866 Shares 3372 views

Reflektor na rowerze. Jak zrobić reflektor na rowerze?

Reflektor na rowerze jest integralną częścią pojazdu. To jest po prostu koniecznością życia, jeśli realizowane całonocnej podróży lub podróż w ciemności. Zwłaszcza w okresie zimowo-wiosennym. Po to robi się ciemno wcześnie i poaktivnichat cycling chce. Plus, jest to dodatkowe bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg. Takie oświetlenie jest często montowany na rowerach dziecięcych. To pozwala dziecku poczuć się jak prawdziwy rowerzysta, nawet jeśli ma on tylko jeden rok. On może włączać i wyłączać światła światło.

Lokalizacja reflektory

Istnieje kilka opcji zakwaterowania:

 • Z przodu na kierownicy – tradycyjna opcja zakwaterowania, ale nie najlepsze. Światło spot ma formę, przy kącie padania, który wyłania się w wyniku, teren droga jest postrzegana bardzo złe.
 • Przodu widełek – uchwyt mocujący zapewnia więcej światła, ma kształt długiej elipsy, co pozwala na lepszy widok na drodze.
 • Przedni na wtyczce, z dwóch stron – reflektora na rowerze umieszczone w taki sposób może oświetlać drogę jak najwięcej. Taka instalacja jest praktykowane na nocnej jazdy po trudnym terenie.
 • Jeśli zainstalowany na światło ogon rower, to pomaga zidentyfikować rowerzysta na drodze.

Oczywiście, można użyć reflektory, ale korzystanie z reflektorów jest opcją, która zapewni maksymalne bezpieczeństwo. Są to główne opcje zakwaterowania. Oprócz nich, w razie potrzeby, można zainstalować dodatkowy do ramy w tylnej części koła lub na kierownicy. Również na rowery można nazwać latarka na kasku rowerzysty.

Jakie są elementy oświetleniowe?

Nowoczesne lampy do roweru zazwyczaj posiada diodę LED, która jest zasilana z baterii lub akumulatora. Takie światło może mieć różne rozmiary i systemy instalacyjne. Głównie jest przymocowany za pomocą specjalnych obejm na kierownicy. Rola reflektorów do rowerzysty z bardziej ograniczonym budżecie może że konwencjonalne latarki inną moc, a zatem inną siłę światła. Są one zamontowane na kierownicy lekko na lewo od części centralnej.

Istnieją specjalne velofary których producenci uwzględniają wszystkie wymagania rowerzystów: silny strumień światła, znaczny czas pracy, solidnej obudowy i szkła, łatwego montażu, istnieje kilka trybów oświetlenia. Również istnieją możliwości dynamo reflektory. Oznacza to, że światło wydaje się napędzać koła rowerowego. Intensywność światła jest bezpośrednio zależna od prędkości. Mają wielką zaletę – nie podlega kontroli ładowania baterii, chociaż niektórzy uważają taką velolyubiteli oświetlenie minione stulecie.

Charakterystyka światła przednie i tylne

Reflektor na rowerze może grać inny cel, w zależności od ustawienia. Tak więc, przednia oświetla drogę, a tylne pojazdów pasemka na drodze. Tak więc, blask reflektorów identyczne Road – mogą być żółte lub białe światło. Ilość diod lub innych elementów oświetleniowych jest ograniczona tylko przez pragnienie i możliwości właściciela. Tylne na rowerze (latarnia Bezpieczeństwa) ma czerwoną poświatę, która nie pozwoli rowerzysta pozostać niezauważone. Mocowanie powinno być w takim położeniu, że podczas przenoszenia jej światło nie pozwolił. Jej wielkość może być różna – od pojedynczej LED do kilkudziesięciu. Co do innych dodatkowych świateł, mogą być różne w gestii zawodnika. Możemy wszyscy mają inny kształt i montaż.

Zalety self-made światła

Reflektor na rowerze, wykonane samodzielnie, w pierwszej kolejności tańsze. Bezpieczeństwo nie może uratować, ale nabycie specjalistycznych lamp rowerowych będzie kosztować bardzo drogie, ponadto nie gwarantuje wysoką jakość.

