312 Shares 7935 views

„klozapina”: instrukcja obsługi, analogi, ceny

uszkodzenie mózgu, stres, emocje, nadużywanie alkoholu, uzależnienie od narkotyków, predyspozycje genetyczne – wszystkie te czynniki mogą być przyczyną schizofrenii i innych zaburzeń psychicznych. Aby zaradzić tej sytuacji i leczyć ludzi z takich poważnych problemów pomoże lek „klozapina”. To jest lekiem przeciwpsychotycznym, które muszą być stosowane tylko pod nadzorem i kontrolą lekarza. Dziś dowiadujemy się o tych leków: kształt jego wydania, warunki użytkowania, analogi, kosztów.

Kiedy może być przydatna?

Lek „klozapina” instrukcje użytkowania, które są umieszczone we wkładce, może być zwolniony, gdy lekarz następujące kwestie:

– schizofrenia w każdym etapie;

– psychoza;

– zaburzenia snu;

– depresja;

– pobudzenie psychoruchowe;

– Zaburzenia emocjonalne i behawioralne.

Komponenty, rodzaj wydania, kraj produkcji

Głównym składnikiem leku jest klozapina.

Produkowany jest lek w postaci:

– tabletki 25, 50, 100 mg, w opakowaniu może mieć 10, 50 lub 100 tabletek;

– granulat dla dzieci (500 mg saszetki);

– roztwór do iniekcji (w 2 ml ampułkach).

Lek produkowany w Indiach, Rosji, Niemiec.

Instrukcje użytkowania tabletek

Dawkowanie „Klozapinę” lek jest ustalana indywidualnie. Ogólnie, dzienna szybkość od 200 do 400, przy pierwszym lekarz przypisuje 25-50 mg stopniowo w ciągu 1 lub 2 dni, doprowadzając do pożądanej dawki.

Po pierwszym cyklu terapii lekarz może przepisać leczenia podtrzymującego, w której konieczne będzie trwać od 25 do 200 mg leku.

Małe dawki dzienne leku „klozapina” instrukcjach używania, które powinny znajdować się w opakowaniu, zrobiono:

– nerek, wątroby i niewydolność serca;

– zaburzenia krążenia mózgowego;

– problemy ze snem.

Dzienna dawka nie powinna być większa niż 600 mg.

Instrukcje użycia roztworu, granulek

Medycyna „Klozapinę” może być używany do wstrzykiwań. Pielęgniarka lek wprowadza się dożylnie w 2 ml.

Dzieci w tym lek jest podawany w postaci roztworu. Aby to zrobić, kulki wylać z opakowania do szkła, wlać je 10 ml wody i dobrze wymieszać. 1 recepcji można pić od 5 do 20 mg leku, w zależności od wieku dziecka. Jednak maksymalna dzienna dawka dla dzieci nie powinno być więcej niż 100 miligramów roztworu „klozapina”. Recepta od lekarza – co jest niezbędne przy zakupie tego leku w jakiejkolwiek formie zwolnienia. Bez niego farmaceuta nie będzie sprzedawać lek.

Przeciwwskazania

Tabletki „Klozapinę” nie mogą być stosowane:

– o silnej wrażliwości na składniki leku;

– podczas padaczki;

– z niewydolnością naczyń;

– podczas niedrożności jelit;

– w wątroby, niewydolność nerek;

– jeśli pacjent nie jest w stanie mieć regularne badania krwi;

– podczas psychoz alkoholowych, narkotyków zatrucie;

– z granulocytopenii, agranulocytoza;

– gdy stany śpiączce;

– Kobiety sobie serce z dziećmi, jak i podczas karmienia piersią:

– chłopcy i dziewczęta do 5 lat.

niepożądane

„Klozapinę” medycyna, instrukcje użytkowania, które wielu wydają się niezrozumiałe, należy przyjmować z ostrożnością. Skutki uboczne tego leku po zabiegu mogą się zmieniać, na przykład:

– tachykardia, nadciśnienie tętnicze, zatrzymanie oddychania.

– nudności, wymioty, zgaga, ból brzucha;

– wzrost masy ciała;

– senność, zawroty głowy, zmęczenie, drżenie.

