653 Shares 4535 views

Ogórki na parapecie w zimie: najlepsze odmiany, zwłaszcza uprawa, rekomendacje i opinie

ogórki szklarniowe, które można kupić w supermarketach w zimie, nie mają nic wspólnego poza nazwą, więc warzywa, które są tak kochany przez ludzi. Brak witaminy w nich, ani „hrustinki” nie smak lub zapach. W skrócie, manipulowanie najwyższą cenę.


Aby uzyskać prawdziwą przyjemność z Zelentsov zimowym wystarczy mieć okno w mieszkaniu od strony południowej i chęć mieć w domu „ogród”. Dzięki nowoczesnej hodowli roślin jest możliwa uprawa ogórków na parapecie w zimie. Gatunek wymagane dla tego zostały już przetestowane przez wielu amatorów ogrodników.

Wybór odmian

Aby uzyskać naprawdę dobry plon z silnymi, aromatyczne i chrupiące ogórki, powinny być właściwe podejście do zakupu nasion. To, co jest zalecane w ich opinii doświadczonych ogrodników:

 • zwłaszcza biorąc odmian krzewów na balkon lub okno nie były splecione z jednym długim winorośli;
 • Koszty przy wyborze odmian skupić się na wydajności, aby uniknąć rozczarowania po zmontowaniu;
 • Istotną rolę odgrywa swoją prostotą, bo gdy uprawiane ogórki na parapecie w zimie, najlepsze odmiany są te, które nie wymagają dodatkowego oświetlenia i opieki;
 • najlepszym rozwiązaniem byłoby samopylnych hybrydy, które nie wymagają ręcznego zapylania i dobrze tolerowany negatywnego wpływu na środowisko.

Takie podejście w doborze materiału siewnego mogą zaoszczędzić czas na opiekę nad nimi i pieniędzy przy zakupie.

odmiany hybrydowe

Jeżeli jakiś czas temu, wybór był ograniczony do odmian „doniczkowe Rytova”, dziś jest to możliwe do wyboru dla każdego smaku, na przykład:

 • „Okna i balkon F1». Różnorodność jest specjalnie uruchomiona sadzić ogórki na parapecie w zimie. Jak rosną ogórki w małej przestrzeni? Aby to zrobić, mają swoje własne techniki, ale ta odmiana daje do 15 kg na 1 m 2 po 55 dniach, nawet w puli. W hybrydowym schludny Zelentsy ciemnozielonego koloru, ma niską dodatkowego oświetlenia i wytrzymuje ekstremalne temperatury.
 • „Ekaterina F1» zaczyna przynosić efekty po 50 dniach. Daje ogórki ponad 20 cm długości, nie podlega choroby odcień tolerancyjnym i mróz. Według innej dłuższej ogrodnicy, owocowania i wysoką wydajność – do 18 kg na 1 m 2.
 • „Zozulya F1» – jest to dobry czas testowany hybrydowy, który przynosi wielkie zimno zaczyna owocować przez 45 dni. Owoce są duże z białymi kolcami i pistoletów. Wielu powie, że są one bardzo smaczne i przechowywane przez długi czas.
 • „Onega F1» – jeden z pierwszych hybryd dojrzewania. Od pojawienia się pierwszych liści do ogórków jest zaledwie 38 dni. Samopylnych hybrydowa odmiana o małych zgrabnych ogórków nadających się do sałatek i do marynowania.

Rosnąć jak ogórki na parapecie w zimie, najlepsze stopnie (opinie doświadczonych ogrodników ostrzeżony o tym) muszą uzbroić się w cierpliwość do temperatury, w cieniu tolerancyjne i samopylnych.

gleba

Wybór właściwego pojemnika i gleby pożądany skład wzrośnie w opisie odmian uprawy. Do sadzenia ogórki dopasowanie wazon kwiat lub wiadro z tworzywa sztucznego, jest nie mniejsza niż 5 litrów na 1 roślinę. Jeśli z różnych krzewów, można nawet użyć doniczki wiszące.

Ważne jest, że wybrany pojemnik są otwory odpływowe. Jeśli ich nie ma, trzeba to zrobić ręcznie.

Mieszaninę gleby wykonane z równymi ilościami ziemi ogrodowej, piasku, popiołu, kompostu i rozkłada trociny. Neutralizację substratu należy kalcynuje w piecu do pieczenia 20-30 minut w temperaturze + 100-110 ° C. Gotowane pochvosmes trzeba odkręcić i wlać do pojemników. Można kupić gotowe gleby w specjalistycznych sklepach. Jeden dzień przed siewem grunt musi być starannie podlewać.

sianie

Ogórki rosną na parapecie w zimie, najlepsze stopnie, w zależności od krajowych producentów, powinny być przygotowane do sadzenia w taki sam sposób, jak zwykle:

 • Odkażenie inokulum doświadczeni ogrodnicy wytrzymać zaleca je w ciągu 3 godzin w słabym roztworze nadmanganianu potasu. Ważne jest, aby pamiętać, że do siewu garnitur tylko te nasiona, które w tym czasie osiedlili się na dnie szklanki. Te, które pozostały pływające na powierzchni, nie pozwoli na normalne sadzonki, a jeszcze bardziej z uprawy.
 • Nasiona do kiełkowania potrzebują, aby przyspieszyć powstawanie nowych upraw, dla których zostały one zapakowane w szmatką lub chusteczką zwilżoną regularnie przez dwa dni. Temperatura powietrza powinna wynosić od +25 do + 30 ° C. Po 2 dniach, to będzie pierwsze korzenie.
 • Zakreskowane nasiona wyrzucane do wilgotnej ziemi wstępnie wykonane otwory do głębokości 1,5 cm, przy czym zbiornik pokryty celofanu lub szkła umieszcza się w cieple.

