267 Shares 7392 views

Celtic Cross: tatuaż. Symbolizm, historia

Symbole Celtic kultura – jeden z najpiękniejszych i najbardziej popularnych stylów tatuażami. Wszelkiego rodzaju sęków, krzyże, zdjęcia zwierząt w różnych częściach ciała ludzkiego jest nie tylko ozdobą, ale również przeprowadzić głęboki filozoficzny sens.

Pochodzenie celtyckie tatuaże

We współczesnym świecie Celtic symbolika jest często nazywany irlandzki. Ale to nie jest do końca prawdą. Celtowie – lud grupy indoeuropejskiej, które pojawiły się w Europie około 2000 lat przed naszą erą. e. Fakty historyczne świadczy o ich dążenie do pełnej niezależności, co doprowadziło do tego, że plemiona musiały wycofać się pod naporem starożytnych ludów basenu Morza Śródziemnego. Obszar, na którym 2 wieku pne. e. Osiedlili starożytnych Celtów, stał się terytorium współczesnej Anglii, Irlandii i Szkocji. To z tych regionów, w świadomości świata i wiąże unikalną kulturę symboliczną. Wychowała się w tym, co nazywamy „Celtic tatuaż”.

Główne rodzaje wzorów

Wszystkie celtyckie tatuaże symbolizować ciągłość i cykliczności życia. Oni są tkane z spirale i pętle, mając jednocześnie ma początku ani końca. Nie każdy symbol starożytnych osób przyzwyczajonych do „imprinting” na skórze, ale tylko najważniejsze z nich.

 1. Celtic Knot – linie przeplatające z wyraźnie zaznaczonym symetrii. Znaczenie tego tatuażu jest wyznaczenie odwiecznego cyklu życia. Węzeł może być oddzielnym rysunku, a część złożonego kompozycji. Odróżnić węzły miłości, symbolizujące jedność kochających serc, jak również potrójny splot. Najnowsze Wcielony Celtic potrójnej bogini, połączenie samica zaczęła: Dziewico, Matko i Crone. Chrześcijaństwo reprezentowane później potrójny węzeł jako symbol Trójcy.
 2. Celtic Cross – tatuaż, pochodzenie, które jest przypisane do siebie, pogaństwa i chrześcijaństwa. Tradycja ostatnich państw, które postać pojawiła się w Irlandii przez świętego Patryka, i jest podłączony do krzyża „słońce wiary” – nie zaciemnione światło wiary w Boga. Uważa się również, poganie celtyckie elementy przekroju tatuaż połączenia (woda, ogień wiatr i masą) lub cztery boki świecie.
 3. Celtic drzewa – obraz w postaci stylizowanych oddziałów lub wyciągniętymi rękami do nieba. To symbolizuje uniwersalną oś i połączenie między światami, gdzie korzeni – to piekło, tułów – ludzki teraz, a gałęzie – czy przyszłość istnienie niebieskich. Często w korzeniach drzewa jest krzyż celtycki lub słoneczny.

Niektóre z popularnych wzorów są również zawarte shamrock słońce (kółko), zwierzęta (dziki, wilki, lisy, sarny), ludzie, mitycznych stworzeń, a także różne kombinacje tych symboli.

Wartość i wariacje Krzyż celtycki

TatuaĹĽe różne warianty tego znaku w przybliżeniu 75% wszystkich pacjentów Celtyccy wzory. W tym przypadku, nie ma zgody na rachunku, co oznacza, że Krzyż celtycki tatuaż. W zależności od sytuacji i preferencji właściciela, może symbolizować:

 • religijność chrześcijańska.
 • miłość Boga do człowieka.
 • Płodność i dobrobyt.
 • Nadzieja i wiara w drodze prawdy.
 • Słoneczny.
 • Pamięć o zmarłych.

Połączenie płyta z chrześcijaństwa i pogaństwa, życia i śmierci nie przekroczyć jeden z najbardziej popularnych ozdób. We współczesnym tatuażu jest ona związana z kwiatów, liści, runy, litery w formie gotyckich, skrzydeł i innych symboli.

Istnieją 2 rodzaje irlandzkich krzyży, z których każdy jest popularny w sztuce tatuażu:

 1. Krzyż celtycki belki z równym wpisany w idealnym okręgu. Końce belki mogą nieco wystawać poza kręgiem, a miejsce ich połączenia nie zamykając krąg. W tej formie symbol przedstawiony na ludzkiej skóry, metalu i kamienia w czasach przedchrześcijańskich.
 2. Krzyż Świętego Patryka z rozszerzonym dnie. Z rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa wśród Celtów znak zmieniono na bardziej zgodne z tradycyjnym krzyżu, ale zachował symbol pogański – okrąg.

Celtic Cross tatuaże na obu odmian zawierają konkretne pochodzenia etnicznego niekończące węzłów znajdujących się w promieniach, co czyni postać jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

Funkcje aplikacji krzyża celtyckiego

Gdy tatuaż może być dowolna kolorystyka. Tradycyjnie Celtic przekroju tatuaż jest stosowany do czarnej lub zielonej tuszu. Ale zakaz stosowania innych kolorach tam, a często mistrz użył jasny kolor na główną postać, a za dodatkowe elementy (skrzydełka, kwiaty, zwroty).

Pogański znak jest uważany za uniwersalny tatuaż, odpowiedni zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. W praktyce, większość ludzi woli tatuaż celtycki krzyż na ramię, plecy, zawsze zbierając przy tym duży kompleks obrazu. Kobiety, przeciwnie, należy wybrać mniejsze tatuaże i ukryte miejsca ich stosowania – wnętrze przedramienia, nadgarstka, kostki i podstawy szyi.

Od dawna nie rygorystyczny charakter próby. Podczas tworzenia tatuaż może być stosowany do każdego rodzaju splotów i form. Jednak Krzyż celtycki tatuaż, szkice, które tworzy mistrz tatuażu, pozostaje święty symbol.