– suchość w ustach, zaparcia, pocenie się, zaburzenia układu moczowego.

– wysypka, zapalenie skóry, przebarwienia, pokrzywka.

przedawkować

Oznacza „Klozapinę”, analogi, które są omówione poniżej, powinny być podejmowane wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej. W przeciwnym razie mogą wystąpić nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne objawy przedawkowania:

– dezorientacja;

– senność;

– delirium;

– konwulsje;

– śpiączka;

– problemy z wizją;

– częstoskurcz;

– niewydolność oddechową;

– upadek.

Jeżeli dana osoba wzięła w wielu środków, należy mu pomóc. Leczenie przedawkowania będzie wyglądał następująco:

1. Przepłukać żołądek.

2. Napój węgiel aktywny.

3. pomoc lekarską.

koszt

Lek „Klozapinę”, których cena zależy od postaci tabletek uwalniania leku, dawki i zaprawy lokalizacji aptek, w momencie zakupu jest trudne. Analogi tego narzędzia jest jego chytry i ścisnął. Po tym wszystkim, włożyli przyzwoitą cenę, a medycyna „Klozapinę” jest tańsza. Tak więc, na 50 tabletek trzeba zapłacić około 200 rubli. Zażycie granulek dla dzieci, będą kosztować 1000 rubli.

Komunikacja z innymi lekami

Wiele osób nie wie, że trzeba być bardzo ostrożnym, aby wziąć lek „klozapina”. Leki, które mogą być stosowane równolegle z tym środków, ale koncentruje lekarza:

– tabletki hamujące na ośrodkowy układ nerwowy – fakt, że równoległy odbiór tych środków w organizmie pacjenta można zwiększyć depresji ośrodek oddechowy;

– leki zawierające kompozycję etanolu;

– leki, obniżenie ciśnienia krwi;

– tabletki, które powodują mielodepressiu równoczesnego stosowania tych leków mogą hamować krovetrovenie szpiku kostnego;

Ponadto, z najwyższą starannością jest niezbędne do korzystania z medycyny „klozapina” z kofeiną ze względu na możliwy wzrost skutków ubocznych.

substytuty

Lek „klozapina” odpowiedniki ma, a jest ich wiele. Najpopularniejsze substytuty obejmują takie leki, "Genodin", "Kvetiksol", "Kvetiron", "Nantarid" "Zalasta", "Zyprexa Zidis", "Parnasan", "Egolanza". W analogach dokładnie taki sam efekt, jak w przypadku narkotyków „klozapina”, ale mają innych substancji czynnych.

Lek „Kvetiksol”

Lek ten przeznaczony jest również do leczenia schizofrenii i stanów maniakalnych.

Produkuje leki w formie tabletek. Główny składnik aktywny leku – kwetiapinę.

Ma ona zastosowanie leku tylko w odniesieniu do pacjentów dorosłych. Zwykle, dzienna dawka dla pierwszych czterech dni, nie jest większa niż 300 mg. Lekarz może dodatkowo zwiększyć dawkę leku do 450 mg dziennie.

Tabletki Cost "Kviteksol" 25 mg (30 tabletek) będzie kosztować 200 rubli osobie. W przypadku zakupu tabletu w dużych dawkach – 100 mg w tej samej ilości, to trzeba zapłacić około 750 rubli.

Lek "Zyprexa Zidis"

Lek ten może również konkurować z leku w pytaniu. Oznacza „Zyprexa Zidis” nie wydaje się w postaci tabletek, w których substancja czynna działa olanzalin.

Używane tabletki w następujących przypadkach:

– zaostrzenia leczenia schizofrenii;

– leczenie ostrych stanów maniakalnych;

– leczenie depresji.

Dzienna dawka jest ustalana indywidualnie, w zależności od diagnozy pacjenta.

Do leczenia schizofrenii najpierw wyznacza lekarz 10 mg leku raz na dzień.

W leczeniu ostrej manii Proponowana dawka początkowa wynosi 15 mg jeden raz na dzień.

