762 Shares 1040 views

Jeśli twój kot nie je

Taki stan jest wtedy, gdy kot nie chce jeść, zwany koci anoreksja. Warunek ten może być spowodowane przez wiele stanów patologicznych lub chorób. W związku z tym, należy wiedzieć dokładnie, co spowodowało uszkodzenie powoduje, że zwierzę do jedzenia, i jak można mu pomóc w tej sytuacji.

W najlepszym wypadku, jeśli kot nie jeść, nie może ona po prostu nie podoba mi się jedzenie. Znacznie gorzej, jeśli odmowa jedzenia jest wynikiem choroby kotów.

Więc najpierw staramy się zachęcić cukierki zwierzęcych.

Jest to najbardziej kusząca oferta kotów, aby zobaczyć, jak będzie reagować na żywność, z których większość kotów nie może odmówić.

Spróbuj tych technik:

Lekko podgrzać jedzenie i dać kotu, aby spróbować go palcem, można także spróbować karmić go ze strzykawki z igłą usunięte. Ważne jest, że sama zwierzę mogło zapach jedzenia, jak powinien. Jeśli twój kot nie je z samego palca, można spróbować umieścić kawałek jedzenia z nią bezpośrednio na języku, usta lekko otwarte. Jeśli ona odporna, a nie zmusić ją do jedzenia. Jeśli smak i aromat kotów podoba, wtedy zacznie się jeść. Jeśli nie, to możemy kontynuować.

Można spróbować urozmaicić pokarmu naturalnego smaku wzmacniacz jak Kitty Kaviar, który jest wykonany z suszonego tuńczyka. Można zaproponować swojemu kotu trochę serów kremowych. W ogóle, to należy wziąć pod uwagę to, co twój kot najbardziej lubi.

Próbując zwabić kota, konieczne jest, aby otworzyć jedzenie na podłodze, siedząc obok kota, ponieważ jest to bardzo ciekawe stworzenia, a więc mogą one być zainteresowany w żywności.

Spróbuj dać swojemu kotu świeżej żywności nie zamrożone.

Można próbować karmić go z łyżeczką, ponieważ niektóre zwierzaki wolą jeść w ten sposób.

Wiele kotów są skłonni jeść z jedzenia palcami, że nie zapach jakby to było w misce z jedzeniem. Najlepsze jedzenie, aby nakarmić kota palcem – jest mokro puszkach pasztet. Ta technika karmienia pomaga, gdy trzeba nakarmić chorego kota.

Palec wskazujący powinien odebrać kawałek pasztetu i zaoferować go do swojego zwierzaka. Jeśli udaje się go jeść – to dobrze. Jeśli twój kot nie je nawet palcem – lekko otwarte usta zwierzęcia lub trochę paszy podpihnite pod górną wargą. Smakowało jedzenie, kot zaczyna jeść sama.

Nakarmić kota palcem nie powinna być mniejsza niż trzy razy dziennie.

Jeżeli przypadek jest bardziej ciężkie, a następnie za pomocą strzykawki karmienia – przy użyciu strzykawki z tworzywa sztucznego, oczywiście bez igły. Zdarza się, że kilka dni takiego karmienia pomóc zwierzęciu, aby powrócić do samodzielnego jedzenia. Czasami jednak ta metoda karmić spada wystarczająco długo. Wszystko będzie zależało od stanu Twojego kota i zakresu swojej miłości do niej.

Jeśli twój kot nie jeść i nie pić podczas patrzenia na swoich sztuczek, na pewno jest to dowód jej choroby. Należy pokazać go do weterynarza. Przedłużone odmowa jedzenia może oznaczać, że Twój kot jest chory. Zauważ, że trwałe odmowa jedzenia u kotów z nadwagą może powodować stłuszczenie, więc powinny one być dodawane do żywności tauryny.

Istnieje około 450 chorób kotów, które mogą towarzyszyć odmowy jedzenia.

Są to choroby, kotów, takie jak: podrażnień żołądka, anemia, kociego anoreksji, raka, cukrzycę, przewlekłe zaparcia, odwodnienie, zaburzenia tarczycy, problem ze szczęką, choroby nerek, choroby zębów i zapalenie jamy ustnej w górnych drogach oddechowych i zatok obocznych nosa, problemy z gardła i wielu innych.

Tak więc, jeśli twój kot nie je i nie można było dostać ją jeść przez zmianę podaży żywności kuszących przysmaków, może to wskazywać na obecność choroby u zwierzęcia. Dlatego też, jeśli nie radzi sobie z tym problemem na własną rękę, a potem kot do weterynarza natychmiast konieczne, ponieważ opóźnienie może mieć negatywny wpływ na zdrowie zwierzęcia.