166 Shares 9876 views

Płyta główna Gigabyte GA-MA770 DS3: Dane techniczne, zdjęcia i opinie

Ciekawy model płyta pojawiła się na rynku w 2008 roku. Obecnie stało się modne zebrać własny system wybrać dla niej fajne urządzenie, a następnie płyta używana mniej popytu, ponieważ wielu użytkowników łatwiej było kupić zmontowany system i myśleć o zgodności obecności żadnych specjalnych wtyczek itd. D.

Opłata Gigabyte GA-MA770 DS3, pomimo wsparcia logiki systemu budżetowej od „Red”, był w segmencie premium. Wiązało się to, jak zawsze, z obecnością lepszych parametrów, cech i nowych technologii.

uszczelka

Nowością zwykle pakowane w jednym pudełku z jasnymi zastrzeżonych elementów graficznych. Przed nami jest białe z zielonym polu, przednia przedstawia główne zalety tej serii modelu, obsługiwane procesory. Za specyfikacji wiele więcej. Tu i rodzaj złącz dostępnej pamięci, różne technologie i funkcje Gigabyte GA-MA770 DS3. Cechy, choć obecny, ale w formacie skompresowanym.

Wewnątrz pudełka nie został znaleziony coś niezwykłego lub nowego. Mimo, że jest tu wszystko, czego potrzeba. Oprócz instrukcji i wskazówek, włożyć dysk ze sterownikami, kilka pętli Serial ATA, jeden FDD i UltraDMA, a także wtyczki do płyty interfejsu.

elementy układu

Płyta główna Gigabyte GA-MA770 DS3 sprawdziły. Elementy na nim umieścić razem dobrze, nic nie uniemożliwia montaż i instalację platformy do ciała. Chociaż nie można znaleźć wady. Na przykład, nie wszyscy użytkownicy lubił lokalizację kontaktu elektrycznego, który nie jest teraz na krawędzi planszy. Ponadto niefortunne FDD znajduje się szczelina, która była niższa i „zamieszkało” w PCI.

Na północ i na południe most są chronione przez grzejniki. Są niewielkie, więc nie sądzę, że taki system chłodzenia pasywnego wystarcza do pełnego korzystania z systemu. Niemniej jednak, obecność aluminiowych radiatorów podoba, jeśli uzupełnienie zapewniona jest ich dobra stabilność chłodnicy płyta. A dla tych, którzy w ogóle zamiar eksperymentować z podkręcania, zakup systemu chłodzenia powinno być priorytetem.

szczegóły

Gigabyte GA-MA770 DS3 V 1.0 współpracuje z chipem AMD SB600. Współpracowała z czterech portów Serial ATA 3 Gb / s. W tym przypadku można użyć tablic, jedno gniazdo IDE dla par, jak również dziesięć USB-złącze. Warto zauważyć, że cztery z nich były w środku. Tam i znakowanie kolor, co ułatwia modułów instalacyjnych.

Na platformie, umieść dwa sloty PCI, dwa PCIe x1 pary i jeden PCIe x16. Nie złe tym razem okazało się, że system dźwięku, który działa na kodeku ośmiu kanałów. Złącze obsługuje w tym przypadku, jak HDA i AC'97. Pracował na przetwarzanie kodeka audio jest niezadowolony użytkownik, który spalony kondensatory stają się coraz mniejsze.

Było miejsce na karty i sterownika sieciowego, który obsługuje wiele trybów, wśród których znajdował się 1000 Mbit / s. Układ zasilania działa za pośrednictwem programu na cztery fazy. Nawiasem mówiąc, na podwyższeniu mocy i jakości. Jego zebrane z kondensatorów polimerowych, cewek indukcyjnych umieszczonych z rdzeni ferromagnetycznych. A jeśli teraz ta sytuacja nie dziwi fakt, że w 2008 roku stosowanie takiego rozwiązania będzie doskonałym dodatkiem do stabilnej pracy.

panel interfejsu

Ogólnie rzecz biorąc, okazało się całkiem kompletny i samowystarczalny płyty Gigabyte GA-MA770 DS3 V 1.0. Charakterystyka tego modelu przyczyniły się włamać do najlepiej sprzedających. Użytkownicy również zauważyć, że wszystkie niezbędne złącza. Tak więc, nie jest panel pary PS / 2 są przeznaczone do klawiatury i myszy. USB-sloty wszystkim, jak wspomniano wcześniej, to było 10, ale panel zewnętrzny przetrwał sześć sztuk – i to wystarczy.

