414 Shares 6114 views

Nowe banknoty 100 rubli z widokiem na Krymie

Na cześć powrotu Krymu do Rosji Centralnej Bank wyemitował nowe banknoty 100 rubli. UPDATE pamiątkowe kolekcji i serii „Artek” monety „obrony Sewastopola”. Impreza odbyła się 23 grudnia 2015. Emisja obiegowa wyniósł zaledwie 20 mln banknotów. Oczywiście, nowa ustawa nie będzie w obiegu i będzie w albumie jako pamiątka historii najnowszej i wydarzenie Przypomnienie Rosji. Artykuł dotyczy niezwykłego charakterystycznym sto rubli notatki.

informacje ogólne

W 2015 roku od Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej otrzymał informację o możliwości pojawienia się nowych wyznań poświęconej Krymu i Sewastopola. sto rubli uwaga projekt nie ukrywa. Początkowo było wiadomo, że planuje się przedstawić rachunek – zabytki republiki i miasto chwały wojskowej Sewastopol.

Nowe 100 rubli ( „Krym”) różnią się zasadniczo od typowych rachunków. Rysunek nie tworzą one w poziomie, lecz pionowo. Zewnętrznie, rachunek jest o wiele ładniejsza zwykłe bilety Bank Rosji. O zarejestrowaniu emisji jest podobna do banknotów w 2013 roku, poświęcony Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Nowe banknoty denominowane 100 „Soczi-2014” były produkowane na wysokiej jakości papierze z przewagą niebieskich kolorach, rysunek im został umieszczony pionowo. „Krymskich” stał się drugim banknoty oryginalne wydanie Centralnego Banku Rosji.

O projekcie

Sto rubli note 2015 goda wykonana w standardowym rozmiarze – 150 mm długości i 65 mm szerokości. notatki Kolor – oliwkowy. Przednia strona jest poświęcona Sewastopolu. Główny obraz do niego stosować – Monument na zalanych statków – fragment słynnego obrazu przez I. K. Ayvazovskogo „Rosyjski eskadry na nalotu Sewastopolu.” Poza tym rysunku, projekt ustawy może być widziany:

 • plan miasta;
 • zabytki architektury schematycznym rysunku;
 • Fragment 1941-1942 Pamięci, poświęcony bohaterskiej obronie Sewastopola.

„Krym” obrazy tematyczne są na odwrocie Rosji 100 rubli 2015. Główną postacią – „Jaskółcze Gniazdo”. W tle – widok z Ajudah górskich i rockowej żagiel, schematycznym przedstawieniem meczetu pałac Khana, radioteleskop RT-70, winorośl.

Na dole rachunku można znaleźć QR-code, w którym zaszyfrowane link do strony internetowej Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej. Jako znak wodny na banknocie portretu Katarzyny II z profilu.

Tło rysunków

Na Banknot 100 rubli, „Krym”, można zobaczyć zabytki architektoniczne wynalazku, które są związane z kraju i miasta Sewastopola. Nie każdy jest dobry w historii, aby zrozumieć sens projektu banknotu. Rozważmy charakterystykę poszczególnych obiektów nowe nuty sto rubli :

 1. Caryca Katarzyna II, którego portret przedstawiony jest jako znak wodny, Manifest 8 kwietnia 1783 roku skonsolidowane aneksji Półwyspu Krymskiego do Imperium Rosyjskiego. Nieco mniej niż rok później wydał dekret o fundamentach twierdzy Sewastopolu.
 2. Sunken Ships Monument został wzniesiony w 1905 roku na rocznicę (50 lata), obrony Sewastopola. Jest to kluczowe wydarzenie w wojnie krymskiej. Podczas 11 miesięcy rosyjskich marynarzy i żołnierzy bohatersko broniła miasto zatkane wejście statków wroga.
 3. Pamięci obrony Sewastopola w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – w czasie okupacji Półwyspu Krymskiego była bardzo interesująca Hitlerowi. Już 5 listopada 1941 roku pierwsze operacje wojskowe zaczęły się na obrzeżach miasta. Wojska radzieckie dzielnie odparli trzy niemieckie natarcie, który trwał aż do lipca 1942 roku, po którym wciąż Sewastopol został schwytany. Pamięci wygląda jak trzy bagnety, spoczywała na dłoni żołnierza, co oznacza, że dwa odzwierciedlenie tragicznego ataku i okupacji.
 4. Zamek „Jaskółcze Gniazdo” został zbudowany w 1912 roku na bodziec klasztoru wyłącznika przez inżyniera L. V. Shervuda. Krym stał się symbolem i jego główną atrakcją.
 5. Khan meczet – pierwszy budynek pałacu Khan, wybudowanym w 1532 roku. Jedna z największych budowli sakralnych.
 6. radioteleskop RT-70 – powstał w 1978 roku pod Yevpatoria. Największy na świecie urządzenie, którego średnica lustra 70 m.
 7. Książę Władimir Katedra w Sewastopolu – architektonicznego i historycznego pomnik, zaprojektowany w stylu neo-bizantyjskim. Przed budową świątyni znajdowało się na terytorium krypty z grobami poległych w wojnie krymskiej admirałów (VI Istomin, Wirginia korniłowszczyzny, P. S. Nahimov).

