176 Shares 4939 views

Co to jest worek. Siedem znaczeń słownych

Słowo „worek” w języku rosyjskim ma kilka znaczeń, nie wspominając o wyspę skrót w Tajlandii i rzeki w Irlandii. Będziemy zrozumieć wszystko i dowiedzieć się, co dziś worek.

torba

Słowo to pochodzi z Europy. francuski sak oznacza worka. Słowo jest obecnie wykorzystywana rzadko, nawet w postaci torebki (sac de voyage). Stało się to z powodu zniknięcia elementów bagażu w torbie. chlebak żołnierz (Sidor) i plecak jest teraz znacznie łatwiejsze.

W literaturze można znaleźć jeden wyraz „podniósł worek i poszedł.” Było zazwyczaj torebka z ramiączkami do przenoszenia. Były mężczyzn, kobiet i żołnierzy torby podróżne. Te ostatnie są bardziej przypominała Peremetnoe worka.

Travel rozwinął jego kształt jest nieco inna, i osiadł na długi czas. To się nazywa „worek”. To duża torba, jak „Birkin”, które są w jego rękach. Łagodny kształt torby sprawia, że łatwo spakować najbardziej niewygodne rzeczy: ostrych krawędziach, okrągłe lub kwadratowe. Nic dziwnego, że torba one pękały się we wszystkich kierunkach. Połóż to było bardzo proste, ale znalezienie w to coś można po prostu wysypał całą zawartość.

Materiał stosowany do jego wytwarzania gęstej płótno, jedwab, skóra. Często worek wykonany z błony śluzowej, zazwyczaj wykonane z cienkiej skóry. Potem przycięte aksamit lub jedwab. Spojrzał stylowe akcesorium.

Nowoczesne walizki nie wyglądają jak prototyp. Ten obraz-mężczyzna walizki, fantazyjne torebki, etui biznesowych. Mogą przechowywać papieru, laptopa lub tabletu. Przetrwał dwie komory, ale często istnieje stabilne dno. Sak już nie wygląda jak worek.

netto

Innym znaczeniem słowa – duża netto. English worek – klasyczny drewniany duży netto. Właściwie słowo „netto” został pierwotnie oznaczało niewielki worek.

Początkowo był wytwarzany wyłącznie z części drewnianych: trzpień (sakovische) nadziany na nim pierścień z łuków (mogą być okrągłe albo owalne), do którego naciągnięta mesh – liny lub drutu.

Stopniowo ustąpiła pierścień łuku żelaza, a następnie z tworzywa sztucznego. Sieć stała się nylon. Rybacy docenione teleskopową sakovische, teraz może przewozić nie tylko samochód, ale w plecaku.

Za pomocą tego narzędzia już teraz. Jest to wygodne, aby wyjąć rybę z siatkami klatki. Akwarium faktycznie wykorzystane netto.

Płaszcze damskie

Sak – szeroka, lekko luźne, wieszak Koszulka damska. Cięte prosto, przypominający torbę. W związku z tym, zawdzięcza swoją nazwę. Ten stylowy ciuch, który z łatwością zmieści się do wszelkich trendów mody.

Wcześniej kroili powrotem dłużej niż półce. To było modne do zbierania na szerokim jarzmo, dostosowane polusolntsem powrotem. Następnie udaliśmy się z powrotem piękne fałdy.

Ale teraz taki styl w modzie. Sylwetka latający lato da mu płynących tkanin, ciężka gabardyna ciasno owinięty swoją kochankę w zimie. Astrachań Sak wie rozbiórki i doskonale ciepło w chłodne dni. Doskonale kryje niedoskonałości figury. Bardzo wygodny na drogach.

Słowo „worek” w słowniku Dahl

Słownik Dahl identyfikuje siedem znaczeń tego słowa. Tradycyjne narzędzia rybaków już omówione powyżej, ale są dodatki do torbę podróżną. Dahl mówi, że to worek dla wojska.

torba lub worek żołnierz zwany Sakwa. Oprócz przenoszenia rzeczy, był używany do transportu owsa. Przywiązany do worka siodełka podczas zatrzymania usunąć i umieścić na pysk konia. Maszerując przekąska zatem został osiągnięty.

Ciekawe zastosowanie go jako tarczy: pakowane ziemi, służył jako zabezpieczenie przed pociskami. Można się tylko zastanawiać, praktyczność i dowcip byłych żołnierzy, którzy z taką wydajnością przy użyciu płócienny worek.

Inna interpretacja jest taka, że NAO ma greckie korzenie (sakos). Jest to nazwa kapłana ubrań, szat biskupich noszonych przez sticharion.

Być może tylko słowiańskie pochodzenie tego słowa odnosi się do kawałka drewna, churbanchiku że przełamania postać w grze w kręgle. Sama gra jest częścią kultury słowiańskiej, zakorzenione w odległej przeszłości.

skróty

Jakie są CAA wiedzą lekarze i spawaczy. Jest w skrócie „spawanie połączone” i „” krwotoku podpajęczynówkowego.

SAK do spawania – bardzo poręczny rzecz, ponieważ działa niezależnie. Jest to niezbędne do budowy prywatnego domu, gdzie nie ma zgody na podłączenie do sieci elektrycznej. Urządzenie posiada własny silnik spalinowy i ma formę przyczepy do pojazdu.

SAH zdiagnozowano bardzo poważna, że wymaga pilnej interwencji. Leczenie często odbywa się w dziale neuroreanimation. SAH – odstęp naczyń mózgowych, które spowodowało krwawienie w przestrzeni wypełnionej alkoholu. Objawy: ból głowy, nudności, wymioty, utrata przytomności, utrata wyższych funkcji psychicznych, mowy.

Rosyjski język bogaty w homonimów. Typowym przykładem jest słowo „worek”: definicja, co to znaczy każdego homonimicznym, ujawnia duży obraz pożyczania od innych językach.