291 Shares 6039 views

Orzeł – miejsce pochówku: ptak na skraju wyginięcia

Orzeł-grzebanie jest ptakiem, wokół którego jest wiele legend: niesamowita nazwa nakłada swój odcisk. Ale, niestety, jest na skraju wyginięcia. O tym, czy możesz zapobiec wyginięciu unikatowego gatunku ptaków, przeczytaj artykuł.

Nowy rodzaj sokolnictwa

Na początku XIX wieku terytorium carskiej Rosji rozpoczęło masowy rozwój i badanie stepów Morza Aralskiego i Kazachstanu. Podczas badań nad starymi kurzami widywano grupy ptaków, na zewnątrz podobne do złocistego orła. Lokalna populacja nazwała je po prostu orłem, ale badacze po znalezieniu charakterystycznych cech wyodrębnili odrębne gatunki i nazywali je "ziemią pochówkową".

W Uralu Południowym ptaki orzeźwiające od dawna czczone są przez mieszkańców, podobnie jak wszyscy członkowie rodziny jastrzębi. Baszkandy, Tatarzy i inne narodowości Nadgranicznej i Uralu są chronione przez orły jako święte ptaki, nazywane "Burkut".

Wiele osób pochodzi od ludzi, ale dosłownie z łaciństwa nazwa tego gatunku orzeł Aquila heliaca jest tłumaczona jako "orła słonecznego", a w krajach anglojęzycznych nazywany jest orła imperium ("orła cesarskiego").

Habitat

Rozkład orzełów nie jest uniwersalny, żyje w stepie, lasach stepowych i mieszanych lasach wschodniej Rosji i południowej Syberii. Założono, że gniazda w Europie i Azji – od obszaru Bajkał aż po Altai, w Uralu, występują okresowe gniazda na terenie całej Ukrainy, Kazachstanu, Transkaski, Mongolii i Chin.

Pomimo maksymalnej koncentracji miejsca pochówku na terytorium Europy Wschodniej i Azji, ten ptak również mieszka na Półwyspie Iberyjskim, co wskazuje na zakłócenia siedliska.

Opis

Orzeł – cmentarna ziemia to ptak, który w wyglądzie przypomina jego kongenera. Jest jednak pierzasta i wyróżniająca się cechą – epaulettes, białe plamy na ramionach. Zdjęcia tej osoby wyraźnie pokazują tę różnicę.

Długość ciała zmienia się od 60 do 84 cm (u samic orły znacznie większe niż samce). Rozpiętość skrzydeł cmentarza wynosi 180-215 cm, która jest nieco gorsza od najbliższego krewnego – złotego orła, którego długość skrzydła wynosi 180-240 cm, a waga ptaków wynosi od 2,4 kg do 4,5 kg. Kiełki rodzą się puszyste, kolorystyczne puszyste białe, tylko 5-7 lat życia ptaków nabiera odrębnego koloru.

Aktywność i Vocalizacja

Orzeł – miejsce pochówku jest ptakiem (opis wyglądu jest podany w tym artykule), który jest najbardziej aktywny w ciągu dnia. Jest to spowodowane ciepłym przepływem powietrza, przez co trwa dłużej, patrząc na zdobycz.

Miejsce pochówku jest ptakiem, którego głos jest podobny do wokalizowania innych orłów. Dopiero w okresie płodowym robi dźwięki przypominające szczekanie psa i "kiwanie" przy zbliżaniu się do drapieżników.

Odżywianie i karmienie

Podstawą bazy paszowej cmentarza jest groferzy, których populacje są corocznie zmniejszane. Wynika to z rozwoju nowych gruntów. Nie wyklucza orła z diety i innych małych gryzoni. Czasem miejsce pochówku pozwala nawet polować na ptaki, a przedstawiciele zagłębia i kruków stają się priorytetem. Łatwo złapać nawet ząb z zająca.

Podobnie jak wszystkie ptaki drapieżne, ten gatunek orłów nie pogardza do padliny, co wyjaśnia wysokie stężenie przedstawicieli jastrzębi na starych murach.

Reprodukcja

Pogrzeb – ptak, który zaczyna się rozmnażać od 5-7 lat, do tego czasu okres dorastania się skończył i upierzenie się zmienia. Uważa się, że na obszarze radzieckiej postradzie, ten gatunek orłów preferuje umieszczanie gniazd na drzewach iglastych, ale to nie jest prawda. Przedstawiciele Hawksów z przyjemnością dowiadują się części stepu leśnego, gdzie drzewa mają ponad 15 metrów. Wybór może padać na skały, gdzie są płaskie tereny.

Samica raz w roku odkłada co najmniej trzy jajka w odstępach kilku dni, najczęściej jest to koniec marca, cały kwiecień, czasami okres lęgowy zaczyna się na początku maja (w zależności od regionu zamieszkania).

Cmentarze – jeden z niewielu ptaków, odnolyubov. Ale to nie jest ich jedyna cecha – kilka grobów w sprzyjającej sytuacji nie opuszcza gniazda, co rocznie wzrasta (co daje orzeł cel poprawy, ponieważ ten przedstawiciel jastrzębi ma znacznie mniejszy gniazdo).

Bird-pogrzeb: jak zapobiegać wyginięciu

Niestety, liczba tego ptaka stale maleje, a także wiele innych unikalnych gatunków.

Jak już wspomniano powyżej, grób jest ptasiem, który wybiera wysokie drzewa na gniazdo, dając pierwszeństwo wierzchołkom sosen, mniej rzadziej spotykając się z gatunkami liściastymi. Jednak w ciągu ostatnich 25-30 lat odbywa się masowe wycinanie plantacji lasów, które nie są uzupełniane nowymi nasadami, co prowadzi do zmniejszenia liczby gniazdowania ptaków.

Innym powodem, dla którego położono miejsce pochówku na ścieżce wyginięcia, jest zmniejszenie pól, stepów, gdzie żyją gufle, które są jej podstawową bazą żywnościową. Drugie miejsce po gryzoniach w łańcuchu pokarmowym stanowią przedstawiciele wrona, które również są aktywnie eksterminowane przez człowieka jako szkodniki roślin.

W związku z powyższym można wyróżnić następujące sposoby zachowania populacji ziemi orzeł-pochówku:

  • Wsparcie rezerw na terenie, na którym żyją grupy cmentarzy;
  • Tworzenie sztucznych platform gniazdowych na podstawie rezerw;
  • Wymiana między ogrodami zoologicznymi, które mają możliwość tworzenia warunków do reprodukcji jastrzębi;
  • Prowadzenie działań związanych z ochroną przyrody na podstawie rezerwatów, ogrodów zoologicznych;
  • Zachowanie bazy paszowej terenów pogrzebowych (wiewiórczych wiewiórek i wrony) poprzez utworzenie sanktuariów.

Wnioski

W głównym siedlisku liczba kopieców pogrzebu orzeł jest do 2000 par, które, biorąc pod uwagę całkowitą powierzchnię terytorium, jest bardzo niskim wskaźnikiem. Zachowanie orła i miejsca pochówku jako gatunku w dużej mierze zależy od polityki agrarnej i środowiskowej państwa, w szczególności dla rozwoju rolnictwa: ekspansji pastwisk (duże kopytne zjadają wysokie pola roślinne, a niska roślinność nadaje się do życia gryzoniom, które z kolei przyciągają drapieżników ), Stworzenie plantacji leśnych wokół pól.