261 Shares 7229 views

Gieorgij Aleksandrowicz Yuriev – potomek cesarza rosyjskiego i nasza współczesna

Tradycje Imperial romanowowie nie zniknie po wykonaniu rodziny królewskiej. Wiele potomkowie następcy tronu rosyjskiego i jest żywy i dobrze w rozwiniętych krajach europejskich. Jeden z tych potomków jest Duke Georgij Aleksandrowicz Yurevsky – spadkobierca, nie stać cesarz Rosji.

cesarz małżeństwo

Szlachetne urodzenie, nierzadko istnieje tradycja powtarzać nazwiska spadkobierców z pokolenia na pokolenie. Duke Georgij Aleksandrowicz Yurevsky – wizualne potwierdzenie tej tradycji. Pierwszą osobą, o tej nazwie urodził się w 1872 roku w Petersburgu. Jego ojciec był spoczywa cesarz Aleksander II, a matka – żona morganatyczny król Księżniczka EM Dolgorukaya. Gieorgij Aleksandrowicz Yuriev urodziła się poza małżeństwem, a do roku 1874 nie ma żadnych praw i tytułów. Ale w połowie 1874 roku, król wysłał do Senatu tajny dekret o przyznaniu dzieci księżnej Dołgorukiego George i Olga uzasadnionych praw i „światło” w tytule. Później, w 1880 roku, akt został sporządzony na ślubie cesarza Aleksandra i księżnej Catherine. Niniejszy dokument został obdarzony tytułem Oblubienica księżnej St. George, które mogą być następnie przeniesione do dzieci tego małżeństwa. Więc córką księżnej Olgi i Katarzyny, syn George otrzymał tytuł własności oraz własną nazwę.

życiorys

Uznając własne dzieci, Aleksander II sprawdził w swoich praw do spadkobierców prawnych – dzieci z pierwszego małżeństwa z królową Mariey Aleksandrovnoy. Po zabójstwie Aleksandra II, rodzina Ludowy JuR'EVSKIJj wyemigrował z Rosji i osiadł we Francji. Jego Wysokość książę Gieorgij Aleksandrowicz Yuriev ukończył college i uniwersyteckiej edukacji Condorceta w Sorbonie. W 1891 roku otrzymał tytuł licencjata, powrócił do Rosji i został oficerem marynarki. Od kilku lat, Georgij Aleksandrowicz Yurevsky służył w Floty Bałtyckiej, aw 1908 roku przeszedł na emeryturę z powodu choroby.

Na początku 1900 r Książęca Wysokość Książę poślubił hrabinę Zarnekau. Z tego związku urodził się dziedzicem, imiennik cesarza rosyjskiego, Aleksandra G .. Niestety, wiek, który został zwolniony George, było krótkotrwałe. Z 41 roku swego życia, zmarł w mieście Marburg z ostrym zapaleniem nerek.

150 lat później

Syn Jerzego żył długo. Permanentna rewolucja i zmiana rządu w Europie, dwie wojny światowe straciły resztki dużej fortuny JuR'EVSKIJj – Alexander musiał zarabiać na życie. W końcu stały potomek rezydencja cesarza Aleksandra II wybrał Szwajcaria. W 1925 roku, w katedrze, ożenił Ursula Annemarie piwo, które po ślubie zaczęły nosić tytuł księżnej św. Z tego małżeństwa urodziła Gieorgij Aleksandrowicz Yuriev – prawnuk cesarza Aleksandra II.

Nasi współcześni

Nasz współczesny GA Yuriev urodził się w 1961 roku w Szwajcarii. Potomkiem królewskiej i książęcej krwi prowadzi normalne życie, ma swój własny zawód. Gieorgij Aleksandrowicz Yuriev otrzymał znakomite wykształcenie, został absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Zurychu. Kieruje wiele przedsiębiorstw związanych z rozwojem oprogramowania. Ponadto, prawnuk cesarza ma doskonały trening sportowy – był tenisista, posiada dyplom nurka ratunkowej.

Prince George zna język rosyjski, ale nie posługuje się nim doskonale. Słaba znajomość języka ojczystego jest spowodowany decyzją ojca Aleksandra, którzy obawiali się prześladowań przez reżim sowiecki. Rodzina panował ścisły zakaz mówienia o współczesnej Rosji, ale historia wielkiego kraju do 1917 roku studiował ze wszystkimi szczegółami. O życiu w Rosji, przodkowie JuR'EVSKIJj trochę Gieorgij podnieceniem powiedział matce Ursula – Light Księżniczkę Yurevskaya.

W 2013 roku założył rodzinę Wysokość książę Gieorgij Aleksandrowicz Yuriev. Silvia Trump, mieszkaniec Niemiec, był jego wybrańcem. Przed ślubem panna młoda został ochrzczony w obrządku prawosławnym w – dostała imię Christian Elikonida na cześć męczenników Saloniki, którego pamięć o ortodoksyjnych chrześcijan obrządku obchodzić w dniu 28 maja.

Małżeństwo tej pary dla wielu rodzin stało Highborn punktem kulminacyjnym sezonu. Ślub wzięli udział potomstwo z najbardziej znanych dynastii w Europie Środkowej i Wschodniej.

Yuriev w Rosji

W przeciwieństwie do swojego ojca, Georgij Yurevsky mógł odwiedzić Rosję. Jego wizyta miała miejsce w 1991 roku. Stał się jednym z pierwszych, który przekroczył granicę państwa radzieckiego i był świadkiem upadku ZSRR. Obecnie Highness Prince – regularnym gościem na terytorium Rosji. Tutaj jest on zaangażowany w działalność w dziedzinie sztuki i nieruchomości, ma mieszkanie w Petersburgu.