625 Shares 7588 views

Park Krajobrazowy „Ogród marzeń” (Abakan): opis, cechy i recenzje

Park „Ogród marzeń” (Abakan) pojawiła się w mieście w 2007 roku. Na wiosnę, wiśni i śliwki w „Japoński Ogród”, w lecie ciepło może kryć się w cieniu jałowca, cieszyć się zapach róż ogrodowych. A w parku jesienią hipnotyzujące piękno jasny żółknięcie liści różnych drzew.

opis

Topiary parku Abakan „Ogród marzeń” pojawiła się na terytorium Przemienienia kompleksu. mieszkańcy miast chwalili sztukę projektantów krajobrazu. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych. Łączna powierzchnia wspaniałego parku ponad 14 hektarów. Tutaj można znaleźć wiele roślin, które uzyskują niesamowite kontury dzięki umiejętności specjalistów topiary.

projektant krajobrazu VA Antropov

Ten skromny człowiek wie każdy mieszkaniec miasta. Rzeczywiście, dzięki swojemu talentowi i umiejętności „Ogrody marzeń” (Abakan) są znane daleko poza miastem. On opracował unikalny, według wielu autorytatywnych ekspertów, figury z technologią produkcji roślinnej. Dla swojego wynalazku Basil Adamovich otrzymał patent.

Niesamowite mistrz nie ma specjalnego wykształcenia. Nie nauczył się sztuki kwiatowymi i roślinnymi rzeźbami. Wszystkie subtelności i sztuczki z handlu nauczył się. Mimo to, dziś jest uznanym mistrzem najwyższej klasy, który godnie reprezentuje Rosję na wszystkich międzynarodowych konkursach.

Dziś VA Antropov przebywa w Moskwie, ale jego ukochana zapomina Abakan. On nadal pracować nad krajobrazu z jego głównych dzieł i regularnie uzupełniać swoją flotę o nowe prace. Dlatego mieszkańcy miasta uważają, że w przyszłości, mają nie tylko cieszyć się z cudów nowy kwiatowy i topiarnogo sztuka wielkich mistrzów.

Park jest podzielony na trzynaście ogrodów. Każda z nich ma swój własny styl. Jest też „Crane Lake” i „The Garden of dziecięcych uśmiechów” i „Ogród Japoński”. Wszystkie pokoje są urządzone w różnych posągów – starożytnych bogów i bogiń, lwy i bohaterów mitologii greckiej, i tak dalej ..

Oprócz kolekcji roślin egzotycznych, znajduje się niewielki ogród zoologiczny w parku. W żyć kaczki, indyki i króliki i wielu innych zwierząt. Mogą głaskać i karmić je. Dzieci mają świetną zabawę, odwiedzając „Ogród marzeń” (Abakan). Bilety kosztują symboliczne, ale omówimy później.

zielone rzeźby

Zwykle, szlachetne odmiany roślin wykorzystywane do tworzenia żywych rzeźb – bukszpan, Laurel Privet i innych przedstawicieli fauny drobnych teksturą liści. Te projektanci rośliny nie wybrano przypadkowo – są one stosunkowo łatwe w obsłudze. Z tych mistrzów z całego świata tworzenia tych dzieł.

Jak wiadomo, Abakan znajduje się na Syberii. Roślinność i krajobraz tworzy się w trudnych warunkach klimatycznych, a ponieważ są one dość specyficzne. Rozpieszczonych południowe rośliny tu nie przetrwać. Z tego powodu, utworzenie parku „Ogród marzeń” (Abakan), Wirginia Antropov wziął inną trasą. Zaczął pracować z bardzo nietypowe dla topiarnogo materiału sztuki – z bezpretensjonalny roślin lokalnych.

Wraz z kwiatowymi figur udaje mu się stworzyć oryginalne kompozycje kwiatowe, które są oparte na suche gałązki, trawa, gałązki, i tak dalej. D. Na przykład, znanych ekspertów z całego stepie orzeł Basil Adamovich produkowanego z roślin jednorocznych kohii, co jest czasem określane jako letni cyprys. Jest to ogromna rzeźba. Swipe orle skrzydła – około dziesięciu metrów.

kotek

„Ogród marzeń” (Abakan) słynie z wielkich rzeźb, które wyglądają bardzo realistycznie. Na zdjęciu poniżej widać ładny puszysty kotek. Jego wymiary są imponujące – prawie wysokość człowieka. Ten przystojny nawet pseudonim – Yasha. Śliczne mistrz zwierząt produkowane z łodyg brodatych jęczmienia. Roślina ta w Chakasja, w naturalnych warunkach, zwykle wzrasta na wolnych partiach i poboczy.

