583 Shares 9109 views

Zbiornik (aplikacja): szablony i instrukcje

Nie wiesz jak zrobić zbiornik wolumetryczny? Aplikacja jest znacznie prostsza. Zaproponuj chłopcu, aby odetchnął, powtarzając kształt i kolor pojazdu bojowego. To nie jest trudne, ale rezultat twojej pracy dziecko będzie dumne. Ponadto, aplikacja jest łatwa do dekoracji kartki pocztowej lub innej rzeczy.

Który wybrać podstawę

Do zbiornika (applique), nie tylko wyglądała pięknie, ale również mogła wykonać dekoracyjną funkcję, warto z góry przewidzieć, na co będziesz tworzyć łodzie. Istnieje kilka opcji:

 • Złóż kartkę papieru lub kartonu w formie kartki pocztowej i wklej szczegóły na przedniej stronie.
 • Weź schludną płaską kartkę papieru lub tektury i wykonaj dzieła w postaci panelu, który zostanie następnie oprawiony.
 • Dodać aplikację filcu na bardziej gęstej podstawie tego samego materiału. Ta wersja o niewielkim rozmiarze może być wykorzystana jako magnes z pamiątkami.
 • Można nanieść aplikację z tkaniny na gotowy artykuł (koszulka, torba, pióro do materiałów biurowych).

Jak widać, istnieje kilka możliwości. Przed zastosowaniem aplikacji należy prawidłowo wybrać odpowiednie podłoże.

Narzędzia i materiały

Aby mieć pewność, że masz schludny zbiornik, aplikacje muszą być wykonywane przy użyciu następujących akcesoriów:

 • Ołówek.
 • Nożyczki.
 • Clay.
 • Papier lub tkanina kolorowa dla szczegółów obrazu.
 • Tła gęstego materiału (kartonu, filcu itp.)
 • Nić z igłą do pracy z filcem (opcjonalnie).

Lepiej używać szablonu zbiornika do aplikacji, który jest łatwy do wycinania wszystkich niezbędnych szczegółów i można zobaczyć, jaki kolor powinien być każdy element.

Bardzo realistyczny obiekt sprzętu wojskowego zostanie uzyskany, jeśli użyjesz specjalnej ochronnej tkaniny kolorowej lub pomaluj papier w takim odcieniu. Można to zrobić gwaszem lub akwarelą na uprzednio stosowanych konturach ołówka.

Ciekawy i naturalny efekt jest łatwy do osiągnięcia, jeśli rozpuszczalnik jest kapany do pojemnika wody, a na jej powierzchni umieszcza się kilka farb olejnych o odpowiednich odcieniach (dwóch lub trzech). Po opuszczeniu papieru przez kilka sekund, po czym wyciąć części zbiornika, na powierzchnię przygotowanego pojemnika, arkusz pokryje się warstwą farby w postaci wolnych plam, które naśladują kolor kamuflażu sprzętu wojskowego.

Jak zrobić szablon zbiornika dla applique

Aby stworzyć szablony dla przedmiotów rzemieślniczych, potrzebujesz papieru i próbki. Jeśli dobrze narysujesz, utwórz rysunek konturu, jeśli nie – wydrukuj gotowy wykres odpowiedniej skali.

Jeśli powyższa opcja nie odpowiada Ci lub nie lubi, a nie ma innego schematu, wydrukuj dowolny kolorowy obraz i narysuj ołówek wokół konturu przez film lub szkło.

Aby przedstawiony schemat był starannym zastosowaniem "zbiornika" z papieru lub tkaniny, przygotuj oddzielnie szablony odpowiednich części. Koła gąsienicowe mogą być wykonane w jednym kawałku w postaci pierścienia lub tworzą jeden okrąg o większej średnicy, drugi mniejszy.

Zastosowanie "Zbiornik" z kolorowego papieru

Aby wykonać piękne dzieła do 23 lutego lub inną pamiętną datę, należy wykonać takie czynności:

 1. Weź podstawę, na którą będą utkane części. Złóż go w formie kartki pocztowej lub zostaw płaską kartkę.
 2. Wydrukuj szablon z poprzedniej sekcji, wybierając odpowiedni rozmiar obrazu.
 3. Wytnij wszystkie szczegóły na górze zbiornika osobno.
 4. Szablony dolnych elementów najlepiej wykonać, rysując okrągły obwód koła, mały okrąg osi i gąsienicę wykonaną z dwóch oddzielnych półfabrykatów.
 5. Weź wszystkie szablony i rozłóż je na przygotowanym papierze. Ostrożnie obwiednie kontury.
 6. Koła mogą być wykonane w postaci pierścieni, a następnie okrągać wzór cztery razy, lub każde koło może składać się z dwóch kręgów. W przeciwnym wypadku konieczne będzie wykonanie 4 dużych i małych elementów.
 7. Wytnij wszystkie elementy.
 8. Trzymaj części na podstawie zgodnie ze wzorem.
 9. Jeśli zrobisz panel, udekoruj go w ramce, wklejając po brzegach paska kolorowego papieru lub kartonu.

Applique z tkaniny

Takie wystrój może być użyty jako pasek na dżinsach, kurtkach, plecakach lub innych przedmiotach. Opcja filcowego pasowania jako magnesu. Istota technologii nie różni się znacznie od pracy z papierem, zwłaszcza jeśli używasz filcu. Najpierw wyciąć wszystkie potrzebne elementy w odpowiedniej ilości, a następnie warstwowo po warstwie lub zszywanych na podstawie. Szycie można robić ręcznie, za pomocą ściegów wzdłuż konturu na równej odległości lub przy użyciu ozdobnego ściegu maszynowego. Małe części filcu wystarczyło, aby wkleić. Jeśli tkanina ochronna nie została znaleziona pod ręką, użyj materiału z zielonkawego odcienia i haftu na nim.

Tak więc zbiornik (aplikacja) jest łatwo wykonany z papieru, filcu lub innej tkaniny o odpowiedniej barwie. Takie rękodzieło jest łatwe do dekorowania przedniej części kartki pocztowej, tworzenia magnesu jako prezentu, udekorowania panelu na ścianie lub wytworzenia paska tkaniny na plecak, t-shirt lub ołówek.