341 Shares 3469 views

Top US filmowy 80-90 lat: lista cech i opinie

Folie US 80-90s są popularne do dziś. Jesteśmy przeglądając te filmy z wielką przyjemnością, jak pamiętamy je z mojego dzieciństwa. Dziś widzowie patrzeć na nich przez innych, starszych oczy, ale są one nadal kochał. Nie trzeba dodawać – kino w tamtych latach nie było tak „nadziewane” efektów specjalnych, ale to była prawdziwa i głęboka. Ten artykuł przygotował wybór filmów, które otrzymały wysokie oceny i entuzjastyczne recenzje.

Przypomnijmy, filmy amerykańskie 80-90 lat – fiction, thriller, horror, komedia i melodramat.

"Szklana pułapka" (1988)

Jeden z najlepszych działa Bryusa Uillisa. Fabuła obraca się wokół policjanta, który prowadzi walkę z terrorystami politycznych w nowoczesnym wieżowcu, starając się uratować dwa tuziny zakładników. Wśród nich i jego żony …

W roli głównego bohatera miał wiele godnych kandydatów, ale co powiedzieć, Bryus Uillis doskonale poradził sobie z ich ról.

W pierwszej części przeboju „Szklana pułapka”, można łatwo zaliczona do kategorii „Najlepszy Film 80-90 lat (USA).” Obecnie istnieje 5 filmów o tej samej nazwie.

Na podstawie opinii można stwierdzić, że widzowie znaleźć plusy w oszałamiające efekty wizualne, godnej muzyki i aktorów. Doskonały fighter z dynamiczną fabułą i klasycznej bitwy „dobry vs zła”.

"Matrix" (1999)

„Matrix” – surrealistyczna fantazja, myślenia o obecnej strukturze naszego świata. Haker Neo – niesamowite specjalista od branży, ale kiedy dowiaduje się, że nie miał o tym wiedzieć. Okazuje nasz świat – tylko złudzenie, a ludzkość – tylko jedzenie sztucznej inteligencji.

„Matrix” – to nie tylko doskonały fikcja. Pomimo faktu, że fikcja i fantazja 80-90 lat nie jest bardzo efekty specjalne, „Matrix” złamał wszelkie rekordy swojego czasu. Film stawia pytanie urządzeń światowych sprawia, że myślisz o swoim życiu. Zaskakujące jest to nie tylko produkcja, ale również sam pomysł i doskonale uchwycone sceny bitew.

"Terminator" (1984),

Nauka kult fikcja filmowa 80 o robotach. Terminator wysiada postapokaliptycznej przyszłości w czasie, aby zabić Sarah Connor, jak przyszłość syna umierającego człowieka wygrać wojnę z maszynami zabójców. Następnie został wycofany kilka więcej kawałków o tej samej nazwie, z udziałem Schwarzeneggera.

Ten film nie jest za nic nazywany legendą. On naprawdę pierwszy poruszył kwestię przeszłości i jej wpływ na przyszłość. Temat predestynacja i nieuchronność przypadku bardzo ciekawy. Mały budżet prawie psuje obraz, a także niektóre z „błędów” wystawił sceny. Jednak to fikcja do kości, i mówi o miłości, honoru, obowiązku.

"Lśnienie" (1980),

Film jest oparty na książce autorstwa legendarnego Stephena Kinga. Jack – pisarz, ale fabuła nowej książce nie jest przyklejony, a on zdecydował się na zmianę tej sytuacji. Wraz z synem i żoną, Jack przybywa w ustronnym hotelu, który jest zamknięty na zimę z powodu obfitych opadów śniegu. rodzina Jacka będzie na cały zimowy wypoczynek w samym hotelu, ale to jest? …

Jest to niezwykle przyzwoity film. On nie czyni widza dreszcz z przerażeniem, ale wygląda spięty, zwłaszcza końcową scenę. Napięcie dodaje i szalona muzyka. Jednak widzowie skarżą się, że degradacja tożsamości Jacka nie jest tak wyraźnie widoczne, jak w książce, ale film nadal jest warte oglądania.

