806 Shares 7660 views

Leczenie glistnicy u dorosłych i dzieci. Metody leczenia ludowe glistnicy

Najczęstszym robaczycy całym świecie jest glistnicy. Przez choroby objawia się bardzo wysoką czułość. Wynika to z faktu, że po glistnicy nie jest wyrażona przez układ odpornościowy. Dlatego w obszarach vysokoepidemichnyh mogą być zanieczyszczone około 90% dzieci.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, ponad miliard ludzi na świecie mają glistnicy. Około 100000 umiera rocznie na chorobę. Najbardziej korzystne warunki dla hodowli Ascaris – kraj o klimacie umiarkowanym i ciepłym klimacie, z wystarczającym poziomem wilgotności, który odbywa się przez cały rok.

Co jest niebezpieczne glistnicy u dzieci, u dorosłych? Objawy, leczenie, profilaktyka – to teraz i pogadamy.

Co jest glistnicy

Glistnicy – typ zakażenia wywołane przez robaki, to jest nicienie a choroby pasożytnicze towarzyszy ruch larwy robaków w całym organizmie, co ostatecznie rozstrzygnąć i namnażania się w jelitach.

Ta plaga jest rzadkością w obszarach o klimacie suchym i zimnym. Zakażenie następuje doustnie przez spożycie inwazyjnych jaj. może wystąpić po spożyciu, na przykład zanieczyszczone owoce, warzywa i inne produkty spożywcze, wody, jak również przez ramiona. Najczęściej choroba to dzieci.

Jeśli klimat jest łagodny, sezon zakażenie zajmie około 7 miesięcy, a dokładnie – od kwietnia do października. Na obszarach o ciepłym i wilgotnym pogody sprawia, że cały rok.

Mężczyzna w jelitach, które pasożytują glisty, źródło zakażenia. W każdym przypadku leczenie glistnicy u dorosłych, jak i dzieci, powinna być przeprowadzona jak najszybciej.

etiologia

Czynnik przyczynowy choroby – glisty Ascaris. To mnoży i żyje w jelicie cienkim człowieka. Samice rośnie do około 40 cm, a długość męskiego wynosi 25 cm. Na zewnątrz, są bardzo podobne do dżdżownic, a ich kolor inny, biało-żółte. Mechanizm glistnicy – kału ustnej. Muchy odgrywają ważną rolę w przekazywaniu tej choroby, ponieważ prowadzą one larwy robaków w ich łapy.

patogeneza

Rozwój robaka odbywa się w kilku etapach. Ta osoba zostanie zainfekowany tylko po spożyciu jaj. Po osiągnięciu jelicie człowieka, larwy, które zaczynają się pojawiać. Oni z kolei, do krwi, która będzie w dalszym ciągu być karmione i osocze i krwinki czerwone rosnąć. Następnie są one przekazywane do płuc, gdzie wydzieliny przechodzą do oskrzeli i w gardle, a potem z powrotem zawracane do środowiska jelita. Tam larwy stają się starsze osoby. Glisty mogą również wpaść w żyłach wątroby lub serca, dlatego nacieki zapalne mogą być utworzone tam.

Płciowo dojrzałe kobiety leżał glisty w jelicie cienkim około 200 tysięcy jaj dziennie. W tym wypadku na stałe przypisane toksyczne produkty przemiany materii, alergicznych i trujące organizm. Wraz z kałem jaj Ascaris do gleby. Stamtąd – przez niemytych żywności, zanieczyszczone ręce i przedmioty codziennego życia – znowu w ludzkim organizmie.

Cały okres od zakażenia do odprowadzania fekaliów z nowymi jaja Ascaris trwa około 3 miesięcy.

objawy

Przed omówieniem leczenie glistnicy u dzieci i dorosłych muszą zrozumieć, jak go zdefiniować. Zrób to pomóc objawy. Pierwsze objawy kliniczne glistnicy pojawiają się w ciągu 1-2 miesięcy.

Migrować przez ciało larwy rozpocząć dopiero po 2 tygodniach po zakażeniu. Często ten etap niezauważone dla człowieka, z tego powodu, że pierwsza choroba jest jak astma oskrzelowa, zapalenie płuc lub alergii. W związku z tym, ten krok jest zwykle towarzyszy duszność, kaszel, osłabienie i lekkim gorączka, wysypka na skórze, które wyglądają jak pokrzywka i ból za mostkiem. Pacjenci również często powiększenie śledziony, węzłów chłonnych i wątroby.

W przewlekłej glistnicy najbardziej wpływa na przewód pokarmowy. Witaminy i składniki odżywcze są mniej absorbowane przez ściany jelita. Wszystko to jest spowodowane szybkim ruchem mas żywności. Najgorsze strawić mleka, co w efekcie może prowadzić do nietolerancji ludzkiego ciała.

Ciśnienie krwi może znacząco spadać. Powszechne Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, utrata pamięci, zmęczenie, drgawki, lęki nocne, napady histeryczne, zmniejszenie inteligencji. Dlatego leczenie glistnicy u dorosłych należy wykonać jak najwcześniej.

diagnostyka

Coprological badanie jest podstawowym analizy na obecność glistnicy. Ale w tym samym czasie robić jaja w kale mogą być ujawnione jedynie w fazie jelitowej choroby. Aby dostarczyć najbardziej dokładną diagnozę i odpowiednie leczenie glistnicy w dorosłym zaleca się, aby zebrać próbki kału kilka razy w ciągu dwóch do trzech tygodni.