Dokonywanie własne uwagi, można wziąć pod uwagę wszystkie wymagania i życzenia pod względem jasności, opcje montażu i mocy. Materiały potrzebne do produkcji urządzeń oświetleniowych na rowerze można kupić w każdym sklepie oświetlenia.

Produkcja lamp

Jak zrobić reflektor na rowerze? Aby to zrobić, będą wymagały następujące składniki:

 • Diody LED w ilości, która jest wymagana dla danego zastosowania.
 • Kolimator zapewnia oświetlenie na boki.
 • baterie AA lub akumulatorki.
 • Rezystor ograniczający prąd.
 • Odpowiednie obudowy.
 • Obiektyw.
 • Clay.

Proces produkcyjny musi zaczynać się od przyklejenia soczewki kolimatora. Ponadto, konstrukcja ta jest konieczna do zawijania taśmy i, aby otwory na wyeliminowanie przewodów. Ostatnim jest najwygodniej podłączyć do przełącznika, który z kolei podłączyć akumulator lub baterie. Następnie trzeba zainstalować wynikowy uwagę na zamierzonym miejscu.

Reflektory do specjalistycznego pojazdu trójkołowego

Paradoksalnie, trzykołowe mają dla dorosłych. Trójkołowy z reflektorem wymaga dodatkowych źródeł światła, których głównym zadaniem będzie wyznaczenie wielkości transportu. Często urządzenia te są na poziomie stragany skrzyżowania z żywnością lub rodzajem koszykami na sprzedaż kwiatów, zabawek, pamiątek. Biorąc pod uwagę, że często są one powszechne w regionach turystycznych, światła tylne, przednie i dodatkowo po prostu niezbędne dla nich. Ponieważ będzie to bardzo jasny i atrakcyjny z zewnątrz.

Trójkołowy z reflektorem wyposażony wystarczająco silne oświetlenie. Jeśli przednie oświetlenie jest zainstalowany, jak w normalnych (na kierownicy, powyżej widelca lub na nim), to lepiej zamontować z tyłu lub na ramie koło tylnego koła, lub z tyłu kosza. Zwykle miejsce w rurze pomiędzy siedzeniem i ramą może być zamknięty i nie będzie podstawową funkcją zakresu – wskazanie rowerzysty na drodze.

rowery dla dzieci z reflektorem

Często producenci rowerów dziecięcych wyposażyć ich reflektor do małego rowerzysty może poczuć się jak prawdziwy użytkowników dróg. Konstrukcja urządzeń oświetleniowych w nich jest nieco inna. trójkołowy dla dzieci z reflektorem nie wymaga bardzo wysokiej mocy LED i kompleksowy system zabezpieczeń, który zapewnia tylne czerwone światła – jest to jedynie dodatek. Po tym wszystkim, że dziecko od pięciu lat, czyli aż w tym wieku są zaprojektowane jak zabawki, nie powinien, aby przejść ulicą i nie ma potrzeby, aby jednoznacznie identyfikować się na drodze do niego.

Ponadto napędy takich pojazdów głównie na podwórkach, parki, place zabaw, a jedynie pod nadzorem osoby dorosłej. W większości przypadków, reflektor w takich rowerach jest dostępny bezpośrednio na kierownicy. Jak wspomniano wcześniej, szczególne znaczenie ma funkcjonalny, dzięki czemu można go umieścić dokładnie na zabawki kół.

Powered reflektorów rower

Większość modeli lampek rowerowych zasilanych przez baterie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ mogą one być wielokrotnie ładowany. A jeśli dorosły Światła rowerowe będą włączone w miarę potrzeb, rower dziecięcy z reflektorem z małym sterowniku, że kiedy chce, a następnie wyłączyć i włączyć, musi być wyposażony w zapasowy akumulator. Mogą być noszone na wszelki wypadek. Po frustracji dziecka, a mianowicie tak, że będzie, jeśli nie można włączyć światła roweru – „burzy mórz i oceanów” a

W odniesieniu do charakterystyki technicznej akumulatorów, muszą utrzymywać minimum 2000 lumenów strumienia świetlnego. Te właściwości są 18650 Napięcie baterii 3,4V typ ich pojemność – do 5000 mA / h. Im większy akumulator, tym dłużej będzie można jeździć o zmierzchu lub ciemne. Rezerwa może mieć standardowe baterie AAA, które łącząc specjalną kasetę można porównać z jedną z cech baterii, które zostały opisane powyżej.