Były to dwie S / PDIF porty IEEE są wykonane jako cztery gniazda i sześć kołka portów. RJ45 pomógł nawiązać połączenie z siecią. Położony COM seryjny i trzy pary gniazd audio.

Nawiasem mówiąc, na pokładzie było również złącza, wśród których był miejscem do montażu chłodnicy wykorzystuje chłodnicy cztery gniazdo było prawie blisko chip, który wskazuje na konieczność stworzenia odrębnego systemu chłodzenia dla całej płyty, a oddzielnie dla kryształu. Do chłodzenia w obudowie wyposażonej w zatyczki z kołkiem.

wsparcie

Płyta główna Gigabyte GA-MA770 DS3 nabył North Bridge reprezentowane AMD 770, a na południe – AMD SB600. kryształ złącze przeznaczone do formatu Socket AM2 +. Platforma może być wyposażona w kilkanaście procesorów. Tak więc, nie było też AMD Phenom FX Athlon 64 FX X2 dwurdzeniowy Sempron i in.

Płyta jest również powiązany z DDR2. A na pokładzie mieści cztery miejsca, ale obsługuje podwójnego połączenia kanału z którego możliwe było zebrać do 16 GB.

Chipset został skonfigurowany do współpracy z magistrali HyperTransport 3.0, która pracuje na ogół z częstotliwością do 2600 MHz, a jeśli kupisz procesor Phenom, musi działać poprawnie.

regulacja

Aby skonfigurować ustawienia płyty głównej, trzeba wejść do BIOS-u. Jest to menu, można poprawić parametry modelu, aby uczynić go bardziej wydajne i dostosować sama. Ale ogólnie rzecz biorąc, wszystkie opcje w BIOS są przeznaczone do podkręcania eksperymentów z Gigabyte GA-MA770 DS3.

Aby dostosować technologię procesorową, Cool'n'Quiet Wirtualizacja wybrać menu. Współczynnik Procesor może być również regulowana w odstępach 0,5, a jego zakres, wychodząc z 5. Magistrala systemowa może być regulowana w zakresie od 200 do 500 MHz, a także zmieniać się z dokładnością do 1 MHz. Jest dzielnik dla pamięci, który jest przeznaczony dla modelu z Phenom.

HyperTransport ma parametryzacji. Częstotliwość magistrali mogą być dostosowane do 1 GHz w odstępach co 200 MHz, a bit zmiany od 8 do 16 i z powrotem. Istnieje szereg zmian napięcia, które przychodzi na myśl, na północy i południu, mosty procesora.

Wraz z upływem czasu wykazały, jeśli dobrze wyglądać z BIOS, można osiągnąć dobry potencjał podkręcania systemu. Jeśli istnieje kilka krytycznych wartości, są zaznaczone na czerwono, który natychmiast został przydzielony zmian granicznych.

Podobnie jak wiele sekcji i monitorowania sprzętu, gdzie było najbardziej wygodne, aby monitorować ciepło z procesora a sama rada, jak prędkość chłodnicy na CPU i innych, jeżeli takie istnieją. Wszystkich fanów sprawa może być trzy. W menu prądu zasilającego i wydajności. Stąd też, było możliwe określenie temperatury krytycznej ogrzewania obrót wartości chłodnice, automatyczną regulację ustawienia prędkości łopatek itd. D.

Użytkowe

Producent nie wyposażyć wiele Gigabyte GA-MA770 DS3 przydatnych narzędzi, a nie tak. Od najbardziej popularne jest AMD OverDrive. Pozwala podkręcania ręcznie, monitorowanie systemu bez wchodzenia do BIOS-u i czyni wszystko z pulpitu. Interesujące jest to, że w zależności od chipu, to było możliwe, aby uzyskać rozszerzenie lub skurczenie parametrów regulacji.

