507 Shares 5196 views

Złożone węglowodany – główny dostawca energii

Jednym z głównych źródeł energii są węglowodany, które są pod wpływem enzymów znajdują się w przewodzie pokarmowym, są podzielone na glukozę i sacharozę, która jest głównym konsumenta mózgu. Dzienna dieta ludzkich głównych dostawców energii powinna zawierać więcej niż pięćdziesiąt procent. Mają inny skład chemiczny i tworzą dwie duże klasy: proste – cukry proste i dwucukry i węglowodany złożone – polisacharydy.

Przekształcania cukrów glukoza występuje szybko, dlatego nazywane są szybkie i trudne – powolne.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że trzeba jeść więcej pokarmów zawierających węglowodany złożone, a tylko proste, które znaleziono w dużych ilościach, na przykład, cukru i białej mąki. Jednak każdy wie, że pieczywo jest bardziej użyteczny i cukier w dużych ilościach w ogóle szkodliwe. O co chodzi tutaj?

A powodem jest to, że jeśli dana osoba otrzymuje energię z szybkich węglowodanów, jest szybki i to również traci. Jest ostry spadek poziomu glukozy we krwi, a to jest dla organizmu jest bardzo zła, ponieważ dana osoba jest gwałtowny spadek sił, zmniejszenie ostrości i pogorszenie pamięci krótkoterminowej, jak również bardzo szybko uczucie głodu.

To nie zdarza się kiedy jeść pokarmy zawierające węglowodany złożone, jak wtedy, gdy podział powolny wzrost poziomu glukozy we krwi, dzięki czemu ciało i umysł na długi czas pracy na optymalnym poziomie, że jest osoba, najlepsze ośrodki i przechowuje informacje i nie czuć głodu ,

Zauważono, że ci uczniowie lub studenci, którzy dostać śniadanie lub obiad złożonych węglowodanów w pożywieniu, zapamiętać materiał lepiej niż ci, którzy jedzą pokarmy zawierające cukry proste. Ponadto, w niskich poziomów cukru we krwi, osoba może rozwijać takich chorób jak hipoglikemia. Wiele osób cierpiących na tę chorobę nie wiem nawet o tym. Hipoglikemia objawia się najpierw w postaci silnego poczucia głodu, który utrzymuje się nawet po obfitym posiłku. Objawy choroby są również zmęczony i senny występuje po posiłku i zwiększonej emocjonalności. A to nie wszystkie objawy.

Lekarze przepisują tego pacjenta diety o wysokiej zawartości białka. Ale jak długo takie bolesne diet ludzie nie mogą znieść, jak białko przekształca glukozę, organizm ludzki jest wydawać ogromne ilości energii. W efekcie pacjent zgłasza go i chce bardziej słodko niż wcześniej takiego leczenia.

Znacznie bardziej skuteczne pacjenta gipoglikogenikam produkcji energii w postaci wielocukrów, czyli ludzie po prostu trzeba jeść pokarmy, które zawierają wiele węglowodanów złożonych, z tego prostego powodu, że są one znacznie bardziej użyteczne niż rafinowany.

W jakie pokarmy zawierają polisacharydy? Jest to przede wszystkim te naturalne produkty, które mają dużo skrobi. To ziemniaki, kukurydza, zboża, z których produkowane są zboża, mąki i makaronu, a także różne rośliny strączkowe – soja, soczewica, groch i fasola.

Jednak ludzie boją się lepiej, staraj się jeść pokarmy zawierające węglowodany złożone, w jak najmniejszym stopniu. Ale to było ze skrobi w organizmie człowieka podchodzi osiemdziesiąt procent węglowodanów.

Proces degradacji skrobi jest długa i zaczyna się w jamie ustnej ze śliną, a następnie kontynuuje się w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Przy czym użyteczne substancje otrzymane po trawieniu polisacharydów nie tylko łatwo przyswajalne, lecz po dezintegracji żużla opuszczać mniej, ponieważ w ten sposób wytwarza dwutlenek węgla, który jest usuwany podczas oddychania i wodę.

W ten sposób próbuje schudnąć, a ograniczenie ilości węglowodanów, osoba zwiększa obciążenie nerek i może zakłócać metabolizm soli w organizmie. Osadzanie tłuszcz zaczyna długotrwałego niedoboru komórek wątroby. Stąd wniosek – aby zachować zdrowie i dobrą figurę, we krwi należy utrzymać stabilny poziom cukru, co oznacza, że trzeba używać tylko naturalnych produktów o wysokiej zawartości węglowodanów złożonych.