340 Shares 3322 views

Gastro – co to jest? Chroniczne wrzodu: objawy i leczenie

Dziś jednym z najczęstszych zaburzeń układu trawiennego jest gastroduadenit. Co to jest? Jakie są objawy i przyczyny tej choroby? Jakie są skuteczne metody leczenia? Omówmy te pytania w tym artykule.

Zapalenie żołądka Patologia ta różni się tym, że proces zapalny rozszerza się na błonach śluzowych, nie tylko w żołądku, ale również w dwunastnicy. Gdy gastroduodenite wraz z naruszeniem procesów trawiennych i pogarsza ogólny stan organizmu, ponieważ dwunastnicy jest zaangażowana w rozwój hormonów i substancji podobnych do hormonów.

przyczyny

Gastro – choroba, która nie może występować samodzielnie. Jej rozwój jest promowany przez pewne czynniki. Należą do nich:

 • Gotowość produkcji kwasu.

 • choroby hormonalne i zaburzenia hormonalne.

 • Choroby wątroby i dróg żółciowych.

 • Penetracji bakterii przewodu pokarmowego Helicobacter pylori.

 • Niewłaściwa dieta, co oznacza regularne spożywanie gorącego, ostry, zimne jedzenie, zwłaszcza jeśli jest ona oczyszczona nienaturalnego pochodzenia lub poddane obróbce chemicznej.

Więc żołądkowo – co to jest? Jest złożoną chorobą wieloczynnikową, wytrzymałość i właściwości, które mają wpływ nie tylko w postaci, w której występuje (ostre lub przewlekłe), lecz także zmienia lokalizację błon śluzowych narządów wewnętrznych.

Są ostre i przewlekłe zapalenie żołądka. Objawy i leczenie każdego omówione poniżej.

ostre zaburzenia żołądkowo

Choroby w tym etapie, z wyjątkiem błon śluzowych żołądka i wpływa do dwunastnicy, co prowadzi do zaburzenia czynności motorycznej przewodu pokarmowego, przejście pokarmu staje się trudne. Ostra forma jest konsekwencją gastroduodenita choroby żołądka często rozwija się przewlekłe etapie.

Ta postać choroby objawia się ostry ból w jamie brzusznej, który nie może być zakończony przez długi czas. Bolesność w tym przypadku może być rozwiązany dopiero po interwencji medycznej.

Zazwyczaj problem ten występuje u osób w średnim wieku, ponieważ konsekwencje złych wyborów stylu życia mają wpływ. Ponadto ostre żołądkowo może rozwinąć się w wyniku przenoszone choroby trzustki, pęcherzyka żółciowego, wątroby.

przewlekłego wrzodu

Objawy i leczenie w tym przypadku jest bardziej poważna. Ataki są częstsze, zwłaszcza podczas wyłączania sezonu.

Przewlekłe zaburzenia żołądkowo – co to jest i jakie są objawy tej choroby? Gdy taka choroba ostry stres lub przenikanie infekcji do systemu żywności spowoduje gwałtowny ból cięcia. Do postaci przewlekłej choroby, która charakteryzuje się następującymi cechami:

 • blada skóra;

 • nagłe pojawienie się bólu;

 • cuchnący oddech;

 • zawroty głowy;

 • nudności, wymioty;

 • biegunka lub zaparcia;

 • w rzadkich przypadkach – omdlenia.

Objawy przewlekłego wrzodu może być zmieszany z innymi chorobami. Dlatego diagnozowanie tej choroby może gastroenterologa dopiero po dokładnym zbadaniu.

