796 Shares 4652 views

Test tolerancji glukozy w ciąży. Test tolerancji glukozy: cena

Ciąża – to wyzwanie zarówno przyjemne i czas, kiedy organizm jest testowana pod kątem wytrzymałości. Według ekspertów, około 4% kobiet po 16 tygodniach do czynienia z takim problemem, jak cukrzyca ciężarnych. Warto zauważyć, że to patologia może wystąpić w zupełnie zdrowych pań. Ze swojej diagnozy, współczesna medycyna oferuje możliwość korzystania z tzw test tolerancji glukozy w ciąży.

Co to jest cukrzyca?

Jeśli wierzyć lekarzom, problem ten może być niebezpieczne nie tylko dla samej kobiety, ale także na dziecko w łonie matki. W cukrzycy, poziom glukozy w krwiobiegu płodu przechodzi bezpośrednio od matki, zamiast samej insuliny. Jak pan wie, że dziecko zaczyna tworzyć trzustkę tylko w drugim trymestrze ciąży. Ona po prostu musi pracować w trybie awaryjnym do wielokrotnego niższy poziom cukru we krwi matki. Obciążenie gruczołu wyników dziecka w rozwoju hiperinsulinemii. W wyniku tego, że dziecko rodzi się z niskim poziomem cukru, mogą być zaburzenia oddychania. Jeśli chodzi o kobiety, zaniedbania terminowego leczenia podczas ciąży, mają obserwowane problemy z wizją i nerek.

Kto jest zagrożony?

Prawdopodobieństwo, cukrzycy ciążowej znacznie wzrasta w obecności następujących czynników:

 • skłonności genetycznych;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego ;
 • nadwaga;
 • zaburzenia na poziomie metabolizmu węglowodanów.

Przy podawaniu test tolerancji glukozy w czasie ciąży?

Trudność w rozpoznawaniu cukrzycy ciążowej jest to, że prawie nie objawiać przez jakichkolwiek oznak zewnętrznych, ale jednocześnie wzrasta poziom cukru, a jego stopy spadają bardzo powoli.

W tym przypadku, najbardziej wiarygodna metoda diagnozy wystaje test tolerancji glukozy. W zależności od jego stopnia, są jedno-, dwu- i trzy-godzinne opcje.

Obecnie prawie wszystkie antenatal test tolerancji glukozy w ciąży jest powoływany na zasadzie obowiązkowej. Eksperci zalecają, aby wziąć to badanie po 28 tygodniach. Jednakże, jeśli kobieta jest zagrożone, analiza może być przeprowadzona w przeszłości.

Ponadto wymagane badanie ma zostać powołany w następujących przypadkach:

 • Wszystkie kobiety, u których zdiagnozowano cukrzycę w poprzedniej ciąży;
 • damskie wysoki wskaźnik masy ciała (30);
 • kobiety, które miały dzieci o wadze ponad 4 kg;
 • przyszłych kobiet z chorobami układu hormonalnego.

Jeśli test tolerancji glukozy miały pozytywny wynik dla kobiety do końca ciąży ustala kontrolę ze strony lekarzy.

Advance przygotowanie

Przede wszystkim należy zauważyć, że wynik tej analizy będzie tak dobrze poinformowany jak to możliwe tylko w przypadku, gdy kobieta weźmie pod uwagę wszystkie następujące zalecenia.

Badanie jest wykonywane tylko na czczo w godzinach porannych. W noc przed, przyszłego macierzyństwa dozwolone lekką kolację ze sfermentowanych pokarmów. Rano nie można palić, pić alkoholu, brać żadnych leków.

Ponadto przeprowadzenie testu tolerancji glukozy w ciąży może być tylko całkowicie zdrowe panie. Jeśli kobieta ma nawet niewielki dyskomfort, to lepiej, aby przesunąć wizytę u lekarza. W przeciwnym razie wyniki mogą być nieco przekrzywiony.

Koszt tego badania może być nieco inna. Tak więc, w niektórych szpitalach ostateczna cena waha się od 750 do 900 rubli. Wynik badania jest zazwyczaj znany na następny dzień. Analiza obejmuje ogrodzenia biomateriału sama glukoza i bezpośrednio studiowania.

Jak jest test tolerancji glukozy?

Jak wziąć go poprawnie? W rzeczywistości, wszystko jest bardzo proste, należy ściśle przestrzegać wszystkich poniższych zaleceń.