"Jeździec bez głowy" (1999)

Jeden z najlepszych horrorów w 90.. Opowiada historię Londynu Constable (nieporównywalna Dzhonni Depp), który jest wysyłany do zbadania tajemniczego morderstwa w małym miasteczku. Jego mieszkańcy są przekonani, że morderca – ożywił bezgłowy jeździec, ale Constable zamierza znaleźć i ukarać bardzo prawdziwego maniaka.

Oszałamiająca przeszkody atmosferyczne folii sprawia, że interesująca od pierwszej minuty. Ta gotycka historia – doskonały thriller z elementami mistycyzmu, z pięknym akompaniamentem muzycznym. Ichabod Depp sprawia, że doświadczenie widza do niego, a Ricci wdzięki bohaterka nie tylko jemu, ale także do nas od pierwszej minuty. Idealne baśń dla dorosłych Tim Burton otrzymała znakomite recenzje krytyków filmowych.

"The Nanny" (1994)

Oszałamiająca komedia dla dzieci i dorosłych. Bracia Falcone milioner zatrudnia ich szukać po jego dwóch osieroconych siostrzeńców w czasie jego nieobecności. Dwa małe oszczercy przed dwoma ogromnymi uderzeń. Vs Gemini bliźniaków. Kto wygra?

Film ten był jednym z najlepszych komedii i niezapomniany zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Urocze bliźniaczki, śmieszne dowcipy, zaskakująco dobra atmosfera. Zbieżność z głównych bohaterów wygląda harmonijny i wiarygodny. I, oczywiście, końcowa scena pozostawił niezatarte wrażenie!

"Kłamca, kłamca" (1997)

Nieporównywalne Dzhim Kerri w komedii następnego! Fletcher – doskonały prawnik i niepoprawnym kłamcą. Kłamie dookoła, nie tylko z konieczności, ale z przyzwyczajenia. Pewnego dnia jego syn, sfrustrowany wieczne kłamstwo ojciec myśli o jego urodzin do taty mówi prawdę … i pragnienie, aby w magiczny sposób się spełniają.

Bardzo wzruszająca komedia o miłości, uczciwości i sprawiedliwości. Carrie Jimmy doskonale przyzwyczajony do roli egoistycznego i przewrotny prawnika, który jest zmuszony do ponownego ich zwyczaje i zrozumieć, że najważniejsze dla niego – jest to rodzina. Film jest pełen humoru i zabawne fizjonomii Carrie. Są to Stany Zjednoczone 80-90 filmy zachwycają publiczność dzisiaj.

"Titanic" (1997)

Słynny „Titanic” staje się świadkiem miłości, złej muzyki i bogatej dziedziczki. Rose chce poślubić niekochana, a ona zakochuje się w wolności-Jack, z którą nie może być w przyszłości. Wkrótce jednak „Titanic” ma do czynienia z góry lodowej …

Widzów emitują doskonałych aktorów gry – zmysłowe, emocjonalne, głęboko. Kate i Leo radzą sobie z ich roli idealnie. Otaczający wspaniałość i niesamowite muzyka uzupełniają doskonały obraz. I, oczywiście, historia nie pozostawia nikogo obojętnym widzem.

Ponadto, chcę podkreślić, i inne filmy, które otrzymały wysokie oceny i pozytywne opinie. Takie filmy amerykańskie 80-90 lat wykazały doskonałe dyrektorów zespołowej i aktorów.

Najlepsze myśliwce 80-90 lat

Poniższy zbiór najlepszych filmów Stanów 80-90 lat (bojowników), którzy otrzymali najwyższe oceny.

 • "Człowiek z blizną" (1983).

