184 Shares 6252 views

Jak leczyć gruczolakowłókniaka piersi

gruczolakowłókniak piersi jest łagodne uszczelnienie, które składa się z rozległym łącznej i tkanki gruczołowej. Patologia może pojawić się bolesne uszczelkę, która powoduje kobietom zasięgnąć porady lekarza. Ale często nie ma bólu, a plomba jest wykrywany tylko podczas USG. Gruczolakowłókniak rak piersi dzisiaj są często uważane za najczęstszą nowotwór piersi. W odróżnieniu od gruczolaka to przeważa zrębu tkanki łącznej.

objawy

gruczolakowłókniak piersi może być określony na podstawie charakterystyki prasowania piersi – mechaniczny, gęsty kulowego, która ma gładką powierzchnię i nie powoduje bólu podczas badania palpacyjnego. Ale w każdym przypadku ostateczna diagnoza położy mammolog po niektórych badań (biopsja, USG).

przyczyny

Dlatego wydaje się tej patologii nie została jeszcze dokładnie ustalona. Uważa się, że rozwój uszczelki zaczyna na tle niewydolności hormonalnej. Zasadniczo gruczolakowłókniak piersi zdiagnozowano u młodych kobiet w wieku około 30 lat. Nowotwór ten jest całkowicie bezpieczny w czasie ciąży, to nie wpływa na dziecko i przyszła mama, ale zmiany hormonalne, które występują w tym okresie może prowadzić do wzrostu uszczelki. Istnieje kilka rodzajów Gruczolakowłókniak:

– filloidnaya – najbardziej niebezpieczne typu, które może przekształcić się w raka, inne formy choroby charakteryzującej proliferacji guza;

– intrakanalikulyarnaya – tkanka w proliferujących przewo- lumenów;

– perikanalikulyarnaya – charakteryzuje wzrost tkanki łącznej wokół kanałów;

– mieszany – może mieć kilka objawów.

Jak leczyć gruczolakowłókniaka piersi

To uszczelnienie jest, niestety, nie podatne na metody leczenia uzależnień. Nowotwór można usunąć tylko operacji. Istnieją dwa rodzaje operacji: usunięcie samego guza (jeśli istnieje żadne objawy nowotworowe) i razem z częścią piersi (używany do podejrzenia onkologii). Wymagają szybkiej pilnej interwencji, jeżeli:

– planowany ciąży, ponieważ guz wyrasta, jest zdolne do blokowania przewodów mlecznych, uniemożliwiając karmienie piersią;

– istnieje podejrzenie onkologicznych;

– Wielkość guza ponad 5 cm;

– utworzenie kilku miesięcy wzrosła o 2-3 razy – w tym przypadku istnieje podejrzenie liści guza.

Gruczolakowłókniak piersi: chirurgia

Zabieg trwa godzinę. Pacjent zostaje umieszczony w szpitalu, w którym się w zależności od stanu, aby zatrzymać się na kilka dni. Szwy są usuwane po około 7-12 dniach. Całkowicie wyeliminować ponowne pojawienie edukacji jest niemożliwe, ale prawdopodobieństwo nawrotu jest niska. Eksperci obecnie coraz częściej wykorzystywane usunięcie gruczolakowłókniak piersi za pomocą lasera. Jego istota polega na tym, że nowotwory są podłączone do elektrod, za pomocą którego jest zasilane niskim napięciem. gruczolakowłókniak materiał jest ogrzewany i matryc. Na miejscu guza w tkankach łącznych powstają w ciągu dwóch miesięcy.