Samo badanie jest zwykle odbywają się rano na czczo i zawsze. Pobieranie krwi odbywa się z palca lub żyły. Jeśli poziom cukru na czczo nie przekracza poziomu 6,7 mmola / l, kobiety dany napój rozcieńczono w wodzie, najczęściej glukozy. Aby przetestować razem 300 ml rozcieńczonego płynu 50 g glukozy na dwie godziny – 75 g, a na trzy godziny – 100 g wynik jest bardzo słodki. Aby zapobiec występowaniu odruchy wymiotne, niektóre damy dodano do roztworu małej ilości kwasu cytrynowego.

Jest to dość prosta procedura w celu określenia, w jaki sposób organizm reaguje na „cukier” obciążenia. Dlatego przy użyciu najbardziej prosty test tolerancji glukozy w ciąży. norma poziom cukru we krwi nie powinna być bardzo różne. Dla ścisłości, to bezpośrednio po wyjęciu cukru wody wzrost wartości glukozy w godzinę później, zmniejszają nieznacznie, a po 60 minutach osiąga początkowe parametry. Jeśli drugi test pokazuje, że poziom glukozy we krwi jest nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, możemy mówić o cukrzycy ciążowej.

Po upływie kilku godzin (w zależności od, na którym został wybrany test tolerancji glukozy) przeprowadza się powtarzane próbkowanie krwi. Do tego czasu kobiety w ciąży zaleca się być sama. Na przykład, można leżeć, czytać książki. aktywność fizyczna (nawet objazd najzwyklejszy walking) zmusza organizm do wydatkowania energii, co bezpośrednio zmniejsza wydajność glukozy we krwi. W konsekwencji, wynik może być mylące. Ponadto, podczas analizy konieczności rzucenia palenia.

Interpretacja wyników

Jeśli zostali poproszeni o przekazanie testu tolerancji glukozy w ciąży, wyniki są normalne powinny być następujące:

 • na czczo – 5,1 mmol / l;
 • 60 minut po obciążeniu glukozą – 10,0 mmola / l;
 • po 2 godzinach – 8,5 mmol / l;

Jeżeli wyniki wyniki badań nie spełniają wskaźniki regulacyjnych, lekarz zwykle powołuje powtarzanie badań. Jest ona przeprowadzana kilka dni później. Dopiero po dwóch pozytywnych wyników lekarz może dokonać jednoznacznej diagnozy. Na podstawie tylko pierwszego testu nieprawidłowego powiedzieć, że jest to problem, bo przyszła nowa matka po prostu może naruszać podstawowe zasady przygotowania do testu. W rezultacie inspekcji pokazuje fałszywy wynik pozytywny.

Przeciwwskazania

 • Wczesne toksykoza.
 • choroba zapalna lub charakter zakaźny.
 • Zaostrzenia przewlekłego zapalenia trzustki.
 • Konieczność przestrzegania leżenia w łóżku.
 • Wiek ciążowy więcej niż 32 tygodni.

Dalsze taktyka ciąży

Po ostatecznym potwierdzeniu diagnozy lekarz przepisuje leczenie. W czasie ciąży jest dopuszczalne jedynie insulinę. Wszelkie hipoglikemizujące leków jest bezwzględnie przeciwwskazane. Naukowcy wykazali, że leki te mogą mieć negatywny wpływ na rozwój płodu wewnątrz macicy.

Ponadto będzie ona musiała indywidualnie specjalnej diety, co oznacza wyłączenie wszystkich węglowodanów przyswajalnych (czekolada, ciastka t. H.). Tylko zdrowe, a co najważniejsze, prawidłowe odżywianie. Równie ważne jest, aby stale monitorować aktualny poziom glukozy we krwi. Gdy nadmiernie zawyżone stawki zaleca się wezwać karetkę.

Co ważne, cukrzyca zazwyczaj niezauważone natychmiast po urodzeniu. Dlatego lekarze wolą teraz nie przypisywać żadnego szczególnego traktowania.

wniosek

Podsumowując, możemy zauważyć, że test tolerancji glukozy jest metoda dość dobrze poinformowany, co pozwala na potwierdzenie istnienia jakichkolwiek naruszeń w metabolizmie węglowodanów, w tym kobiet w kraju. Mamy nadzieję, że wszystkie podane informacje w tym artykule będzie bardzo przydatna.