551 Shares 4210 views

Potyczki średniowieczne zamki: Program, urządzenia i obrony. Dzieje zamków średniowiecznych rycerskich

Na świecie istnieje kilka rzeczy bardziej ekscytujące niż potyczki średniowiecznych zamków: majestatyczna twierdza oddech dowody odległych epok z wielkiej bitwy, i widzieli najdoskonalszy szlachetność i najbardziej tchórzliwy zdradę. Nie tylko historycy i eksperci w dziedzinie wojskowości próbują rozwikłać tajemnice starożytnych fortyfikacji. Zamek rycerski jest interesująca dla wszystkich – pisarz i człowiek na ulicy, obsługę na najwyższym poziomie i prosta gospodyni. To, że tak powiem, ogromny obraz artystyczny.

Jak zrodził się pomysł

Bardzo burzliwe czasy – Średniowiecze: oprócz wielkich wojen, feudałów ciągle starcie ze sobą. Według sąsiada, nie można się nudzić. Arystokraci wzmocnić swoje domy przed inwazją: najpierw tylko kopać rów przed wejściem i drewnianą palisadą put. Jak można zdobyć doświadczenie, aby wzmocnić oblężenie stało się bardziej wydajne – wytrzymać taran i kamienne kule nie bały. W starożytności, jak Rzymianie otoczyli palisadę armii na wakacjach. budowle kamienne zaczął budować Normanów, a tylko w 12 wieku było klasyczny europejski jousting średniowieczny zamek.

Przekształcenie w twierdzę

Stopniowo, zamek został przekształcony w twierdzę, że był otoczony kamiennym murem, który zbudowano wysokie wieże. Głównym celem – aby zamek rycerza niedostępne dla atakujących. W tym samym czasie być w stanie monitorować całą dzielnicę. Zamek musi posiadać własne źródło wody pitnej – nagle się długi oblężenie.

Wieże zostały zbudowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu przez długi czas, aby posiadał liczbę wrogów, nawet sam. Na przykład, spiralne schody – wąskie i tak strome, że wojownik najbliższych sekund, aby pomóc pierwsze można zrobić nic – ani miecza, ani włóczni. I wspiąć się na nich musiała być w lewo, aby tarcza nie pokryte.

Spróbuj wejść!

Wyobraźmy sobie górskim stoku, na którym wzniesiony zamek rycerza. Zdjęcia w załączeniu. Struktury takie zawsze były zbudowane na wysokie i jeśli nie było nadaje naturalny krajobraz, wykonany sztuczny kopiec.

Zamek Rycerski w średniowieczu – to nie tylko rycerze i lordowie. Dookoła zamku była zawsze niewielka osada z różnych rzemieślników i oczywiście żołnierze strzegący obwodzie.

Idąc na drodze jest zawsze skierowany w prawą stronę twierdzy, jednego, które nie mogą być pokryte z tarczą. brak wysokiej roślinności – nie da się ukryć. Pierwszą przeszkodą – fosa. To może być wokół zamku lub w poprzek między ścianą zamku i plateau, nawet sierpa jeśli teren pozwala.

Oddzielenie rowy są nawet w zamku: jeśli nagle wróg był w stanie przebić się przez ruch będzie poważnie utrudnione. Jeżeli gleba skała wspinaczkowa – pit i nie muszą, być może nie do podważenia ściany. Gliniany mur przed fosą był często palisada.

Most do ściany zewnętrznej jest wykonany tak, że zamek rycerza obronnego w średniowieczu może trwać latami. On jest podnoszenia. Całości lub segment to ekstremalne. W położeniu uniesionym – w pionie – to dodatkowe zabezpieczenie dla bramy. Jeśli powstanie mostu, drugi zostaje automatycznie obniżone do rowu, gdzie equip „pułapka” – niespodzianka dla najbardziej pośpiesznych forward. Zamek Rycerski w średniowieczu nie była gościnna dla wszystkich.

Wieża Bramy i nadvorotnaya

Potyczki średniowieczny zamek są najbardziej narażone były po prostu w pobliżu bramy. Latecomers może wejść zamku przez bramę strony do otwierania i zamykania drabiny, jeżeli mostek jest już podniesiona. Gates sami częściej niż nie zostały wbudowane w ściany i umieszczone w nadvorotnyh wieżami. Zwykle składane z kilku warstw desek, żelazo osłonięte w celu ochrony przed spalaniem.

