432 Shares 6018 views

Undemanding Astrantia roślin. Sadzenie i pielęgnacja

Astrantia lub zvedchatka. – roślina wieloletnia, osiągając wysokość ponad 70 cm, dekoracyjna, świetnie wygląda w bukiety, całkowicie bezpretensjonalny.

Astrantia, sadzenie i pielęgnacja, która nie wymaga żadnych specjalnych warunków, znacznie rośnie w każdej glebie. Jednak preferuje pełne słońce lub lekki cień częściowe. Zvedchatka dostatecznie odporne na najbardziej powszechnych chorób ogrodowych. wymagane jest dodatkowe podlewanie tylko w okresach suszy. Bardzo lubi opatrunek w postaci nawozów organicznych. Karmione Astrantia zwykle wiosną lub jesienią, a na pewno podczas przeszczepu. W jednym miejscu może rosnąć przez około 7 lat, nie tracąc przy tym walory dekoracyjne.

Astrantia, sadzenie i pielęgnacja które są dość proste, wymaga cięcia bardzo pierwszą sesję. Odbywa się to w celu utworzenia bujny formularz Bush.

Astrantia – sadzenie i pielęgnacja. uprawa

Najprostszym sposobem, aby propagować roślin – jest podzielenie ula. Zvedchatka także propagowane przez nasiona lub podziału kłącza.

Astrantia. nasiona rosnące

Nasiona mogą być sadzone na wiosnę i jesienią. Podczas sadzenia nasion wiosną wymagają poddania ich wstępne rozwarstwienie (niskich temperaturach). Wystarczy, że leżeli na chwilę w lodówce. Nasiona są rozproszone w małych pojemnikach z przygotowaną masą. Następnie są one usuwane w chłodnym, ciemnym miejscu. Po pojawieniu się pierwszych pędów są przenoszone do pojemnika jasnym miejscu. Stał silne sadzonki są przesadzane w otwartym terenie pod koniec maja. Astrantia hodowane z nasion kwitną w ciągu trzech lat.

Propagowane przez podzielenie krzew można sadzić wiosną lub jesienią. Z tego Astrantia wykopaliskach, należy podzielić na kawałki i krzewy posadzone nowe bezpośrednio do stałego miejsca. Przed sadzeniem w przygotowanych odwiertach, pożądane jest, aby trochę nawozu organicznego.

Podzielenie kłączy rośliny można rozmnażać na wiosnę i na miejscu, jeszcze nie zaczęła rosnąć pierwszych liści. Taka metoda jest rzadko używany, co do zasady, w przypadku, gdy chcesz zapisać szczególnie rzadkiego gatunku Astrantia.

Astrantia, sadzenie i pielęgnacja, która nie jest trudne, gdy ich odporność na różne choroby może być znacznie ograniczona przez ślimaki.

Przy zakupie sadzonek należy zwracać szczególną uwagę na stan liści. Pożółkłych liści i więdnięcie liści wskazują na obecność ewentualnych chorób, takie rośliny nie są warte zakupu.

Młode rośliny powinny być zdrowe liście, korzystne jest, aby sadzonki zostały posadzone w poszczególnych doniczkach.

Do dekoracji ogrodu można posadzić krajobraz Astrantia na brzegu małego stawu. Taka roślina będzie wyglądać świetnie obok pelargonii lub Astilbe. Białe kwiatostan gwiazdy będą korzystne dla podkreślenia i cień fioletowy szerokie dzwony i inne kwiaty.

Astrantia nadaje się do ogrodów alpejskich, może to być miły połączyć posadzone paprocie.

W każdym razie, to mało wymagająca roślina ozdobić swój ogród, uczyni pewnego smaku krajobrazu. W połączeniu z innymi kulturami, albo sam, to zawsze wygląda niesamowicie i eleganckie.