571 Shares 1319 views

Big Almaty Lake: Święta, adres, zdjęcia

Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych, turystyka, uzyskanie przyjemności z nieznanym, przejdź do Big Almaty Lake. Kiedy tam dotarł, już doświadczył tego rodzaju emocje, które następnie będą pamiętać przez długi czas. Fakt, że część ścieżki będą musieli iść na piechotę, ponieważ nie wszystkie samochody są w stanie pokonać strome podjazdy. Więc trzeba być fizycznie hardy zdecydować na taką trasę. Ale widoki otwierane od góry, warto.

Co jest jezioro?

Powstała w wyniku długotrwałego działania lodowiec, stopniowo odchodzącego tutaj. Cofnął się, pozostawiając zlepek najróżniejszych odłamków – tzw morenowe: ziemia, kamienie, gruz. W miarę upływu czasu stopniowo topi basenu wypełnionego wodą, która tworzy się po lodowiec. W ubiegłym wieku, w latach sześćdziesiątych, w wąwozie został zbudowany kaskady elektrowni wodnych oraz, odpowiednio, są ustalone struktury spożycia wody.

W 1977 roku na tym miejscu uderzyć rolna, a we wczesnych latach osiemdziesiątych wzmacniających naturalną tamę została przeprowadzona, a jej wysokość została zwiększona przez osiem do dziesięciu metrów. Możliwość pęknięcia, a tym samym został wyeliminowany. Od tego czasu, Big Almaty Lake cieszy nasze oczy. I jej brzegi oferują prawdziwe uroczą żadnego ludzkiego oka panoramę gór z pikami, musujące off śniegu.

Opis Lake

2511 metrów nad poziomem morza – znajduje się na takiej wysokości, że jezioro. jej długość wynosi około 1 600 m, szerokość do jednego kilometra, a głębokość w niektórych obszarach jest 35 metrów. W lecie temperatura wody czasem wzrasta do 10-12 °, które ze względu na wysokość, nie jest zaskakujące. Big Almaty Lake znajduje się w Ałmaty miejskich najbliższych zbiorników górskich. Znajduje się on zaledwie 28,5 km na południe od stolicy.

Jezioro jest częścią Ile-Alatau Parku Narodowego. Brzegowa jest trzy kilometrów, jest bardzo duża ilość masy wody: 14000000 m3. W lutym i sierpniu każdego roku aż do 20 metrów zasięg nagrany wartość poziomu wody. To jest słusznie uważane za bardzo popularne jezioro, idealne miejsce na relaks. Mnóstwo tu zorganizować miejsca na pobyt, i piękno przyrody nie ma sensu wspominać po raz kolejny. Jest tylko jeden problem – droga, ale jest zadowalający.

Odwiedzimy Big Almaty Lake: jak dostać się do tego raju?

Prowadzi do tego pięknego miejsca nie jest zły, po prostu polnej drodze. W razie potrzeby, pół godziny z sąsiedztwa „Orbita”, dawnej stolicy Kazachstanu, na samochodzie, aby dotrzeć do celu. Ale najlepsza pamięć pozostanie, jeśli się odważysz, i zdecydować się na spacer. W tym przypadku, trzeba dostać się do nieco powyżej obwodnicy wzdłuż ulicy Navoi i Al-Farabi Avenue, do przystanku autobusu numer 93 i numer 28.

Jeśli zamierzasz kempingu w weekendy, wskazane jest, aby wydostać się z domu wcześnie i trzeba „Burza” pojazd jak na relaks w przyrodzie chce dużo więcej osób niż ma możliwość zabrać jedną jednostkę transportu publicznego. Przede wszystkim dlatego, że lot z jakiegoś powodu nie jest wystarczające. W tym przypadku, jeśli mieli szczęście i udało mi się dostać do autobusu, konieczne jest, aby dotrzeć do ostatecznego numer lotu 28 lub zatrzymanie punktu „A drugą elektrownię” – numer 93. Potem schodzić z drogi będzie gdzieś iść 15 kilometrów. Daleko, oczywiście, ale warto.

Co można zobaczyć, jeśli idą w górę

Beauty staw rozmawialiśmy trochę poczekać, ale zobaczymy co miejsca te mogą nadal cieszyć oko. Tak, mamy Big Almaty Lake. Jak go osiągnąć, już nauczyłem, przynajmniej rozważyć szczegółowo jedną z opcji. Jeśli idziesz na północ od tamy, otwiera się wspaniały widok: na wysokości 4317 metrów – szczyt Sowietów, znajduje się w południowo-wschodniej. W takim przypadku, jeśli pójdziesz w górę doliny rzeki na południe, jest szczyt z jeziora na wysokości 4110 metrów. Jeśli przeniesiesz ze zbiornika w kierunku południowo-zachodnim, dochodząc do 3954 metrów znajdzie zalesionych zboczach słynnego szczytowej turysty.

Innym Miasto położone widać zachodnich turystów piramidę. To jest 3681 metrów wysokości, jest grzbiet topy Duży Almaty. Mają prawo, aby przejść w górę – wspiąć się na 2700 metrów. Raz na puchar jeziora niebieskim kolorze, wpaść w dolinie lodowcowej, bardzo starego, który jest wioska z kopuły obserwatorium bardzo imponujące patrzeć. Wyższy pobliżu towarzysza Zhasylkezen, dochodząc do 3300 metrów, będzie można zobaczyć stację kosmiczną, która zajmuje się badaniem różnych wiązek światła.

