydzień był linia między wiosną i latem, co było okazją do innego z jego nazwy – „Wielkim Tygodniu”.

Nasi odlegli przodkowie czuł jego nierozerwalny związek z naturą i widzą siebie jako integralną część. istniały one w jego otoczeniu, a były w życie zgodnie z jego zmiennym charakterze. Nic dziwnego, że ich modlitwy starożytny Słowianie często oferowane do bogów, którzy byli naprawdę zauważalne, a zatem bardziej zrozumiałe. Wśród tych modlitw urodziły się teraz znane uroki Trójcy.

obrzędów rolniczych

Pięćdziesiątnica zawsze spada na początku lata, kiedy to zakończył upraw, a dla przyszłości upraw musiał zdobyć poparcie bogów, od których był zależny. W tym kontekście duże znaczenie przywiązywano do różnych obrządków. Jednym z nich był „przechodząc do kukurydzy.”

Polega ona na tym, że kobiety i dziewczęta są w terenie, a po zbadaniu pierwsze pędy, zorganizował święto tradycyjnych jaj tego święta. Następnie wpisywać łyżki Shell, wrzucił je, głośno ogłaszając jednocześnie: „Niech powstanie żytni tak wysokie, jak łyżeczką.” Skończyło się ceremonia upadki na ziemi i różnych magicznych okrzykami. Mówią, że wielką pomoc.

W tym tygodniu szeroko praktykowanych rytuałów i spisków Trójcy, które miały uwolnić mieszkańców z różnych zagrożeniach pogodowych i zapobiec uszkodzeniu upraw. I tu fuzja pogaństwa z chrześcijaństwem przejawia się w całości. W tym samym dniu mogłaby w dziedzinie modlitwy ortodoksyjnych z błogosławieństwem wody i wlać wodę z grobów zmarłych śmiercią nienaturalną. Szczególnie pijaków i utonął. Wierzono, że jest niezawodnym środkiem.

duchy przodków

pomnik Trójcy sobota, Cerkiew powstała i szeroko donosi, nasi przodkowie mieli także pogańską kolor. Ten dzień jest dniem spotkania z duchami przodków, którzy mieli być dobry do leczenia, i która wykazała swoją miłość i wdzięczność, aby uzyskać ich poparcie w całej ostrości i obowiązków. Sukces tych obiecanego dobrobytu i obfitości w domu. Dlatego możemy powiedzieć z pewnością, że obecna działka na bogactwo Trójcy urodzili się w dawnych czasach. Jego siła nie zawsze wystarcza, i że zwrócił się do innego świata.

Starożytne spiski Trójcy w tych dniach obok siebie ze zwyczajami przyjętymi w naszych czasach. Na przykład, dekoracja świątyń i mieszkań zielonych gałązek brzozy, a na tych obszarach, gdzie nie rosną – gałęzi mountain ash, klon lub jesion. Ale, w przeciwieństwie do naszych przodków spalił ich rytuał „Kupały” Ohnište kiedykolwiek stosowany jako środek pożaru lub huraganu, trzymać pod dachem stodoły i obory.

Zwyczaje związane z naturą

Wiadomym jest, że było powszechną praktyką i całkowicie niejasne dla nas, który polegał na tym, że pre-okrada jakiegoś starego mistrza, nadmiar ula, a następnie w dniu Trójcy został spalony na skraju pola. Wokół tańców w kręgu ognia śpiewając: „A Good ogień – dobry będzie rój pszczół.”

Uroki i rytuały do Trójcy często wiążą się brzoza, stanowią integralną część tego święta. Zgodnie z przyjętą tradycją młodych dziewcząt w ciągu dnia poszliśmy na zwinięcie Brzozowy gaj. odgałęzienia łączące, że warkocz je plecionki, a następnie poprzez łączenie tych dwóch najbliższych wierzchołków drzew, pary powstały pod zielonym łuku. Nazwano to „kumitsya”, ponieważ wierzono, że po ceremonii pary stają się przyjaciółmi na całe życie. Towarzyszyły pieśni i tańców.