Jest to również dobry zastrzeżone Oprogramowanie Easy Tune 5 Pro. To oprogramowanie pomoże dowiedzieć się temperaturę głównych elementów planszy, również tutaj można kontrolować prędkość wentylatora lub systemu przyczyni się do poprawy wydajności częstotliwości. W rzeczywistości, wielu ekspertów uważa, że ten program pomoże overclockingu dla początkujących, ponieważ proces jest mniej lub bardziej zautomatyzowany.

testowanie

Naturalnie, ten model został przetestowany, który pokazał dobre wyniki i ogólną konkurencyjność karcie. W grach z tej opłaty czasowej pozwala pokazać 80-90 FPS, która jest wystarczająca dla strzelców czasu.

przyśpieszenie

Ovrekloking tym modelu trzeba przeprowadzić jakościową potężne chłodzenie. Ten sam proces poprawy całość była stosunkowo stabilna i bez żadnych błędów. Problemy mogą pojawić się jedynie w przypadku, gdy źle zestaw napięcia, w tym przypadku system nie działa, i po prostu się wyłączy. Dlatego sama przyspieszenie trwa długo, ponieważ trzeba odpowiednio wyregulować napięcia na mostku północnym, zwiększając ją o średnio 0,15 V. W tym przypadku częstotliwość może być podniesiona do 410 MHz.

Wartości te jasno to, że w ogóle, płyta pozwala na podkręcenie procesora, a nawet kategorii Junior w pełnej sile.

aktualizacja

Po pewnym czasie, firma zdecydowała się wydać zmodyfikowaną wersję tej postaci, Gigabyte GA-MA770 DS3 rev. 2.0. Nie możemy powiedzieć, że opcja była zupełnie inna od poprzedniej, ale ciągle coś nowego nabył. Okazało się w projektowaniu opłat manipulacyjnych, niektóre elementy zostały przeniesione. Port COM na panelu tylnym przesunął się w lewym dolnym rogu. Zamiast tego, jest dodawany do pary panel USB.

Zwiększono liczbę złączy SATA – od czterech do sześciu. Widoczne bios obwodu drugie, uaktualnione jako model dla połączenia sieciowego i został przerobiony układ zasilania chipa do dołu planszy.

zmiany

Zastanawiam się, co się zmieniło w specyfikacji v.2.0 Gigabyte GA-MA770 DS3. South Bridge zaktualizowany do SB700, jak cały system zasilania, który stał się niezawodnym i 100% wykonany z kondensatorów polimerowych stałych.

Liczba obsługiwanych wiórów, które zawierają liniowy Phenom FX Athlon 64 Athlon 64 FX Athlon 64 X2, Sempron. Ponadto, wśród obsługiwanych jąder krystalicznych już zapomniał Kuma, Windsor, Lima, Sparta i innych.

Pobór mocy przez procesor – 140 W, częstotliwość szyny w zakresie od 2 do 5,2 GHz. Zaktualizowany kodek audio. Ilość pamięci pozostaje ten sam, a moduły cztery części, ale bierze architekturę systemu dwóch kanałów.

opinie

Gigabyte GA-MA770 DS3 v.2.0 feedback otrzymał średnią. Pierwsza wersja była chwalona za możliwości, wsparcie dla szybszej pamięci i ważnych szczelin dylatacyjnych. Przyspieszenie lubił także nabywców. Byli niezadowoleni użytkownicy. Niektóre awarie spowodowane przez nie dość prawidłowej dystrybucji zasilania, który w ogóle została skorygowana w drugiej wersji.

Dlatego też druga wersja zaktualizowana był lepszy. Pojawiły się już zauważyć dogodnym położeniem wymagane szczeliny, dostęp do nich i ogólnie rozmieszczenie elementów na płytce. Byli tacy, którzy używali podobnego modelu po 6-7 lat, które mogą być uważane za nie do końca w porządku, jak technologia idzie do przodu, a więc przestarzałe urządzenie nie znaleźć miejsce i udać się do rynku. Stąd niezadowolenie aż do istnienia starego dźwięku Realtek AC'97 i mapach.

Obie płyty główne zauważyć obecność Hyper Transportu 3.0 oraz PCI Express 2.0. Zadowolony i obecność wypełnić wszystkie niezbędne adaptery i dodatkowego oprogramowania. Możliwe jest również, aby zainstalować na platformie czterech wentylatorów, z których trzy kadłub, a jeden jest przeznaczony do chłodzenia procesora.