257 Shares 4845 views

Czym jest metafora, i gdzie się go stosuje

Wśród środków artystycznych w dyspozycji jakiegokolwiek reżysera to zavistimosti od gatunku, w którym pisze on, zajmuje szczególne miejsce metafory. To pozwala wzbogacić je i pomalować w pożądanych odcieni emocjonalnych praktycznie każdy produkt, który najlepiej oddają obraz przedmiotu lub zjawiska. Czym jest metafora? To przeniesienie własności jednego obiektu lub zjawiska, do innego, w oparciu o ich podobieństwie, że jest coś takiego porównania, tylko ukryte, bez słowa „jak” i tym podobne, ale czytelnik jest w pełni świadomy, że jest to porównanie.

To może być użycie nazwy obiektu, aby opisać właściwości innych. Przykładem jest linia z wielu utworów poetyckich, takich jak „Piesi twarz deszcz zasysane” Majakowski – jest oczywiste, że nieszczęsnych obywateli bez ssania, a oni po prostu przyszedł pod ulewnego deszczu, ale obraz był bardzo jasny i klarowny – jeśli autor jest autorem ponad bezpośrednio, mielibyśmy znacznie mniej wyraziste. Czasami, w celu dokładnego określenia metafory jest lub epitet należy rozumieć, że taki metafory, i że taki epitet, a nawet to nie zawsze pomaga. Przede wszystkim dotyczy to przymiotniki takie jak „złotej jesieni” – słowo „złoto” tutaj mogą być postrzegane jako metafora i jako epitet.

Funkcja Metafory mogą także nieść wizerunki bohaterów całych prac: w szczególności, jest nieodłączne w pracach Gorkiego, na przykład, obraz matki w tym samym produkcie. Równie ważne są metaforami prawie wszystkie przysłowia, takie jak „zbyt wielu kucharzy psuje rosół” odnosi się nie tylko do stosunkowo rzadkich sytuacji, gdy istnieje siedem guwernantki per biedne dziecko.

Aby zrozumieć, co to metafora, można sobie wyobrazić sytuację, w której jedna osoba stara długi i żmudny wytłumaczyć innym, jak widzi to czy tamto zjawisko – jak wiemy, jest to dość łatwe, ale w tym przypadku możliwe jest odwołanie się do wyrazistego obrazu, a następnie wszystkie naraz będzie się układać. Oznacza to, że w funkcje metafory to szybki i prosty transfer emocji i uczuć.

W rzeczywistości, nie zawsze wiedzą, co metafora go używać. Mamy do czynienia z nich nie działa tylko wysoce artystyczne. Na przykład obrazy marzeń – to jest prawie zawsze taka metafora, dlatego są one jednym z pierwszych i ulubionych przedmiotów badań przeprowadzonych przez psychologów i psychiatrów. Nawiasem mówiąc, czy te profesjonaliści w swojej pracy zbyt często używać metafory – to pomaga im znaleźć bardziej subtelne podejście do pacjentów.

Ponadto, będziemy: często w codziennym życiu zdarzają się sytuacje, w których nie ma nieodpowiednie powiedzieć coś rację, i trzeba szukać słów, które przekazują pożądany sens, ale w rzeczywistości zupełnie innego: jak widzieliśmy, jest to także metafora.

Metafora jest szeroko stosowany w reklamie: większość haseł reklamowych – metafory. W rzeczywistości, jeśli wziąć je dosłownie – często okazuje się jakieś bzdury, ale mimo, że rezonans tylko na tych, którzy są adresowane, a ponieważ nie zawsze odzwierciedlają to, co jest metaforą, a tym bardziej, że odwróciła się do nich.

Zatem metafora – jest to jeden z najbardziej popularnych metod języka, który już dawno wyszedł poza literaturze i jest z powodzeniem stosowany przez każdego z nas w codziennym życiu. Metafora pozwala osobie zamiast długich i kłopotliwych wyjaśnień najdokładniej przekazać to, co chce powiedzieć, w każdej sytuacji. Bez tej funkcji oznacza, byłoby znacznie trudniej znaleźć oddźwięk w sercach innych, nie tylko poetów i pisarzy, ale także dla nas wszystkich. To taka wyjątkowa rzecz, która pomaga każdemu, niezależnie od tego, czy wiedzą, co metafora.