Rozważmy także przeziębieniach i zanikowe wrzodu.

nieżytowe wrzodu

Co to jest? Tego rodzaju choroby, w której proces zapalny jest zlokalizowany w dwunastnicy. Sprowokować nieżytowe wrzodu puszki palenie, nadużywanie alkoholu, stres, niska jakość żywności. Choroba objawia się nieprzyjemny smak w ustach, zgaga, nudności, wymioty. Z tej dolegliwości jako niebieskiego języka wrzodu, wymagana jest hospitalizacja. Poprawa stanu pacjenta leżenia w łóżku i pomaga normalizować diety. Wykluczając drażniących uszkodzonych warstwa śluzowa zostaje przywrócona w krótkim czasie.

zanikowe zapalenie wrzodu

Z tej choroby są poważne naruszenie wydzielania: dostarczenie jej glandulotsity zastąpione przez prostszy formacji, szczególnie komórek, które wytwarzają śluz. W przypadku zaniku glandulotsitov pewne zmiany w zakresie funkcjonowania gruczołów wytwarzających substancje, które mają niepożądane trawienie chemiczne. Preparat pepsynogenu i kwasem solnym zmniejsza się, co prowadzi do komplikacji rozszczepienia i trawienia. Niewłaściwe regenerację komórek nabłonka w żadnym wypadku nie powinny być ignorowane – zanik jest często zwiastunem nowotworu.

Tak, nie jest to łatwe choroba – zanikowe zapalenie wrzodu. Co to jest, rozumiemy, teraz rozważyć oznak patologii. Główne następujące objawy:

 • ciężar w żołądku po spożyciu;

 • zgaga;

 • odbijanie;

 • Wzmocniona wzdęcia;

 • nudności;

 • pobolewania w górnym kwadrancie.

diagnostyka

Przed diagnozą „gastro”, lekarz powinien wykonać pewne manipulacje.

badanie endoskopowe

Procedura ta pozwala odsłonić zapalenie naczyń krwionośnych, zwiększoną zmarszczek i obrzęk na ścianie żołądka.

Badania śluzówki

Dla procedury wymagane jest pacjent połknie sondę specjalnych elektrod, które są stałe pH. Figura 5 jest uznawany za normalny poziom pH kwasowości antrum żołądka. W przypadku tego wskaźnika w funkcji wydzielniczej górę lub w dół zdiagnozowanych odpowiednio zwiększona lub zmniejszona.

ultradźwięk

Aby przeprowadzić badanie ultrasonograficzne wymaga żołądek pacjenta był całkowicie wypełniony wodą. Badanie to pozwala na dokładne określenie odchylenia w przewodzie pokarmowym.

Rentgenowski

Rentgenowskie podaje się w przypadku wrodzonych wad pacjenta lub nowotworu możliwe.

leczenie

Jak wyeliminować gastro? Co to jest, odkryliśmy, a teraz przyjrzeć metod leczenia tej choroby. Terapia jest przewidziany dopiero po dokładnym zbadaniu pacjenta i zależy od ogólnego stanu pacjenta i jego historii medycznej.

Przede wszystkim lekarz przypisuje ścisłej diety, które są adekwatne we wczesnych stadiach choroby. Jeśli okaże nadkwaśność, przepisane leki zobojętniające sok żołądkowy, który skutecznie łagodzi ból.

Zazwyczaj leczenie odbywa się w domu, wymagana jest hospitalizacja w rzadkich przypadkach. Konieczne jest, aby zrezygnować z korzystania z tłustych, słodkich, wędzone, zbyt zimne lub gorące jedzenie. Podstawą diety powinny być owsianka, zupy, produkty mleczne, sery, niskotłuszczowe gotowane mięso. Zaleca się również, aby wyeliminować kawy, mocnej herbaty, napojów alkoholowych. Należy jeść 5-6 razy dziennie w małych porcjach. Pozwala to, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie w żołądku i dwunastnicy w celu uniknięcia zbyt niepożądane w okresie poszczenia.

Jako część leku lekarzy zabija bakterie Helicobacter pylori (antybiotyki „metronidazol” „amoksycyliny”) leki zmniejszające kwasowość soku żołądkowego ( „Almagel Maalox” „”).