Większość drogi – autem, a następnie – na piechotę

Chociaż uważa się, że można dostać się do jeziora samochodem, ale nadal większość turystów nie chce stracić wszystkie możliwości, aby uzyskać jak najwięcej wrażeń na chodzenie po tym wspaniałym miejscu. Większość turystów przejechać części podróży samochodem lub zarezerwować autobusu. Najczęściej jednak, że zgadzają się z taksówkarzami. Podróż do jeziora zajmuje cały dzień. Jak nie spróbować przyspieszyć drogę, pochodzą od ośmiu do dziesięciu godzin. Ogólnie rzecz biorąc, dojazd samochodem, jak wiemy już pierścienie Navoi, a stamtąd przejść do góry.

Opiszemy bardziej szczegółowo w jaki sposób dostać się do Big Almaty Lake. Przed wkrótce po rozpoczęciu odzyskiwania będzie ekologiczny stanowisko, znajduje się na przednim widelcu Almaarasan i samego jeziora. Posiłek opłacony, jego wartość – 350 tenge za osobę, która wynosi około 106 rubli rosyjskich. Przed dotarciem do fajki wodnej miasta gdzieś jeden kilometr, to najlepiej zostawić samochód i kontynuować podróż na piechotę.

Wycieczka trwa

Teraz możesz odkryć aparat i zrób wszystko wokół ciebie piękna. Wiele z nich tutaj. Kiedy przed początkiem rury będzie około dwustu metrów, napotkamy kolejną barierę. Jeśli nadal drogę samochodem, trzeba zapłacić 3000 tenge (odpowiada to około tysiąc rubli). Stąd zaczynają swój chodzenie drogę do Big Almaty Lake, bardzo ciężko, aby być uczciwym. Jest możliwe (i to jest najłatwiejszym sposobem) przechodzą rury. W ten sposób trzeba pokonać wszystkie trzy kilometry do jeziora. Ale rura jest często świeżo malowane lub śliskie. W tym przypadku, trzeba przejść przez drogi – około ośmiu kilometrów w górę.

Więc chodźmy. To pokonuje strome wspiąć się na 30 minut, potem płaski terenu. Możesz iść i czerpać przyjemność ze wspinaczki, piękno wokół sosnowego świeżego powietrza. W momencie, stoper, i prędzej czy później zdarza się cud – podejście do długo oczekiwanego jeziorem, którego woda ma barwę szafiru. Po drodze, żeby odpocząć, można zrobić mały piknik, jeść, zebrać swoje siły i odpocząć pod sosnami, zwiedzanie okolicznych wzgórz i na pewno zrobić sesję zdjęciową.

Co przyciąga turystów do jeziora?

Wspina się na basen, natychmiast zauważy dzikiej, niedostępnej piękno tych miejsc. Tutaj, na szczęście, nie ma żadnych tratwy, kawiarnie, żadnych plaż. Można zobaczyć z wyjątkiem, oczywiście, jeziora, w odległości drzew i skał, ale poczuć wiatr. Dlatego wskazane jest, aby zabrać ze sobą termos z herbatą, maty, szalik i sweter. Że konieczne jest organizowanie, aż do Big Almaty Lake? Wakacje, które na pewno potrzebne po bardzo długim podjeździe. Aby to zrobić, i trzeba wszystkie Katechumen nieznacznie nad listą przedmiotów.

A podróżujący żywności i tak zawsze zabrać ze sobą. Jeśli tu dwukrotnie – latem i zimą, można zobaczyć, jak jezioro zmieniła: od turkusowo-niebieski stało się zielone światło. Ponadto, czasami zamarza w zimie. Widok z tutaj o tej porze roku oferuje nie mniej wspaniałe niż w lecie. Nic dziwnego, że niektórzy turyści wolą odwiedzić staw w styczniu zamiast w lipcu.

Cele podróży

Przechodzenie do Big Almaty Lake, niewielu ludzi myśli o obiekcie, w dalszą podróż. Zazwyczaj kończy się to kontemplacja piękna otaczającego zbiornika. Niektórzy, mimo klimatu zimnej i wietrznej, są tu na noc. Są osoby, które spędzają w tych miejscach więcej niż jeden dzień. Niektóre z nich wyposaża noc na plaży, znajduje się w namiotach, niektóre przejść dalej – około dwóch kilometrów od hotelu znajduje się Obserwatorium Astronomiczne w Tien-Shan.

Jest możliwe, aby spojrzeć w niebo, gwiazd. Bardzo blisko znajduje się hotel, w którym można zatrzymać się na atak na ciemnej porze dnia, aby oglądać niebo przez teleskop. Można negocjować z administracją oraz fakt, że trzeba było objazd całego obserwatorium. Tak, tutaj znajduje się również jadalnia.

streszczenie

Ci, którzy przychodzą tutaj tylko raz w życiu, spróbuj znaleźć więcej ciekawych miejsc. Przybywając pod właściwym adresem (powiat Karasai, Kazachstan), widok one wszystkie naturalne piękno. Na początek większość podróżnych odkrywania Big Almaty Lake. Zdjęcia zrobione tu po podróży przez długi czas jeszcze nawiązującym do dawnego piękna natury i zaskakiwać ludzi, którzy na jeziorze nie było.

I jakiego rodzaju oferty tutaj! Piękny krajobraz górski – Gardło wąwóz Big Almaty peak-peak i turystów. Na dwóch ostatnich podjął wspinaczkę. Będąc w tych wyżynach, to tylko pół godziny, aby być największym miastem w Kazachstanie ze wszystkimi korzyściami i rozrywki.