W początkowych stadiach choroby, larwy można znaleźć w plwocinie, w różnych rodzajach procedur chirurgicznych, a także obrazu rentgenowskiego w postaci infiltracji. Pełna analiza krwi często pokazuje zwiększoną liczbę eozynofilów i leukocytów.

reżim glistnicy

Każda osoba zakażona glistnicy przechodzi obowiązkową terapię. Schemat leczenia glistnicy u dzieci wymaga kompleksowego leczenia, więc jest często wykonywane w szpitalu. Pacjentów, u których przewidziane diety włókien i leki objawowe (multiwitaminy i t. D.).

Zabieg przeprowadza się takie Antyhelmintyki jak „Albenazol” i „mebendazol” (podawać dzieciom w wieku powyżej dwóch lat), „Medamin”, „”, „lewamisolu embonianu” i „Pyrantel”.

Przypisane preparaty enzymatyczne ( „Mikrazim”, „Mezim”, „pankreatyny” i in). W celu poprawienia funkcji trawiennych jelit.

Pokazane są również środki przeciwhistaminowe ( „Zirtek”, „Tavegil” „Difenhydramina” i t. G). Są mianowani przez krótki kurs wraz z środki przeciwpasożytnicze w celu zapobiegania alergii na zniszczenie robaków.

Stosuje się probiotyki ( „Bifiform”, „Lineks” et al.) Do korekcji normalnej mikroflory jelitowej.

Taki schemat glistnicy u dorosłych jest całkiem skuteczne. Jeżeli zastosujemy się do właściwego trybu i zaleceń, robaki wkrótce zniknie.

Jak skuteczne było leczenie glistnicy u dorosłych, sprawdź jeden miesiąc po jego zakończeniu. Tylko wtedy, gdy trzy negatywne wyniki na obecność robaków w kale pacjenta mogą zostać usunięte z ambulatorium. Jeżeli stwierdzono jaja robaków ponownie przydzielony drugi kurs leczenia.

powikłania

Jeśli leczenie glistnicy u dorosłych minęło tyle pomyślnie, czy nie została podjęta w czasie, może mieć poważne konsekwencje. Najczęstszą komplikacją jest to, niedrożność jelit, który powstaje w wyniku zamknięcia prześwitu kuli robaków.

Wnikanie Ascaris w pęcherzyku żółciowym lub przewodach żółciowych może powodować jeszcze większe problemy. W tym przypadku, pacjenci najczęściej skarżą się na silny ból, który nie jest jeszcze podatny na działanie silnych środków przeciwbólowych. W końcu, jeśli schemat leczenia glistnicy u dorosłych nie zostanie zmieniona, może to prowadzić do żółtaczki.

Glistnicy i tradycyjnej medycyny

Czy to możliwe, aby zrobić trochę krwi i nie odnoszą się do ekspertów? Odpowiedź, oczywiście, wyjątkowy. Nie! Lekarz przepisze leki i dietę, a także doradzić i porozmawiać o szczegółach leczenia glistnicy tradycyjnych metod. Tylko w ten sposób może być całkowicie się do ochrony przed poważnymi konsekwencjami samodzielnego leczenia.

Oto kilka receptur, który zamierza skorzystać z tradycyjnej medycyny w walce z robakami:

1. Czosnek radzi sobie z Ascaris. Weź powinno być maksymalnie dwa razy dziennie: to drażni robaków, a oni wydają się wydostać. Jak dobrze radzi sobie z tym zadaniem czosnkowy zapach. Ząbek można po prostu wyciąć i umieścić obok.

2. Skuteczne ekstrakty i cebula. Aby to zrobić, należy przyjąć jedną małą cebulę, włożyć do miski i zalać wodą na nim tuż przed pół. Pozostałą przestrzeń jest wypełniona alkoholem. Przykryć pokrywę pojemnika i wlewów w ciągu 10 dni, po których stosowanie 2 łyżki. l. korzystnie przed posiłkiem. Przebieg leczenia trwa 1 tydzień.

3. W kontroli glistnicy u dzieci jest bardzo skuteczne są napary ziołowe. Do przygotowania trzeba wziąć 2 łyżki. l. liści orzecha, wlać 0,5 litra wrzącej wody. Nalegać 2 godziny i dać dziecku w momencie, gdy siada do jedzenia.

Wszystkie z powyższych metod – rodzaj leczenia domowego glistnicy na dorosłych. Recenzje tych receptur w większości przypadków mówią, oczywiście, widoczne i namacalne poprawa zdrowia. Jednak statystyki pokazują, że są one skuteczne tylko w porozumieniu i monitorowania przez specjalistę. Pamiętaj, że leczenie powinno być włączone!

profilaktyka

Niewielu wie wszystko o glistnicy i jej leczenia, aby uniknąć zakażenia. należy przestrzegać zalecanych środków zapobiegawczych dla pełnego bezpieczeństwa, takich jak:

  1. Uważaj, higiena osobista: myć ręce przed jedzeniem zdecydowanie, jeść tylko dobrze umyte owoce, warzywa i zioła, itp …
  2. Konieczne jest, aby zrezygnować z picia wody surowej.
  3. Przezwyciężyć nawyk stale gryząc paznokcie lub lizanie palców.
  4. Zabaw dla dzieci korzystnie na miejscu słonecznym, jak glisty formy pod działaniem gorących promieni.
  5. Pamiętaj, aby monitorować stan gospodarstw domowych oraz w celu uniknięcia zanieczyszczenia odchodami zwierząt. Gleba powinna być nawożone tylko kompostowane fekalia.

Lepiej jest zapobiegać chorobom niż ją leczyć. Te kilka wskazówek pomoże Ci uniknąć infekcji glistnicy.