Zamki, zasuwy i poprzeczki, całym slajdy do przeciwległej ścianie – wszystko to pomaga utrzymać oblężona przez długi czas. Przed bramą do tej samej generalnie spadła żelaza lub drewniany potężny kratkę. Że jest tak wyposażona potyczki średniowieczny zamek!

wieża Nadvorotnaya zostały rozmieszczone tak, aby strzec jej strażników może poprosić gości cel wizyty i leczenia boom pionowych szczelin, jeśli to konieczne. Z tego oblężenia nie zostały zbudowane, a otwory do wrzącej smoły.

Castle Defense rycerza w średniowieczu

Zewnętrzna ścianka – ważnym elementem obronne. To musi być wysoki, grubość i lepsze, jeśli na dnie pod kątem. Fundament pod nim jak najwięcej głęboko – w przypadku kopania.

Czasami jest podwójna ścianka. W pobliżu pierwszego High – wewnętrzny mały, ale niedostępne bez narzędzi (drabiny i barów, które pozostawały na zewnątrz). Przestrzeń między ścianami – tzw Zwinger – wymiata.

Zewnętrzna ściana wyposażona jest w górnej części obrońców, czasami nawet z baldachimem od pogody. Zęby na nim nie są tam tylko na pokaz – to było wygodne dla nich, aby ukryć jego pełnej wysokości, aby naładować, na przykład, kuszę.

Luki w ścianie i dostosowane przez łuczników kuszników oraz w: długie i wąskie – na łuku, z rozszerzeniem – dla kusza. luk kulkowe – jest stała, ale toczenia kulki z gniazda do fotografowania. Balkony zostały zbudowane w dekoracyjny ale jeśli ściana jest wąska, że były one używane przez wycofujące się i pozwolić reszta iść.

wieża średniowiecznego rycerza jest prawie zawsze zbudowane z wystającymi wieżami w narożach. Byli nie strzelać wzdłuż ścian po obu stronach. Wewnętrzna strona otwarta na wroga przeniknęły ścian, nie zakorzenione wewnątrz wieży.

Co jest w środku?

Oprócz Zwinger, brama nieproszeni goście mogli oczekiwać inne niespodzianki. Na przykład, małe prywatne patio z dziur w ścianach. Czasami zamków zbudowany z kilku autonomicznych sekcji z potężnych ścian wewnętrznych.

Pamiętaj, aby być wewnątrz dziedzińca zamkowego z gospodarką – dobrze, piekarnia, łaźnia, kuchnia i loch – centralna wieża. Od lokalizacja również zależała od wielu rzeczy: nie tylko zdrowia, ale również życia oblężonych. Czasami poprawa studni (należy pamiętać, że jeśli blokada nie jest tylko na górze, a następnie na skałach) był wart więcej niż wszystkie inne budynki zamku. Turyński Zamek Kuffhoyser, na przykład, ma dobrze ponad sto czterdzieści metrów głębokości. Skała!

Centralna wieża

Ostróg – najwyższy budynek zamku. Były monitorowane otoczenie. I to jest głównym wieża – ostatnia ostoja oblężonych. Najbardziej niezawodny! Ściany są bardzo grube. Wejście jest bardzo wąskie i znajduje się na dużej wysokości. Schody prowadzące do drzwi, można było wyciągnąć w ruinę. Następnie zamek rycerza jest nadal dość długi czas może utrzymać oblężenie.

U podnóża twierdzy była piwnica, kuchnia, spiżarnia. Potem przyszedł podłogi z kamienia lub drewnianymi podłogami. Schody były drewniane, mogli palić z płyt kamiennych, aby zatrzymać wroga na drodze.

Główna sala znajduje się na całej podłodze. Ogrzewany kominkiem. Zwykle znajduje się powyżej pokoju rodziny właściciela zamku. Był mały piekarnik, ozdobione płytkami.

Na szczycie wieży, najczęściej na zewnątrz, plac zabaw dla katapult, a co najważniejsze – banner! zamków średniowiecznych rycerzy wyróżniono nie tylko rycerskość. Były czasy, kiedy lochy rycerz i jego rodzina nie zostały wykorzystane na mieszkania, budynek nie daleko od jej Stone Palace (Pałac). Następnie loch służył jako magazyn, a nawet więzienia.

I, oczywiście, każdy zamek rycerski zdecydowanie miał świątynię. Wymagane mieszkaniec zamku – kapelan. często jest to samo – i urzędnik, a nauczyciel, oprócz podstawowych prac. W bogatych zamki kościoły były dwupiętrowy, panowie, nie modlić obok czerni. W kościele, aby wyposażyć i rodzajowy właściciel grób.