170 Shares 4558 views

Expander wielofunkcyjny – proste i wygodne narzędzie do treningu

Większość ludzi pamięta metalowych ekspandery na sprężynach, które były bardzo popularne w czasach radzieckich i podawane w celu zwiększenia wytrzymałości różnych grup mięśniowych. Z biegiem czasu, maszyny te otrzymały główną rozwój i stały się przodkami wielu ekspandera, odmiany, z których obecnie istnieje dość duża liczba. Expander wielofunkcyjny – to prawdziwy symulator, w stanie w jakiś sposób być substytutem siłowni.

Zalety wielu ekspandera

Główną zaletą takiej rzeczy jak wielofunkcyjnego symulatora ekspandera, jest jego zwartość i wygodę. Ponadto, gdy właściwy poziom w taki fantazyjny symulatorze może efektywnie pracować przez wszystkich głównych grup mięśni ciała, począwszy od a kończąc trapezów mięśnia brzuchatego łydki. Lista podstawowych ćwiczeń zostaną wymienione na końcu. I nie sądzę, że to nie jest poważnym narzędziem do pompy. Ekspandery są szeroko stosowane przez zawodowych kulturystów przed wyjściem na scenę, aby dać swój kształt i objętość mięśni.

typy ekspanderów

Do tej pory, ekspandery wielofunkcyjne są bardzo popularne. Konkretne typy cząstek, powszechne z gumką, takie jak wielofunkcyjne chwytaka HKCE208. Tak popularne, zapewniają wysoką trwałość i wytrzymałość, a także stosunkowo niski koszt. Oprócz tego istnieją także klasyczne symulatory na sprężynach, jak również ekspandery pasa. Wszystkie one mają swoje zalety i wady, które wpływają na wybór konkretnego typu.

ekspandery taśmowe

Ekspander wielofunkcyjny pasa jest elastyczna taśma o określonej wytrzymałości na rozciąganie. Często brak takiej ekspandera jest brak zdolności do zmiany obciążenia. Niemniej jednak, jest również bardzo popularny ze względu na jego trwałość.

Ekspandery na sprężynach

Expander wielofunkcyjny na sprężynach – to prawdziwy klasyk. Zmieniając liczbę sprężyn, który może być rozciągnięty, zmiany i złożoność ćwiczeń. Ich wadą jest dość ciężkie i niezbyt wysoki stopień wygody.

Najlepsze ćwiczenia z ekspanderów

Rozważmy teraz co multi-ekspander. Ćwiczenia, które można wykonywać na nim, to bardzo proste i nie wymagają dodatkowego uczenia się. Oto lista podstawowych ruchów, które można wykonać z ekspanderów dla rozwoju głównych grup mięśniowych:

 • Mięśnie czworoboczny unieś ramiona w górę. Dlatego dla ich etapie pompowania na środku ekspandera, należy chwycić za uchwyt i zrobić „wzruszyć ramionami”.
 • Deltoids trzy belki. Przód podnosi rękę przed siebie. Na jego etapie pompowania na jednym końcu ekspandera, a drugiej ręki z jednej strony i podnieść ją przed nim. Następnie zmień ręce i wykonują ten sam ruch z drugiej strony. Średni promień podnosi ręce w bok, więc jego krok pompowanie na środku ekspandera, należy chwycić za uchwyty i unieś ramiona na boki. Innym ćwiczeniem dla pompowania tej grupy mięśni może być popychana na brodzie. Aby wykonać tę czynność na środku ekspandera, należy chwycić za uchwyty i przeciągnąć je przed brodą. Tylna belka naramienny zdejmuje rękę z powrotem, więc jego badanie, należy chwycić oburącz uchwyty Expander i umieścić go na wysokości klatki piersiowej. Z rąk początkowa pozycja roślin aż aż staną się prostopadle do ciała.
 • Pecz prowadzić za rękę do ciała w płaszczyźnie poziomej. Dla jej badania, stanowisko ekspandera za plecami i rękami chwyć za uchwyty. Trzymać ręce równolegle do podłogi, wyprostuj ręce, jakby coś z nim odpychającego. Alternatywnie, można spróbować zrobić hodowlę. Aby to zrobić, zamiast odpychania ruchy zrobić ruch „tulenie” rękami.
 • Grzbietu wycofane łokcie do tyłu. Do ich pompy, hak środku ekspandera dla dowolnego obiektu na ścianie lub coś podobnego, i ręce, chwyć za uchwyt i pociągnij ich. Inną opcją może być ciągnąć do góry. Aby to zrobić, należy podłączyć jeden koniec ekspandera dla dowolnego obiektu na suficie, a drugi koniec, mocno chwycić i pociągnąć go w dół.
 • Nogi z ekspanderów pompować wystarczająco trudne. Można jednak wykonać przysiady i rzuca się z tego symulatora. W tym celu, elastyczna część ekspandera musi być wystarczająco krótki. Stawać na środku, tak że w pozycji wyjściowej jesteś w przysiadzie, chwyć uchwyt i Crouch.
 • Biceps zgina łokieć, więc jego pompowanie stój na jednym końcu ekspandera, a dla drugiej ręki ręcznego. Po tym zrobić odpowiednią ilość zgięcia i rąk do rąk.
 • Trójgłowego przedłuża ramię w łokciu. Aby efektywnie pracować przez niego dołączyć jeden koniec ekspandera na suficie tak, że drugi koniec jest mniej więcej na poziomie klatki piersiowej. Chwyć go ręką i nie wyginają. Po wykonaniu odpowiedniej liczby powtórzeń z jednej strony i zmienić Hand pracy.

Przykład program treningowy

Oczywiście, multi-ekspander nie zastąpi pełnego treningu siłowni, jednak pozwoli to zachować swoje ciało w formie. Oto przykładowy program ćwiczeń, które można wykonać za pomocą tego wspaniałego symulatora:

 1. Ekspander link do niego na mięśnie pleców.
 2. wyciskaniu dla ekspandera w klatce piersiowej.
 3. Hodowla w parze za naramienny.
 4. Przysiady z ekspanderów.

Liczba zestawów dla każdego ćwiczenia – 3-4, 12-15 powtórzeń. Pamiętaj, że ten program nie jest wymagane do realizacji. Służy jedynie jako przykład, pokazujący jak trenować z wielofunkcyjnym ekspandery. Spróbuj wykonać je albo znaleźć jakiś inny program. A najbardziej optymalny sposób – do wyboru ćwiczenia w których poczujesz się jak najlepiej swoje mięśnie i wykonywać je.