Ale to wszystko jest wartość warunkowe. Dla określonego schematu powyższych chorób trzeba lekarza.

Medycyna "Zyprexa Zidis" recepta.

Koszt 7 tabletek – około 2500 rubli. To jest bardzo drogie, biorąc pod uwagę, że tabletki tylko przez tydzień będzie wystarczająco w opakowaniu. I za 28 tabletek trzeba zapłacić około 9000 rubli.

Lek produkowany w Wielkiej Brytanii.

Co to jest rejestr leków?

Ten system dokumentacji, która dostarcza kompleksowe informacje na temat leków medycznych. Należą :. świadectwa rejestracji, instrukcję obsługi, zamówienie na produkcję leku, itd. Wszystkie nowe leki, w tym leki „klozapina”, zawarte w rejestrze leków. Lista ta pozwala na użycie urzędnika lub innych środków.

Jeśli chodzi o „klozapina” leku, jest on dostępny pod kilkoma nazwami handlowymi i zarejestrować wszystkie z nich są napisane, na przykład:

– Leki pochodzenia ukraińskiego „Azaleprol”.

– Swiss drug "leponeks".

– Rosyjski pigułka "Klozasten" i "Azaleptin".

Każdy z tych leków ma swoje państwo numer rejestracyjny, datę ważności i odnowienie rejestracji.

Nazwa „klozapina” synonimami leków, które zostały wymienione tylko, że jest międzynarodowy. I na takich leków jak: „Azaleprol”, „leponeks”, „Klozasten” i „Azaleptin” rozważyć jego pochodne. Są one opracowane i wdrożone w danym kraju.

Lek „Azaleptin”

Jest to również leków przeciwpsychotycznych neuroleptyczny powołany w schizofrenii, stany maniakalne, psychozy, pobudzenie, zaburzenia emocjonalne u dzieci i tak dalej. N.

Lek produkowany w Federacji Rosyjskiej.

Kształt „Azaleptin” oznacza jeden i tylko problem, i jest to tabletka 25 i 100 mg. Aktywna substancja leku – klozapina.

Około 420 rubli musiały zapłacić za 50 tabletek po 25 mg oznacza „Azaleptin”. „Klozapinę” – lek, który jest dedykowany do artykułu, warto 2 razy tańsze.

Swiss drug "leponeks"

Jest to kolejny synonim funduszy, który jest powoływany na tych samych problemów zdrowotnych. Dostępne leki „leponeks” w dwóch formach:

  1. Tabletek.
  2. Roztwór do iniekcji.

Jako składnik aktywny leku wykonuje wszystkie te same klozapiny. Jedną tabletkę „leponeks” może zawierać 25 lub 100 mg składnika głównego. I dodatkowe elementy są: stearynian magnezu, bezwodną krzemionkę, talk, skrobia kukurydziana, poliwinylopirolidon, laktozę.

Na początkowym etapie obróbki w pierwszym dniu jest przypisany 1 tabletka (25 mg), 1 lub 2 razy dziennie. Na drugi dzień – 2 tabletki. Następnie lekarz może stopniowo zwiększać dawkę, aż do maksimum – 300 mg.

Lek „leponeks” ma również takie same problemy uboczne, ograniczenia w stosowaniu jako leku badanego.

Koszt tych tabletek 25 mg 50 elementów wynosi 1200 rubli. I na 100 tabletek po 100 mg trzeba zapłacić 5400 rubli. Jest to znacznie więcej niż środek „klozapina”, których cena będzie dostępne dla każdego. Okazuje się, że lek „leponeks” dla niektórych kategorii ludności (ubogich ludzi) jest niedostępny.

wniosek

W tym artykule, wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat narkotyków „klozapina” dowiedział. Instrukcję obsługi, przeciwwskazania, efekty uboczne, koszty zostały opisane. Zdaliśmy sobie sprawę, że ten lek ma wiele analogów, które mogą konkurować z nim. Jednak koszt tych leków powyżej. Jednak w aptekach, te analogi dawna wypierane medycyny „klozapina”. Ale jeśli masz szczęście wystarczy, aby znaleźć to, czym jesteś dobry Zapisz.