259 Shares 4982 views

Scotch taśma – to napój, który jest znany i lubiany na całym świecie

Ulubione napoje alkoholowe na Zachodzie, i nie tylko, oczywiście, jest whisky. A na liście 40 najlepszych napojów alkoholowych na świecie zajmują 19. pozycję jest jej różne marki. Również szeroki geografii jego produkcji. Nawet Japonia i Australia uwolnienia ich whisky. Ale producenci najbardziej znanych marek są uważane za kraje takie jak Irlandia, Szkocja, Kanada i Stany Zjednoczone. Whisky, otrzymane przez destylację różnych zbóż z dalszym starzeniu się w beczkach dębowych. Tak więc, w sercu kanadyjskiej whisky jest żyto, amerykański burbon jest destylowany z kukurydzy, a taśma irlandzki irlandzki i szkocki jest produkowany z jęczmienia.

Ponadto różne marki są nie tylko podstawą zbożowych, a wielość destylacji, starzenie się i tradycji kulinarnych. Tak więc, Amerykanie na jego bourbon kiedyś zupełnie nowy dębowych beczkach. I przed użyciem go spalić od wewnątrz. Oraz w sprawie irlandzkiego destylarni, destylacja odbywa się trzy razy Irlandczyków. Szkoci odkażania również słód przeznaczony do whisky na torfie. Chociaż ani Irlandczycy ani Amerykanie nie. W rezultacie, każdy drink – szkocka, irlandzka lub bourbon dostaje swoją indywidualność i niepowtarzalność.

A historia whisky jest bardzo bogata i sięga wieków. Ani Szkoci i Irlandczycy wciąż nie zdecydował, kto jest właścicielem mistrzostwo w swoim wynalazku. Początkowo mnisi zaczęli produkować whisky. Użyli najprostsze aparaty destylacyjne i używane powstałego napoju jako lek. Następnie technologia destylacji ziarna „left” murów klasztornych. Jej „przyjęły” przez szkockich farmerów, którzy żyli na jałowej ziemi. Odkryli, w tym jego zainteresowania i zaczął jechać taśmę. Napój, który kosztował dobrze, a jego sprzedaż dał dobre dochody.

A w 16-17 wieków wśród irlandzkiego i szkockiego powszechnej produkcji oraz, w konsekwencji, do spożycia napoju. Ale ekspozycja whisky w tym czasie praktykowane bardzo rzadko. I większość konsumentów pić bezpośrednio po destylacji. A potem pojechaliśmy whisky wyprodukowaną z owsa, żyta i jęczmienia. Niektóre destylatorzy zrobić trzy razy destylacji samego napoju, aby zwiększyć swoją twierdzę. I wkrótce cała Szkocja, z biednych chłopów i szlachty do tytułowego, był „twardy”, aby użyć taśmy. Pić stopniowo stał się „katastrofą”. I jakoś zmniejszyć zakres alkoholizmu, szkocki parlament uchwalił ustawę, na mocy której destylacja whisky jest dozwolone tylko szlachty. Ale „prawo na sucho”, jak to zwykle bywa, nie przyniósł rezultatów. Chłopskie przemytnicy po prostu poszedł do „podziemia”.

Ale ten czas parzenia już minął, aw Szkocji sama ma wiele destylarni, które wywołują prawdziwy trwały taśmę. Napój, który ma najwyższe sprzedaży wszystkich marek whisky. Tworzenie Taśma klejąca stała się sztuką, a sztuka nie lubi się powtarzać. Dlatego marki Scotch whisky jest nie mniejsza niż tych samych marek francuskiego szampana. I w każdej destylarni rodzi taśmę z jej smakiem i aromatem.

Również Scotch whisky jest podzielony na kilka głównych kategorii. A najlepsze jest uważany za jeden słód whisky single malt whisky. Jest to rodzaj rocznika szkockiej. Napój ten jest wykonany wyłącznie z jęczmienia słodowego. Każda instancja tej whisky jest indywidualny i wyjątkowy, a zatem nie jest tanie. Ale nie jest to proste i tanie (to nie znaczy zły) marki szkockiej whisky. Tą zmieszaną samoprzylepnej lub mieszane. Napój ten składa się z pojedynczego whisky słodowa, który miesza się z prostych alkoholi ziarna. A trzy czwarte szkockiej taśmy produkcyjnej – są to mieszanki, które są jednak bardzo lubi na całym świecie.

Masa-spożywczego whisky zbożowa rozpoczął się po 1830 roku. Następnie Irlandczyk Ernest Coffey wykonane Aparat do destylacji, wcześniej wymyślony przez Scot Robert Stein, bardziej doskonały. Możliwe jest zwiększenie wielkości produkcji napoju i opanować go na skalę przemysłową. I zgodnie z technologią, whisky wykonany z ziaren nesolodzhenogo, co zdecydowanie dodaje solodzhenny jęczmienia. I wtedy napój służy jako podstawa dla różnych blended whisky.

A dziś świat zna takiego blended whisky jak zjadliwy Sark, Clan Campbell, Famous Grouse, Isle of Skye, i wiele innych. I do tego Single Malt Scotch whisky obejmuje takie marki: Aberlour, Balblair, Bowmore Dalwinnie, Macallan i jeszcze mniej niż dwadzieścia marki dobrej taśmy samoprzylepnej.