512 Shares 7969 views

Lek „Aversekt”: Instrukcja do stosowania w medycynie weterynaryjnej

Co to jest lek weterynaryjny „Aversekt”? Opis, wskazania i charakterystyki leków opisanych poniżej. Ponadto, powiemy w jakiej formie jest dostępny lek i jak go używać.

Niech formularz, opis, opakowania i skład

Co to jest „Aversekt”? Instrukcje do stosowania w stanach weterynaryjne, ten preparat jest wytwarzany jako jeden procent do iniekcji klarowny roztwór o jasnożółtym kolorze. Jego substancją czynną jest substancja aversectin C. Również lek zawiera dodatkowe składniki: poliwinylopirolidon niskiej masie cząsteczkowej, etanol, polioksyetylen i woda do wstrzykiwań.

Preparat "Aversekt 2" (wtrysk 1), jest pakowany w zamkniętym sterylnym pojemności zbiornika 10, 100, 50, 400 i 200 ml. Uważa się również środek jest dostępny w fiolkach szklanych i butelek z polietylenu.

cechy farmakologiczne

Co jest niezwykły lek „Aversekt”? Instrukcje w aplikacji weterynarii stwierdza, że jest to czynnik, który sprawia nematodotsidnoe przeciwpasożytnicze, owadobójcze i roztoczobójcze działanie. Jest aktywny wobec żołądka i jamy nosowo-gardłowej giez larw podskórnego giez, owady, sarkoptoidnyh roztoczy, nicieni, płuc i przewodu pokarmowego, pasożytów u zwierząt.

Skuteczne działanie leku, ze względu na obecność w niej Aversectin C. Substancja czynna wpływa na wartość prądu jonów Cl przez błony komórek nerwowych i mięśniowych pasożyta. Jej główne cele są kwas i kanałów chlorkowych glutamatchuvstvitelnye receptory gamma-aminomasłowy. Cl daje prąd jonowy zmienność procesów impulsów nerwowych, co w końcu prowadzi do paraliżu pasożyta, a potem do jego zniszczenia.

cechy kinetyczne

Czy lek jest wchłaniany „Aversekt”? Instrukcja użycia w raportach weterynaryjnych, które po wstrzyknięciu podskórnym głównym składnikiem jest bardzo szybko wchłaniany i jest dystrybuowany do wszystkich tkanek i narządów zwierzęcia.

Wydalanie Aversectin C występuje w postaci niezmienionej z kałem. Nawiasem mówiąc, w karmiących samic, a ta substancja jest uwalniana razem z mlekiem (częściowo). Po wprowadzeniu elementu bardzo szybko niszczone w środowisku.

Oglądane lek należy do umiarkowanie niebezpieczne środki. W zalecanych dawkach nie jest mutagenne, teratogenne i embriotoksyczne działanie.

Wskazania do stosowania

W jaki stosowany do wstrzykiwania „Aversekt”? Instrukcja użytkowania w raportach weterynaryjnych, że lek jest przepisywany nie tylko terapeutyczny, ale również jako środek profilaktyczny. Jest on stosowany dla poprawy owce, bydło, świnie, kozy, renifery, sarny, łosia i wielbłądów.

Wskazania do stosowania otrzymywania następujących chorób na zwierzętach:

  • inwazja Ovodova;
  • nematodosiss płuc i przewodu pokarmowego;
  • parch zwykły;
  • horioptoz;
  • świerzbowca drążącego;
  • sifunkulyatoz.

Zakazuje powoływania

Oglądane lek nie jest wskazany:

  • Zwierzęta wyczerpane i osłabionych;
  • ssaki karmiące;
  • kobiety w ciąży, których mleko jest planowany do wykorzystania do celów spożywczych.

Lek „Aversekt 2”: Instrukcja do stosowania w medycynie weterynaryjnej

Wprowadzenie badanym wstrzykiwań powinien być jedynie ratownika, lekarza weterynarii lub osoby przeszkolone w ramach ich kierunku.

Lek „Aversekt 2” jest podawany do bydła, aby spełnić wszystkie zasady aseptyki. Zrób to raz lub dwa razy w trzecim karku lub ramienia. Sposoby dawkowania liczony indywidualnie dla każdego zwierzęcia. Co do zasady, to zależy od rodzaju zwierzęcia, jego wagi i rodzaju istniejącej choroby.

Gdy podaje się lek weterynaryjny wielkość powyżej 10 ml, wstrzyknięcia powinno odbywać się w kilku miejscach.

Leczenie bydła nicieni wyprodukowanych przed swoim oświadczeniu na postoju. Ponadto, lek ten podaje się bezpośrednio na pastwisko sprężyna zwierząt na pastwisko.

Jeśli „Aversekt 2” jest używany przeciwko inwazji Ovodova, stosuje się go natychmiast po zakończeniu lata.

Powikłań i skutków ubocznych

W trakcie stosowania „Aversekta 2” niepożądane reakcje u zwierząt nie jest obserwowane. Jeśli wysokiej czułości osobisty zwierząt leków do elementów mających objawy toksyczności, stosowania leku jest całkowicie zatrzymana.

konkretne zalecenia

Środków nie należy podawać jednocześnie z lekami na bazie awermektyn. Ponadto nie należy mieszać (w jednej strzykawce) z innymi lekami.

Uboju na mięso jest dozwolony tylko w 21 dni po ostatnim wstrzyknięciu. Jeśli uboju przeprowadzono przed mięsa przeznaczonego do wykorzystania jako pasza dla zwierząt futerkowych.