Utalentowany Al Pacino w obrazie Tony'ego Montany kubańskiej! W poszukiwaniu lepszego życia młody człowiek wyjechał do życia w Miami, nie pogardził do popełnienia morderstwa na okazję do życia i pracy w Stanach Zjednoczonych. Ale nisko opłacanych miejsc pracy nie są zadowoleni z młodym przestępcy, więc wynajął do pracy dla handlarzy narkotyków i ostatecznie staje się bardzo specyficzny reputacja …

 • "Knockin„on Heaven"(1997).

Film został nakręcony w gatunku thrillera i dramatu. Dwie postacie z nie najbardziej przyzwoity ostatni umieścić straszną diagnozę – rachunek idzie nie dni, a na zegarek. Ale bohaterowie nie zamierzamy położyć i umrzeć tak po prostu – oni czekają na ekscytującą przygodę: od kradzieży samochodu do odkrywania z bandytami.

 • "Skazani na Shawshank" (1994).

Skazani – więzienia, gdzie więźniowie są umieszczane na całe życie. Ucieczka jest tu niemożliwe. Ale kiedy tu spada bankier Andy Dyufreyn, oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka, młody człowiek zdaje sobie sprawę, że stał się niewolnikiem do końca swoich dni. Ale przedsiębiorczy bankier nie będzie się z tym pogodzić i opracować plan ucieczki …

 • "Piąty Element" (1997).

XXIII wieku. Jedynie cztery elementy (ar, wody, powietrza i gleby) w połączeniu z enigmatycznym piąty element zdolny do zapisywania świata z absolutnego zła. A taksówkarz Korben Dallas staje, który może chronić świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Fikcja 80-90 lat

Filmy 80-90 lat, fantasy, w której w tamtych czasach było czymś dziwaczne, zostali zastrzeleni z wysokiej jakości i ciekawe. I to nie jest do niczego, że zasłużył miłość publiczności.

 • "Faceci w czerni" (1997).

Detektyw fiction o kosmitach i kontroli ich dział, w którym środki ubrany tylko w kolorze czarnym …

 • „Powrót do przyszłości” (1985).

Time Machine Marty cierpi dok Brown i 80. W latach 50-tych. Jest facet spotyka jego bardzo młodych rodziców i młodych brązowy. Jednakże, nie można dostać się tam na czas, nie ma nic przypadkiem nie zmienić … To zostało następnie usunięte jeszcze kilka sztuk.

 • "Predator" (1987).

Doskonałe fantastyczny z Arni Shvartseneggerom! Elitarna grupa komandosów wysłany do dżungli Ameryki Południowej, aby zaoszczędzić parę Amerykanów, przechwycone przez partyzantów. I wtedy zaczyna się zabawa …

Horror 80-90 lat

Szczerze mówiąc, filmy amerykańskie 80-90 lat w gatunku „horror” strzelać nie było tak proste, jak to jest dzisiaj. Niemniej jednak, pomimo skromnych efektów specjalnych oraz niektóre prymitywne w produkcjach, które my, dzieci dzisiaj, to łatwo zauważyć, filmy te mają znaczną przewagę. Są naprawdę przestraszony. I odstraszyć wielu dziś. Może to w atmosferze, która nie może tworzyć efekty specjalne. Wśród najbardziej popularny i ulubiony horror następująco.

 • "Poltergeist" (1983).

Historia perfum, który przenika do świata żywych … z telewizora. W tamtych czasach było to naprawdę niezwykły pomysł. Fabuła opowiada historię rodziny, która w obliczu złych duchów z innego świata.

 • "Dracula" (1992).

Folie US 80-90s w sesji horror gatunku było znacznie trudniejsze niż obecnie. Ale oni są naprawdę przestraszony. „Dracula” jest oparty na słynnej powieści Brama Stokera. Dzhonatan Harker, specjalista nieruchomości, udaje się do zamku Drakuli, pozostawiając swój ukochany Londyn. Dracula znajdzie fotografię przypadkowo Mines i zaczyna wierzyć, że ona – wcielenie swojego kochanka popełniła samobójstwo wiekami.

 • "Wydział" (1998).

