777 Shares 1653 views

Dźwięki, gdy laptop jest włączony: przyczynach i rozwiązywania problemów

Jeśli pisk po włączeniu laptopa, przyczyny mogą być różne. Postaramy się je zrozumieć. Sprzęt komputerowy jest często narażona na różnego rodzaju awarie. Fakt, że komputer składa się z dużej liczby podsystemów, które są połączone ze sobą, ale ich elementy nie są wytrzymałe i trwałe.


zadanie

Jeśli nie uruchomić laptopa, ważne jest, aby określić przyczynę tej sytuacji. Deweloperzy sprzętowe powinien rozważyć to. specjalny mechanizm, aby określić przyczynę awarii i zlokalizować to został stworzony. On po prostu leży w specjalnych sygnałów emitowanych przez komputer. Tak, chyba że laptop usłyszał jakieś dźwięki, jest to dobra wiadomość, wskazując, że urządzenie jest w porządku niejednoznaczne. Jeśli laptop nie włącza się zbyt wcześnie na panikę. Praktycznie wszelkie uszkodzenia mogą być naprawione. Niektóre problemy można rozwiązać na własną rękę, inni wymagają zaangażowania pana.

Urządzenie wejściowe

Jeśli pisk po włączeniu laptopa, najczęstszą przyczyną jest to kłucia kluczy. Jest to spowodowane przez niedrożności rozlanej cieczy. W wyniku tego następuje zamknięcie styku. Można uznać, że dobrym rozwiązaniem jeśli wilgoć pozostaje wyłącznie na klawiaturze, bez wnikania w organizmie. Najnowsza wersja z problemów może być o wiele bardziej poważne.

temperatura

Jeśli nie uruchomić laptopa, powodem tego może czaić się w układzie chłodzenia. Jego szczątki zapychania i kurz i uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez uderzenia, gdy spadek urządzenie, powoduje przegrzanie procesora. Jeśli system chłodzenia służy do odprowadzania ciepła z karty graficznej, jest również w stanie wejść w ruinę.

RAM

Jeśli pisk po włączeniu laptopa, powodem tego może czaić się w uszkodzonej pamięci. Zazwyczaj, w takich przypadkach, to naruszenie kontaktu pomiędzy tłocznikiem i płyty. Rzadsze przyczyny obcych dźwięków po włączeniu zawierać niepoprawne ustawienia w BIOS-ie, brak płyty głównej.

Oznacza to, że sygnał

Jeżeli sygnały dźwiękowe po włączeniu laptopa, to może być z kilku powodów. Jest dźwięk z małego głośnika wysokotonowego. Znajduje się on na płycie głównej. Nazywa się głośnik. Urządzenie wygląda jak małe beczki. Jego głównym celem – sygnalizacja usterek. Dokonując brzmi dostępne informacje opisujące charakter awarii. Jeśli znasz się z producentem systemu BIOS, a także w celu określenia tonu i czas trwania skrzypienie, nie jest łatwo dowiedzieć się, który składnik musi być naprawiony. Aby dowiedzieć się o dane systemu BIOS, można korzystać z dokumentów do urządzenia.

pokaz

Poza tym często dźwięk również nie działa na ekranie laptopa. To powinno mówić więcej. Przede wszystkim należy sprawdzić ustawienie mocy podczas pracy na zasilaniu bateryjnym i sieci. Ustawić jasność ekranu. Kiedy nie pracuje na ekranie laptopa i sprawdzić, czy wszystkie przepisy nie jest aktywny pokrywę. Faktem jest, że w przypadku uszkodzenia ekranu matrycy pętli może wyświetlać informacje tylko w pewnych warunkach. W szczególności dotyczy to położenie pokrywy. Ponadto, jeżeli na laptopie wydaje się czarny ekran, musi on być połączony z monitorem zewnętrznym. Sprawdź, czy dać mu zdjęcie. Jeśli tak, najprawdopodobniej, wadliwej pętli lub matrycy. Jeśli obraz nie jest najbardziej prawdopodobne, awaria sprzętu, zwłaszcza grafika. Gdy Czy słychać ładowanie systemu operacyjnego. W tym przypadku problem polega właśnie na karcie graficznej. Kiedy pozorna nieobecność procesu rozruchu – nie reaguje na światło, odpowiedzialnej za aktywność dysku twardego, problem w innych składników. Problem może być z przycisku zasilania. Jest w stanie przestać reagować na dotknięcie ekranu. Zazwyczaj jest to spowodowane przez zanieczyszczenia.

