268 Shares 2446 views

Chihuahua rasa: pielęgnacja i konserwacja

Chihuahua – jest to niezwykle niesamowite rasy małych psów. Jego charakterystyczną cechą jest super, trochę śmiesznie uszy. Pies ma trwały układ nerwowy i dobrego zdrowia. Ale jeśli zdecydujesz się mieć Chihuahua, pielęgnacji i konserwacji trzeba zapamiętać, że pies był nie tylko zwierzę, ale także wierny przyjaciel.

Dbanie o Chihuahua

Jeśli opieka szczeniak chihuahua będą prowadzone przez wszystkich zasad, wtedy kończy się z mocnego i zdrowego psa z niezwykłą łatwością i wdziękiem. Będzie miał, lojalny i zabawny charakter miłujący pokój i nigdy nie pozwolić, aby obrazić swojego gospodarza. Od szczenięcia, trzeba zacząć przyzwyczajać psa do szelek lub smyczy. Pierwszym z nich jest bardziej odpowiednie dla dorosłych Chihuahua, ponieważ może to doprowadzić do deformacji nie jest jeszcze w pełni dostaje mocniejsze kości.

Ponadto, pazury psa nie są zużyte w sposób naturalny, co oznacza, że ich regularne strzyżenie. Jeśli nie są przyzwyczajeni do tego psa w młodym wieku, ale w przyszłości będzie to zrobić problematyczne. Nie zapomnij kąpać zwierzaka. Tylko ta powinna odbywać się nie częściej niż raz w tygodniu ze specjalnym szamponem, zwłaszcza podczas wykrywania pchły. Trzeba nie tylko wiedzieć, czego potrzebuje Chihuahua – pielęgnacja i konserwacja są ważne! Jednak należy zwrócić szczególną uwagę i karmienia dziecka. Specjalne menu dla tej rasy nie istnieje, ale nadal uniknąć niepotrzebnej i szkodliwej żywności. Wyjąć pojemnik, do którego wysokiej porywający pies może wspiąć się bez skruchy, i niech jedzenie ściśle trzy razy dziennie, a
małych porcjach. Jedzenie nie powinno leżeć wokół w misce i skwaśnieć – może to prowadzić do zatrucia. Ponadto, nie pozwól, aby zwierzę karmione okruchy ze stołu. Chihuahua nadaje się do mięsa, kaszek zbóż, zup i produktów mlecznych. Pamiętaj, że wielu członków tej rasy umiera z otyłością!

Zawartość chihuahua

Na pewno będziemy chcieli, aby zawsze nosić tę małą istotę w ramionach lub w torbie. Jednak nie powinien robić. Chihuahua do pielęgnacji i konserwacji powinny zawierać obowiązkowy spacer na świeżym powietrzu – co najmniej trzy razy dziennie. Jeśli na zewnątrz jest zimno, a następnie wyciąć spacer lub kupić specjalny kombinezon. W lecie można być na ulicy trochę dłużej, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Obserwować psa tak, że nie powstanie od podstaw różnych kawałków jedzenia. Po spacerze, ogrzać dziecko (jeśli ulica w zimie) i suche, gdy wystawione na działanie deszczu. Pomimo silnego charakteru zdrowia, Chihuahua, opieki i konserwacji, które wymagają szczególnej uwagi, może się przeziębić i zachorować ze zgonami zapalenie płuc. Nie zapomnij kupić zabawki dla zwierząt i pościel, określić miejsce dla niego, aby być jego samego. Zwrócić większą uwagę i Chihuahua, opieki i karmienia, które są ważne na równi z miłością i troską. Ona będzie reagować z wdzięcznością i zawsze będzie wierny być blisko swego pana. A jeśli dzieci są obecne, pies szczęśliwie zabawiać je, gdy jesteś zajęty swoimi obowiązkami.