Zwyczajne University. Zwyczajne życie studenta. Ale nagle wszystko się zmienia, kiedy świadomość nauczycieli i uczniów uchwycić larwy obcy. Grupa uczniów próbuje zapobiec epidemii – za to im potrzebne do obliczenia „queen” nowo przybyłych. Dosyć rzadkie filmy są młodzież 80-90 lat (Stany Zjednoczone, jednak udało się w tym gatunku bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju). Ten projekt jest doskonałym przykładem dzisiejszych zdjęć popularnych młodzieżowych.

 • "Mumia" (1999).

Jedna z najpiękniejszych par na ekranie – i jedna z najlepszych scen egipskich mumii. Wszystko to filmowane dynamiczne i ciekawe, mimo braku zwykłych grafik nas. Młody badacz Evelyn i uratował ją od śmierci, Richard wysłał do Egiptu w poszukiwaniu zaginionego miasta umarłych – Hamunaptry. I przypadkowo obudzić ze snu starożytnej mumii – zdrajcą Imhotepa.

Komedia 80-90 lat

Amerykańskie filmy 80-90 lat są bardziej żywy i dowcipny poczucie humoru niż wiele obecnej amerykańskiej komedii – w większości płaskie i banalne.

 • "Married to the Mob" (1988).

Angela – wdowa słynnego gangstera, niedawno zabity przez dilera do komunikacji z żoną. Ale dziewczyna przedsiębiorczy nie będzie spadać w depresję. Biorąc syna, przeniosła się na Manhattan. Ale agenci FBI, którzy słyszeli o męża nielegalnej działalności i rozpocząć szpiegostwo na nią. I, oczywiście, jeden między Angela i agenta łamie poczucie …

 • "Burtę" (1987).

Joanna – niezwykle arogancki i apodyktyczny żony milionera. Ona spoczywa na męża i wynajmuje łódki Dean naprawić złamaną szafkę. Ale Joanna nie jest zadowolony ze swoich pracowników, więc wyrzuca człowieka bez zapłaty. Ale kilka godzin później przypadkowo wypadnie za burtę … i traci swoją pamięć! Dean zabiera ją do niego, chcąc ukarać i rehabilitacji …

 • "Kudryashka Syu" (1996).

Uroczy drifter i słodka dziewczyna dziewięciu lat przenikać do domu udanej kobieta prawnika. Sam ostatni, ale nie jest głupi, więc najpierw należy do pary z przymrużeniem oka, ale stopniowo się zdobyć jej serce …

 • "Głupi i głupszy" (1994).

Komedia o dwóch głupich przyjaciół, które wchodzą w sytuacje co najmniej głupie. W tej historii, Lloyd i Harry próbuje dogonić pięknej kobiety, która przypadkowo upuścił sprawę z pieniędzmi. Pecha przyjaciele nie rozumieją, że „przypadkowo” spadła o wypadku konkretnie wyszła – to pieniądze dla gangsterów, którzy porwanych męża.

Melodramat 80-90 lat (US)

 • "Bodyguard" (1992).

Rachel – popularny piosenkarz, który jest stale otrzymywanie listów z pogróżkami. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnym niebezpieczeństwem, ona wynajmuje byłego ochroniarza prezydenta, Frank Farmer. Wrogość między znakami szybko rozwija się w miłość …

 • "Wirujący seks" (1987).

Zepsuty 17-letni dziecko przychodzi z rodzicami w kurorcie na wakacjach i spotyka Johna, pracuje jako kelner. Johnny wspaniałym tancerzem i doświadczonym człowiekiem. Jej życie zmienia się po spotkaniu z nim …

 • "Pretty Woman" (1990).

Vivienne – prostytutka,. Przypadkowo spada na oczy potentata Edwarda i mężczyzna zaprosił ją do swojego pokoju. Ale rano wiem, że ta kobieta nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka – i oferuje jej ofertę: pozostać z nim przez tydzień za dodatkową opłatą.

Są to najlepsze filmy amerykańskie 80-90 lat, których wykaz może zostać przedłużony.