Instalowanie świateł

Najczęściej mocowania reflektorów są podstawą plastamasy, który jest zamocowany na kierownicy, powyżej rozwidlenia bezpośrednio na nim lub na stelażu siedziska (za tylnymi światłami) i ma zasadę montażową jak zaciski. Oznacza to, że jest ona ustawiona na swoim miejscu i zaciśnięta za pomocą śrub do bezpiecznego dopasowania. Takie mocowanie zawiera głównie wykorzystanie konwencjonalnych palników reflektory.

Jak dla wyspecjalizowanych przenośnych reflektorów rowerowych, już zapewnia wygodne dopasowanie, a ponadto jest on przeznaczony do ciągłego ruchu w modelach. Oznacza to, że oznacza to, że rowerzysta może zostawić swoje pojazdy na parkingu, należy wyjąć reflektor i zabrać ze sobą do domu, bo to kosztuje dużo, a pokusa, aby dać złodzieje nie chcą. Istnieją również modele rowerów, które zostały wbudowane w centrum uwagi. Najczęściej jest to opcje dla dzieci – takie jak rower Azimut Lamborghini, jego lampa jest zamontowana w kierownicy, jest bardziej podobna do zainstalowanego na motorowerów i motocykli.

reflektory Formularz

Formy reflektory mogą być zróżnicowane i są ograniczone jedynie przez pragnienie, zdolności i wyobraźni, zwłaszcza jeśli chodzi o domowe modeli. Rynek tych produktów oferuje podstawową konfigurację:

 • Reflektory – okrągłe lub owalne. Najczęściej w takich modelach, jeden lub dwa źródła światła. W roli takich diod LED mogą działać, ksenon rzadko żarówek.
 • Reflektory – kwadratowy lub prostokątny, takie opcje są często improwizowane.
 • Tylne światła – okrągłe, owalne, prostokątne. Są nieco większe rozmiary, ponieważ mają one ważną funkcję odnoszą się do rowerzysty na drodze.

Ponadto, światła mogą mieć różne rozmiary. Najczęściej duży okrągły zestaw modeli dziecięcych, takich jak rower Trike (reflektora).

Wskaźniki dla prawidłowego doboru lamp

Co do zasady, latarnie i światła dla rowerów posiada wodoodporną obudowę. Wśród najważniejszych wskaźników wydajności są następujące:

 • oświetlenie LED – takie źródła są w stanie pracować w czasie dłuższych niż, na przykład, halogen. Mają także zdolność do reprodukcji umiarkowane lub silne światło. Są one znacznie silniejsze niż w pozostałej części lampy. Dlatego są one często stosowane w transporcie dla najmłodszych. Przykładem jest rower „Lamborghini” z reflektorem.
 • Lumenów. Tzw określenia jednostkowej strumień świetlny. Charakteryzują się natężenie światła i mierzy się w tej samej odległości od obiektu.
 • Belka. Dla zwolenników jazdy w nocy będzie korzystne przednie światło, które ma wąski ostrość i nieznaczny współczynnik rozpraszania.
 • Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby wiele trybów natężenia światła i miganiem są dostarczane w modelu. To znacznie zaoszczędzić energię baterii, a zatem nadal razy operacyjne.

niewielkie uogólnienie

Jak staje się jasne opcje wyposażyć rower oświetlenie dużo. Najważniejsze – aby zrozumieć, co minimalny zestaw potrzebne do wygodnej jazdy i bezpieczeństwo. Wszystkie inne dodatkowe światła, reflektory i lampy błyskowe mogą być instalowane na życzenie i są ograniczone jedynie przez wyobraźnię rowerzysty.