139 Shares 2135 views

Inicjatywa ludowa „Immortal Regiment – Moskwa” jako odbicie wielkości Rosji

9 maja 2015 w stolicy Rosji został zorganizowany przez bezprecedensową marca – miliony ludzi przemaszerowało przez Plac Czerwony i głównych ulic miasta, niosąc portrety swoich ojców, dziadków, pradziadków, a nawet pradziadkiem, którzy wzięli udział w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej w latach 1941-1945. Impreza została zaplanowana i doskonale wykonywane patriotyczne regionalną organizację publiczną, która nazywa się „Immortal Regiment – Moskwa”.

Historia ruchu

Pomysł takiej paradzie urodził się w Tiumeń. Jej autor – syn weteran wojny Giennadija Iwanowa – zorganizowany podobny marsz ulicami miasta 9 maja 2007 r. Gennady przyznał, że kilka miesięcy wcześniej, miał sen: dosłownie widział pochód ludzi niosących portrety swoich przodków wojowników w ręku. Gennady Iwanow został zrealizowany, co widzieli w życiu. Pomysł był wspierany przez innych regionach Rosji.

W 2012 roku, kiedy tego rodzaju akcji odbywa się corocznie w ponad 20 osób w naszym kraju, podobnie jak w Tomsk procesji nazywa się „nieśmiertelną pułku”. W ten sposób narodziła się nazwa tego zjawiska. Już w przyszłym roku, udział pułku osiągnęła 120 miast w Rosji, a rok później popularna inicjatywa objęła ponad 400 osiedli, to wzięli udział milion osób.

Wreszcie w 2015 roku w rocznicę ulicach naszego kraju w lewo 9 maja 12 milionów ludzi i kapitału, liczba ta wynosiła pół miliona obywateli.

To cud, bo w sercach naszych obywateli żyjących pamięć o swoich bohaterskich przodków, a także poprzez działania PDSA „Immortal Pułku – Moskwa”, który jest kierowany przez Nikolay Zemtsov.

Ruch dzisiaj

Dziś organizacja ma nie tylko kompletną strukturę, która obejmuje przywództwo, partnerów, pracowników wolontariuszy, dział działalności koncertowej, ale stara się utrzymać duży zasięg do miasta moskiewskich studentów i całej Rosji (to jest organizacja konkursów, wykładów i rozmów ze studentami, i tak dalej. d.). W tej organizacji posiada stronę internetową, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

Można nauczyć się przyjść na paradę, jak zrobić baner lub zdjęcie ze względnym portrety – uczestnika wojny, jak pomóc organizacja zostać wolontariuszem lub świadczenia wszelkie możliwe wsparcie finansowe dla projektu. Wszyscy odwiedzający mogą znaleźć informacje o losie ich krewnych, którzy walczyli, aby zobaczyć kopie Wielokrotnie arkusza i pierwszej linii unikalnych dokumentów.

PDSA „Immortal Regiment – Moskwa” uważnie śledzi nie tylko zdjęcia i krótkie biogramy oficerów i ludzi wojny, ale także ludowe wiersze, zdjęcia, filmy, które tworzą wspólne ludziom w pamięci swoich przodków.

Rzeczywiście, takie spotkanie jest bezcenne!

Udział Prezydenta w akcji

„Immortal Regiment – Moskwa” oszołomiony świat 9 maja 2015, a nie tylko liczba ludzi, którzy przyszli na uroczystość, ale także fakt, że prezydent naszego kraju, w ogóle, unikając hałaśliwych imprez publicznych, był na początku tego pułku, pokornie niosąc w dłoniach portret ojca – partii wojennej.

Zachodnia prasa jest różnie postrzegany wygląd Putina wśród zwykłych ludzi w takiej skromnej roli, ale zwykli obywatele naszego kraju wiwatowali Vladimir Vladimirovich. Putin, jak to wskazał, że może on, jak wielu obywateli naszego kraju, być dumni ze swoich rodziców, którzy w odpowiedzi na agresję Hitlera mieli odwagę dzielnie znosić straszne oblężenie Leningradu, przesuń śmierci swoich dzieci, aby odzyskać swoją ziemię, a nawet znaleźć siłę na urodzeniu ostatniego dziecka z opóźnieniem, a co stało się naszym prezydentem.

Symboliczne znaczenie ruchu

Patriotyczny Ruch takiego planu jest zapotrzebowanie w dzisiejszej Rosji. Nasz kraj po raz kolejny w swojej historii, w obliczu odrzucenia jego nieodłącznymi wartościami niektórych krajach zachodnich. W odpowiedzi na te zagrożenia państwo musi nie tylko zlot, ale także, aby pokazać swoją siłę i wielkość polega w pamięci ludzi.

Immortal pułk – jest nieśmiertelne wartości naszego kraju, składająca się z miłości do ojczyzny i lojalności wobec niej. Niosąc zdjęcia swoich bliskich, którzy walczyli za ojczyznę w latach hitlerowskiej agresji, jakby powiedzieć światu, że my – potomkowie tych żołnierzy – są gotowi oddać życie za ideały, dla których nasi przodkowie walczyli. Jesteśmy zjednoczeni, więc jesteśmy niezwyciężeni.

Rosyjski ruch patriotyczny w jednym głosem mówią, że ten pułk – jest wiecznym nieśmiertelny wojska rosyjskie, które nigdy pokonać wrogów.