Etnonauki

Kiedy gastroduodenite dobry efekt terapeutyczny mają tradycyjne leki.

mięta

liści mięty (świeżych lub suszonych), wlać gorącą wodę do termosu domagać się w ciągu dnia. Otrzymany wlewu przed posiłkiem i po nim 50 ml pożywienia. Mięta będzie środkiem odkażającym i kojący wpływ na układ trawienny. Zwiększenie dawki i częstotliwość wspomnianych środków otrzymujących jest niemożliwe, ponieważ w dużych ilościach może powodować rozwój chorób serca.

glistnik

Zakład jest wypełniona alkoholem i nalegać na dwa tygodnie. Alkohol Nalewka potrwać kilka kropli dziennie. Codziennie ilość leku zwiększa się stopniowo do 50 kropli dziennie, a następnie rozpoczyna się odliczanie.

len

Łyżka zmielonego lnu wlano wodę i umieścić na wolnym ogniu, doprowadzić do wrzenia i gotuje się w ciągu kilku minut. Otrzymanych środków przyjmujących 50 g na miesiąc.

Gastroduoudenit dziecka

Patologia ta może rozwijać się w dzieciństwie. Najczęstszą przyczyną choroby – brak normalnej diety. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do instytucji edukacyjnych, gdzie dziecko zamiast pełnego posiłku jest spożywanie chipsów ziemniaczanych, krakersy, orzeszki. Często te szkodliwe produkty dzieci leżała w ustach z brudnych rąk, ale jest kilka razy zwiększa prawdopodobieństwo infekcji przewodu pokarmowego. Ponadto szybko produkt spożywczy zawiera dużą ilość soli, która ułatwia wypłukiwania z organizmu witamin i innych substancji.

Podczas doprowadzania zimnej żywności przez dłuższy czas uzyskania przewlekłe choroby mogą tworzyć. Przewlekłe zapalenie wrzodu u dzieci towarzyszą zaburzenia wegetatywne i psycho-emocjonalnych: nawracające bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia snu, zmęczenie. zaburzenia autonomiczne, takie jak osłabienie, senność, pocenie się, zwiększona aktywność perystaltyki jelit, pojawiają się po 2-3 godziny po jedzeniu. Długie przerwy między posiłkami przyczynić się do rozwoju objawów hipoglikemii: osłabienie mięśni, drżenie w organizmie, zwiększenie apetytu.

zaostrzenie choroby

W przypadku przewlekłego wrzodu cykliczny charakterystyczne dla: pogorszenie fazy remisji wymienić. Ostra choroba najczęściej wiosną i jesienią. Oprócz naruszenia diecie, choroba może nasilać różne stres, zatłoczenie w szkole, zakaźnych i chorób somatycznych. Od nasilenia zaostrzeń wpływać na stopień i czas trwania bólu, niestrawność, zaburzenia stanu ogólnego. Co do zasady, spontaniczny ból przejdzie po 7-10 dniach, ból podczas badania palpacyjnego przechowywane przez 2-3 tygodni. Średnio zaostrzenie przewlekłego wrzodu trwa 1-2 miesięcy. Remisja jakiekolwiek objawy choroby (kliniczne i endoskopowych, morfologiczne) są nieobecne.

Terapia gastroduodenita u dzieci jest taka sama jak u dorosłych. Zwykle objawy znikają po długotrwałej choroby po zdrowej diety.

środki zapobiegawcze

Tak, lekarz zdiagnozował „gastroduadenit”. Co to jest i jak leczyć chorobę Ciebie po przeczytaniu tego artykułu już wiem. Jednak wszelkie zapobieganie chorobom jest lepiej niż leczyć. należy przestrzegać następujących zasad:

 • jeść regularne posiłki i unikać czczo;

 • Podstawą diety powinny być pokarm, bogaty w witaminy;

 • odmówić i późne nocne posiłki;

 • jeść w tym samym czasie;

 • uwzględnić w codziennej diecie produktów mlecznych;

 • rzucić palenie;

 • picia alkoholu, aby ograniczyć do minimum;

 • Nie trzymaj bardzo rygorystyczne diety;

 • tak dalece jak to możliwe, aby uniknąć sytuacji stresowych i konfliktów;

 • przestrzegać normalnej diety dziecka poza domem.

Zasady te nie są trudne do wykonania, ale będą one pomóc uniknąć takich chorób jak gastroduadenit.