Mniej powszechne usterki

Jeśli widzisz tylko czarny ekran na laptopie, ale uruchamiania systemu operacyjnego można usłyszeć, trzeba uważnie patrzeć na wyświetlaczu świecą lampy na nim. Jeśli jest to możliwe, aby zobaczyć obraz, ale nie ma podświetlenia, to znaczy, że wadliwy lampy lub przetwornicy. To właśnie te elementy są odpowiedzialne za ciągłe oświetlenie ekranu. Uszkodzenia falownika, możliwe jest zarówno do naprawy i wymiany. To wszystko zależy od stopnia uszkodzenia. Podświetlenie nie można naprawić, tylko wymienić. Jeśli monitor pokazuje czarno na bokach i prawie nic nie ujawnia więcej prawdopodobną przyczyną jest awaria sprzętu laptopa. 60% przypadków – awaria GPU. Występuje z powodu przegrzania. 10% – brak kontaktu zasilacza i modułem pamięci. W takim przypadku wymaga starannego urządzenia sprawdzającego. W 10% przypadków nie Southbridge. Kolejne 20% – jest to problem innego rodzaju. Aby je znaleźć i eliminując potrzebę diagnostyki urządzeń. Najczęściej matrycę ekranu pozostaje nienaruszone. Jego uszkodzenie jest możliwe przez uszkodzeniem mechanicznym lub kontaktu z ekranu płynnej.

sygnalizować odmiany

Z wyświetlaczem sortowane, a teraz powrót do dźwięku emitowanego przez laptopa. Każdy sygnał niesie informację o przyczynie błędu. Dekodowanie audio mogą się różnić w zależności od producenta systemu BIOS. Rozważmy je w kolejności. W cudzysłowie wola zawiera sekwencję sygnałową.

Zacznijmy od urządzeń firmy Dell. Sygnał jest „1-2” oznacza to usterkę w karcie graficznej. Dźwięk „1-2-2-3” zgłasza błąd w systemie BIOS ROM systemu. Jeśli usłyszysz kombinacji „1-3-1-1”, problem dotyczy odświeżania DRAM. Sygnał dźwiękowy, gdy błąd klawiatury „1-3-1-3”. Kod „1-3-3-1” jest błąd w pamięci. Alarmy dźwiękowe , takie jak „1-3-4-1”, „1-3-4-3” i „1-4-1-1” pokazują różne awarie, ale wszystkie one są związane z problemami w pamięci.

Mamy teraz do omówienia AMI BIOS. 1 krótki sygnał oznacza brak błędów iw dobrym stanie laptopa. 3 długie sygnały odwołuje się do pamięci i powiedzieć, że próba odczytu i zapisu została zakończona z błędami. Element pamięci musi zostać zresetowany. 1 długi i 1 krótki sygnał wskazywać na problemy żywieniowe. Po włączeniu laptopa dźwięki 8 razy, jest to błąd karty pamięci. Jeśli słychać 1 długi 8 krótkich sygnałów i nie może być podłączony monitor. Również w tym przypadku możemy mówić o problemach z kartą graficzną. 10 krótkie mówimy o błędzie zapisu w pamięci CMOS. Ciągły dźwięk może być spowodowany przez awarię w zasilaczu. Jest również prawdopodobne, że procesor przegrzewa.

1 długi dźwięku w połączeniu z krótką 4 wskazuje na nieobecność karty graficznej. Jeśli nie ma sygnału w ogóle, najprawdopodobniej jest to usterka procesora. 1 długi sygnał i 3 krótkie rozmowy o błędzie karty graficznej. Problem ten dotyczy w systemie EGA, VGA. 2 krótkie dźwięki często mówią błąd parzystości RAM. Podobny dźwięk może wystąpić, jeśli nie wyłączyć drukarkę lub skaner. 4 krótkie wskazania winy zegarze systemowym. W tym przypadku trzeba wymienić płytę główną. 11 krótkie wskazywać na błąd cache. Znajduje się on na płycie głównej. 1 długi dźwięk w połączeniu z 2 krótkim filmie pokazuje błąd. To jest wina Mono-CGA.