832 Shares 6786 views

Szkoła wartości duchowych – to romantyczne i romans

Niestety, przy obecnym gorączkowym tempie życia, walka o przetrwanie i poszukiwanie pracy, wielkie przełomy i postęp technologiczny, człowiek traci romantyczne usposobienie. Rusza dalej od natury, mniej zwraca uwagę na piękno świata. A jeśli zapytać go, co romans jest mało powiedzieć coś sensownego. Staje się coraz mniej zdolne do lirycznej emocji i dramatycznych przeżyć. świadomość pragmatyzm wyklucza wysokie ideały i marzenia, niezadowolenie monotonii i ubóstwo życia. I wykonywać wyczyny dzisiejsi młodzi ludzie są skłonni raczej do wirtualnej rzeczywistości, niż w chwili obecnej.

Ogólnie rzecz biorąc, romans – to styl życia. Ta zdolność dostrzegania w gwiazdach nie „plevochki” i „perły” w ukochanym – „czystego piękna”, Madonna, a nie przedmiotem komfort pościel w życiu człowieka – wielkiego celu i wysokim znaczeniu, a nie po postoju między „mieć „i” był”.

Że jest romantyczny, można dowiedzieć się z książek i filmów, z wierszy i piosenek, dzieł rzeźby i malarstwa. Poezja Puszkina, Achmatowej, Cwietajewej, znanego Kuprinsky „Garnet Bransoletka” i Servantovsky „Don Kichota”, bohaterowie Rodina „Pocałunek” i malarstwa Chagalla „Above the City” i wiele innych przykładów prawdziwego romantyzmu, niestety, niezasłużenie zapomniany i prawie wprowadzone do złomu czas. Ale to nie jest fair! Nasze życie duchowe nie byłoby trochę wykastrowany, zdewastowany gdybyśmy całkowicie zapomnieć o tym, co jest romantyczne.

Romans i romans – ścisłe koncepcje. Możemy powiedzieć, że romans – to romantyczna piosenka, elegia, do muzyki. Cechuje go lirycznej spokoju i kanciasty dramatu, wysokiej intensywności uczuć i delikatne światła melancholii, filozoficznych refleksji nad przemijaniem życia ziemskiego i namiętnym akceptacji życia. Romans romans znalazł głęboką i wrażliwą wyraz nie tylko w poezji, ale również w muzyce, dając nam takie wzruszające rzeczy jak „Nie odchodź, zostań ze mną …” „Uwielbiam to, że jesteś chory nie jest mi …”, „Słowik” i itd.

Jest uważany za najbardziej romantyczny romans gatunek w muzyce i sztuce piosenka również dlatego, że ma szczególną szczerością konfesjonału osobiste, poufne tonu. A jeśli założymy, że romans jest emocjonalne i duchowe doświadczenia, impulsy estetyczne, ludzkie pragnienie piękna i harmonii, a potem wszystko wraca na swoje miejsce.

Historia romansu nie jest dość powszechne. Jego ojczyzna – Hiszpania. Upalny noce, dzwonienie cykad w oknach piękne Senoritas czarnych oczach słodkich gitarowych strun śpiew, natomiast w miłości trubadurzy śpiewali na ich cześć ich piosenek – Ballady. Ten gatunek stał się bardzo popularny wśród Narodów romanoyazychnyh, potem wstał do Rosji. Czy tajemniczy rosyjskiej duszy, aby wyjaśnić, co romans! Silne namiętności, wieczna tęsknota za ideałem, zakochuje się w naturze, czyli czyli w romansie, była zbliżona do mężczyzny i rosyjskim. A ponieważ niektórzy z pierwszego kwartału 19 wieku, gatunek miała stałe miejsce w naszej kulturze utworu. A teraz, to jest po prostu niemożliwe, aby wyobrazić sobie, że w telewizji lub w prywatnych kolekcjach brzmiał „mglisty poranek …”, „Na początku nie budził …”, „Trzeba budzić świt …”. A jeżeli pamiętasz ile śpiewacy są zadłużone do romansu jego popularność! Brigvadze, Besedina, Malinin i jeszcze wiele, wiele, wiele …

Romans – dzieło wieloaspektowy. Przez gatunku natury dzieli Miłość, husarii, miasto, gospodarstwo domowe, gypsy, filozoficzne. A jeśli chodzi o technikę – na wokalnej i instrumentalnej (Pieśń bez słów). Osobliwością tych ostatnich polega na tym, że ma wiodącą rolę melodii – zamiast głos ludzki. Rachmaninow. Chaikovskii, Głazunow stworzył takie dzieła na skrzypce, fortepian. Tradycyjnie, to romantyczna piosenka z gitary lub fortepianu, fortepian zakręty.

Romans wnosi do naszego życia jak brakuje romansu, wzbogaca ją w jasnych doświadczeń, przywiązuje się do wysokiego poczucia piękna, słowa, muzyki.