panda

Rzeźba ta eksperci uważają nie tylko ozdobą parku, ale także jednym z najbardziej udanych dzieł słynnych mistrzów. Jej wysokość – 3,5 m. Jest wykonana z prętów. W 2007 roku rzeźba została wystawiona w Moskwie, gdzie był ogromny sukces.

sukienka w kwiaty

Są cenione obszar park, który jest szczególnie zadowolony z pięknej połowy ludzkości. Tutaj można zobaczyć i „przymierzyć” luksusowego kwiatowej sukience. W weekendy przychodzą do niego wszyscy nowożeńcy miasta. Więc Abakan istniała piękna tradycja.

wieża Eiffla

Inną ozdobą parku jest miniaturową kopią słynnego francuskiego wieży. Ta drewniana konstrukcja 14 metrów wysokie pod stylizowane klombu.

Dziś na terenie znajduje się 15 sztuk suchych i żywych kohii. Aby zobaczyć wspaniałe dzieło V. A. Antropova, nie koniecznie iść do parku „Ogrody marzeń” (Abakan), którego adres – ul. Katie Perekreschenko, 11. Mogą one być widoczne na ulicach Abakan. Na przykład, w centrum miasta, w pobliżu kawiarni „Gourmand”, można podziwiać oryginalne kompozycje w postaci motyli i serc. Znajdują się one na tle ozdobnych krat, które są splecione z chmielu. Login „Chakasja” restauracja chroni niezastąpioną watchdog watchdog.

Zainteresowania i okolicznych, na pierwszy rzut oka, absurdalnych wiązek ziół. Jeśli spojrzeć na nich, można zobaczyć, że to jest śmieszne jeże lub figurki, które przypominają samochody.

Co jeszcze warto zobaczyć w parku?

Niektóre suche i zielony park rzeźby nie jest ograniczona. Mimo że nie jest bardzo duża, jest coś do zobaczenia. To piękne zadbane ścieżki, gdzie ze względu na krzakach peering śliczne małe stworzenia, przytulna altanka, dobrze wyposażone place zabaw, ogródki skalne, kwietniki, stawy i fontanny, huśtawki. Większość sklepów są różne oryginalne wzornictwo.

Można zobaczyć wiele rzadkich roślin w parku, które są zintegrowane w kompozycji krajobrazu. Wspaniały i wiśnia japońska śliwka, dziwaczne brzozy z czarnymi liśćmi. Od wspaniałość potężnych platanów jest piersiach, ładne oczy pieścić niesamowitą kolekcję berberysu i jałowca. Należy zauważyć, że w parku regularnie posadzone nowe gatunki roślin, które są odporne na surowy klimat Chakasja.

Stopniowo park krajobrazowy „Ogród marzeń” przekształca się w arboretum. Dziś jest nie tylko estetyczne, ale również wartość edukacyjną. Park podzielony jest na mniejsze sektory. Każdy twórczy zabaw na określony temat. Tutaj można zwiedzić okolicę egipskiej, francuskiego ogrodu, zobaczyć rodzimych rosyjskich krajobrazów.

budowa mini kopii Peterhof jest obecnie w toku. Wielu odwiedzających są przyciągane „Ogród niewiniątek”, w środku którego znajduje się kompozycja rzeźbiarska – bocian z koszem. Niektórzy odwiedzający robić zdjęcia swoich dzieci w koszu.

Park jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok. Dzień pracy przedłużony do 24.00, więc nawet późnym wieczorem mieszkańcy i turyści mogą spacerować po alejach parku, oświetlone przez światła dekoracyjnych.

Abakan „Dream Gardens”: ceny biletów

Opłata wejścia do parku, ale cena biletu jest dość łatwo dostępne. Dla osoby dorosłej to 50 rubli, a dla dziecka – 30. To stwierdzenie ma limitu czasu w parku.

Opinie użytkowników

Bez wyjątku, wszyscy goście unikalny park pod wrazeniem jego wizyty. Wierzą, że najlepszym rozrywki w Abakan nie. Wielu przyznaje, że nie wyobraża sobie, że jest to możliwe z rodzimych roślin, aby stworzyć takie piękno. W parku goście są zadowoleni ze wszystkiego: wspaniałe ustaleń kwiatowy, zadbanym terenie i rozsądnych cenach.