Nowe banknoty 100 rubli przekazać historię półwyspu i zaznaczyć Głównym wydarzeniem 2014 – powrót Krymu do Rosji.

autentyczność

Każdy banknot emitowany przez bank centralny z kolei jest zabezpieczony przed sfałszowaniem. Insignia pozwalają sprawdzić autentyczność banknotów. Najprostszym sposobem sprawdzenia jest lumen. Patrząc przez rachunek pod jasnymi światłami, należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

 • na szczycie box światło znajduje się znak wodny – Portret Katarzyny II;
 • nitka zabezpieczająca włączona w stu rubli papieru Uwaga na światła pojawia się jako ciemny pasek, który powtarza jasny obraz rubel symbol waluty.

Ponadto, oryginalne 100 $ na rok 2015 są obiektami o dużej ulgi: tekst „Sto rubli” i „bilet Bank Rosji” digital signage „100” etykiet dla osób z upośledzeniem wizualnych, udarów.

Sprawdź na autentyczności rachunku może być i za pomocą lupy. Które można zobaczyć w oryginale przy powiększeniu 8-10 razy, omówione w dalszej części artykułu.

Microimages na banknocie

Nowe banknoty 100 rubli, a także wiele znanych bilety Bank Centralny są chronione przez miniaturki. Fałszować ich jest trudne, więc obecność pierwiastków śladowych ważne, aby sprawdzić, w razie wątpliwości co do autentyczności pieniędzy. Ze szkłem powiększającym, powiększać obraz o 8-10 razy, można zobaczyć następujące microdesigns:

 • część tła banknotu jest wykonana z drobnych obrazów graficznych;
 • na górnej krawędzi „Jaskółcze Gniazdo” jest wielokrotnym mikrodruk „Krym” balkonu zamku;
 • pomnik obrony Sewastopola, powtarzane słowo „Sewastopol”;
 • na granicy obrazów graficznych na lewo i prawo nominale powtórzony numer „100”.

Gdy kąt widzenia można również obserwować cechy autentyczności banknotu, w tym: zmiana koloru na figurach, symbol Rubel na ozdobnych taśmy (widoczny pod ostrym kątem), efekt wypierania powtarzane cyfr numer „100” na stronach banknotu.

„krymskich” monety

Oprócz banknotów, bank centralny wydał kilka rodzajów monet z motywem. Wśród nich:

 • 3 ruble „Artek” – dedykowany do obozu dziecięcego, który zaznaczył swoją 90-lecie w 2015 roku. Z tyłu widać panoramę, Mount Ajudah i kolor logo „Artek”. Cyrkulacja wynosiła 1000 sztuk.
 • Seria pięciu rubla zauważa w pamięci II wojny światowej walczył na terytorium Półwyspu Krymskiego żołnierzy. Cyrkulacja wynosiła 10 mln sztuk.

Okazja do poddania się, „krymskiej” pieniędzy jest niewielka – obieg monet i banknotów jest zbyt mała, aby wprowadzić do obiegu. Ponadto, są one zbyt niezwykły, piękny i niezapomniany, aby zapłacić za swoje zakupy. rachunki i monety zakup może być w bankach komercyjnych i kolekcjonerów. cena zakupu będzie kosztować co najmniej 2 razy wyższe niż wartość nominalna „krymskiej” pieniędzy.

Nowe banknoty 100 rubli, dedykowane do półwyspu Krym, zostały wydane w grudniu 2015 r. Zajmuje się sprzedażą banków drugiej warstwy. Banknoty uznany za uzasadniony środek płatniczy i są przyjmowane w wartości nominalnej w całej Federacji Rosyjskiej.