Przekonania związane z rzek i jezior

Z Trinity oprawionego i rytualnym wróżenia. Młode dziewczęta przędły wieńce wiosny trawy i poszedł z nimi do rzeki. Wieniec obniżony do wody, i od tego, jak będzie się zachowywać, przewidzieć dalsze losy panieńskie. Jeśli wieniec przebywał bezpiecznie na wodzie, albo jeszcze lepiej, popłynął pod prąd, oznaczało to szybki ślub z kochał i chciał, a jeśli on tonął, to do widzenia marzy zwężenie dopiero w przyszłym roku.

Jednakże, w pobliżu rzek i jezior muszą pozostać ostrożnym. Nic dziwnego, że w tym tygodniu święto nazywa się syrena. Niejednokrotnie stwierdzono, że w tych dniach opuszczają swoje ulubione Waters syrena i przyjść na brzeg.

Ukryty w oddziałach przybrzeżne krzaki są zabawny śmiech i aukanem wabiąc rozciągające towarzyszy, a następnie porywa je na dnie rzeki. Jednak dziewczęta i że lepiej się trzymać z dala od wody. Z tego powodu, podczas uroczystości Trójcy nikt nie pływał – strzeżcie rzeki szumowiny. W lesie też nie poszedł sam. Choć nie ma syreny, ale diabeł. Kolejne pytanie – co jest gorsze.

Spiski miłości

Jak wiadomo, na święto Trójcy następnie w niedzielę Wszystkich Świętych. Według kalendarza słowiańskiego zbieżne z wakacji Kostroma i Yarily. Yarila we wschodniej Słowiańszczyzny, chyba że uosobieniem słońca, był również swego rodzaju odpowiednik greckiej Eros – bóg miłości, a na niektórych obszarach, a Bachus – bóg wina i ucztowanie. Oni przedstawiany go jako młodego przystojny mężczyzna z wieńcem na głowie. Na ogół otrzymujemy uroczą kochankę, ale jeszcze podgrzać wino.

Istniejące działka na miłości Trójcy – w chwili obecnej, jest to nieodpowiednie Christian, oczywiście, jest echem tych ceremonii i rytuałów magicznych, które zostały umieszczone przez naszych przodków w niniejszym przystojny Yarile. Na cześć jego Rozrywek odbyły kontynuowano przez całą noc. Jednym z elementów był tzw porwanie panny młodej. Polega ona na tym, że w pewnym momencie młody człowiek był przed drugą, aby złapać jednego, który był bliski jego sercu. Często takie „porwania” zakończył wesela, które odgrywają na koniec prac polowych jesień.

Boże Narodzenie nazwa wróżby

Aby zilustrować działkę miłości Trójcy, dajemy tylko jeden przykład. Kto chciał oczarować sobie kogoś w kościele wziął kępkę trawy, która została pokryta podłodze, i który w ten sposób stał się uświęcone. Ta trawa umieścić na noc pod poduszkę. Potem poszliśmy do łóżka bez modląc się do Boga. Już w łóżku wypowiedział konspiracji, które po wstępnej zabezpieczone przebaczenie od Chrystusa, w folklorze – forma poetycka błagał go oczarować (sic!) O bliskiej osoby. Z pozycji prawosławia, podobnie jak wszystkich działek Trójcy – nieprawidłowy bluźnierstwo i grzechu ciężkiego.

Paganism chrześcijaństwo są niezgodne

Podsumowując, należy stwierdzić, że magiczne zaklęcia i modlitwy do Trójcy zawarte w uroczystej rytu ustanowionego przez rosyjską Cerkiew – dwóch niekompatybilnych rzeczy. Pierwszy może być interesujące tylko jako elementy folkloru i poezji. Wszelkie odwołania do sił nieziemskich, nie uświęcone przez łaskę Chrystusa, takich jak spisków Trójcy, są szkodliwe dla ludzkiej duszy. Ponadto, są one pełen nieprzewidywalnych następstw, mogących spowodować nieodwracalne szkody.