Gdy pędy kiełek, powłoka może zostać odłączony i uporządkowane sadzonki w chłodnym miejscu w temperaturze 18 ° C.

tworzenie buszu

Aby Sadzonki podniesione i wzmocnione, potrzebuje plama. To może być parapet, balkon lub weranda z izolacją. Charakterystyka uprawy ogórków w zimie na parapecie w tym, że nie ma przeciągów, a także zapewnieniu terminowego pojenia i karmienia. W ogóle, odmiany mieszańcowe są bezpretensjonalne, ale do krzaka wzrosła zdrowe i owocowe, zaleca się, aby tworzyć w czasie.

Aby to zrobić, wygląd ma 4-5 liści szczyt potrzebę Prischepa. To aktywuje wzrost pędów bocznych, powyższy trzeci i piąty arkusz jako szczyptą pozostać 2-3 oddział na krzaku-lash. Gdy pędy boczne będą liści, muszą szczypta dziesiątego liścia. Takie podejście będzie generować silne pędy, które jak potrzeba, aby związać wzrostu.

Pozwoli to roślina pochłania światło równomiernie. Chociaż istnieje wiele odmian hybrydowych, które można łatwo tolerują braku, w okresie od listopada do końca lutego, pożądane jest dalsze oświetlania krzewów.

podlewanie

Ogórki na parapecie w zimie (najlepszy gatunek nie jest wyjątkiem) należy podlewać codziennie, ale delikatnie, tak aby gleba była zwilżone. Jest to szczególnie ważne, gdy rośliny znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie grzejników. Warto nawilżać powietrze, opryskiwanie roślin wodnych w godzinach porannych.

Jeśli korzenie pojawiły się na powierzchni gleby powinny być traktowane. Dzieje się tak, gdy nasiona nie zostały obsadzone w pucharach, a następnie spadać w dół, ale bezpośrednio w doniczkach.

Gdy ogórki i pierwszy kwitną jajnika, pod pojemności trzeba umieścić miski z wodą, aby wylądować w każdym razie nie wyschły, i zawsze było wilgotne. W tym samym czasie zaleca rozpylanie rano i wieczorem, ponieważ suche powietrze i brak wilgoci jajniki kruszyć.

posypanie

Uprawa ogórków na parapecie w zimie (opinie powiedzieć, że jest to proste) to prosta czynność:

 • Po pierwsze materiał liściasty 1 musi być podawany raz w tygodniu w roztworze 3 litrami wody i 2 godz. L. nawozów mineralnych. Chociaż ogórki rosną, stawka 1-2 puchary. Kiedy jajnik i zaczynają owocowanie 3-4 art.
 • W celu przedłużenia okresu owocowania i może oszukać raz na 2-3 tygodni podlewanie roztworem 2 litrów wody i 1 filiżanka środków stymulują jego wzrost. Będzie ona również się przyda wermikompost, który można wlać do pojemnika 1 raz w miesiącu.

Wiele wewnętrzne ogrodnicy wolą fermentacji i rozcieńcza organiczną, a koronka jest rozpylany z lekkim roztworu manganu, cynku i boru. Jeśli apodyktyczny, aby przeprowadzić tę pracę, to daje doskonałą uprawy ogórków w zimie na parapecie. Najlepsze odmiany mieszańców wymaga cotygodniowe karmienie, jak również zwyczajne.

żniwny

Jeśli podlewanie i nawożenie wykonywane są regularnie, a następnie czekać na pierwsze żniwa mają krótki czas. Cechą charakterystyczną jest to, że ogórki powinny być gromadzone regularnie, nie pozwalając owoców rośnie. Najbardziej sfrustrowani dojrzały Zelentsy nowy jajnik pojawiają się szybciej.

Jak mówią ci, którzy nie mają w pierwszym roku rosną ogórki na parapecie, każda roślina może produkować do 30 lub więcej owoców.

Porady doświadczonych

Coraz więcej ludzi interesuje się uprawą ogórków w zimie na parapecie. Porady doświadczonych ogrodników, aby pomóc uporać się przybysze z nieznanym rzeczą dla nich:

 • Powinieneś wiedzieć, że nasiona potraktowane przez producenta w celu ochrony, powlekana, więc zaległości w ciągu 7 dni w kiełkowania i wymagają częstszego i obfitego podlewania.
 • Przy stosowaniu do szczepienia o dużej pojemności, odległość między otworami powinna wynosić co najmniej 3 cm, tak że po transplantacji Sadzonki hodowane aż można go usunąć z bryły ziemi i w ten sposób nie szkodzą korzeni.
 • Podczas gdy zarodek się nie pojawi, ziemia jest lepszy do rozpylania i rozpocząć podlewanie dopiero po powstaniu pierwszego arkusza. Jednocześnie, można rozpocząć nawożenie.
 • Gdy roślina był trzeci arkusz, co oznacza, że musi być przesadzone w oddzielnym naczyniu.
 • Nie można ogórki w zimie umieścić blisko okna. Zaleca się, aby pozostawić przestrzeń pomiędzy nimi, a nawet lepiej wyciągnąć siatkę, do której roślina może być uwiązane.
 • Konieczne jest, aby regularnie monitorować wilgotność i gleby: ogórki nie lubią suchości i małą zemstę i gorzkie owoce.

Te małe wskazówki mogą pomóc tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się rozwijać ogórki na parapecie, aby zrobić to bardzo zabawne i zyskiem hobby.