671 Shares 7613 views

Objawy żylnych i tętniczych krwawienia

Krwawienie tętnicze jest najbardziej niebezpieczne, niezależnie od jej przyczyny. Konieczne jest zatem, aby natychmiast podać poszkodowanemu pierwszej pomocy. Aby to zrobić, trzeba znać wyraźnie oznaki krwawienia tętniczego.

rodzaje krwawienia

Eksperci zidentyfikować krwawienie dwie grupy: średnie obrażenia naczyń i cechy zewnętrzne.

obejmują one krwawienia z pierwszej grupy:

 • Krew. Najbardziej niebezpieczny rodzaj krwawienia, ponieważ może to spowodować utratę dużej ilości krwi tak szybko, jak to możliwe.

 • Krwawienie żylne. Charakteryzuje się wolniej krwawienia. Mniej niebezpieczne niż poprzedniego widoku, ale jeśli może wystąpić uszkodzonych naczyń szyi śmiertelne z powodu możliwych zasysania powietrza.

 • Kapilarnej krwawienie. Często można zaobserwować w wytwarzaniu niewielkich urazów, takich jak stłuczenia, nacięć i zadrapań. Charakteryzuje się niewielkim krwawieniem, które nie jest zagrożeniem dla życia nie może się odbyć.

 • Mieszane krwawienie. Ten typ charakteryzuje się objawami zarówno tętnic, żył i naczyń włosowatych krwotoku. Na przykład, miesza się krwawienie można zaobserwować w kończynach siebie. On jest bardzo niebezpieczny, ponieważ jest krwawienie tętnicze.

Według zewnętrznych oznak krwawienia są podzielone na to:

 • Na zewnątrz. Gdy jest zwykle obserwowane w różnym stopniu uszkodzenia skóry.
 • Wewnętrzny. Może to być spowodowane tępy uraz różnych części ciała, takich jak w klatce piersiowej i brzuchu. W takich sytuacjach dojść do uszkodzenia narządów wewnętrznych. Główne cechy, które wskazują, krwawienie wewnętrzne, są osłabienie, pragnienie, zawroty głowy, omdlenia, mdłości i czasami wymioty, zmiany na skórze, zmniejsza się ciśnienie.

Oznaki zewnętrznego krwawienia tętniczego

Takie krwawienie jest całkowicie naturalne reakcje na wszystkich rodzajach uszkodzenia naczynia, w tym uszkodzenia mechaniczne i zakłóceń przenikalności naczyń.

Każde krwawienie może być niebezpieczne, jak to nazwać albo. Objawy krwotoku płucnego, na który należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

 1. Pierwszy kolor jest krwi, która wypływa z rany. Krwawienia tętnic charakteryzuje jasnym kolorze czerwonym. Okazuje się, że był tak ze względu na dużą ilość tlenu we krwi.
 2. Szczególny charakter wypływu krwi. Ze względu na wysokie ciśnienie krwi w tych naczyniach będą pulsować w strumieniu lub fontanny.
 3. szybkość krwawienia jest dość wysokie, zwłaszcza w dużych uszkodzeń tętnic. W takich sytuacjach człowiek może w ciągu zaledwie kilku minut, aby stracić niemal całą objętość krwi. To może prowadzić do śmierci.
 4. Z powodu utraty dużej ilości krwi ludzka skóra staje się blada niebieskawy kolor.
 5. Przy pomiarze ciśnienia krwi można zauważyć, że spada. Mężczyzna skarży się na zawroty głowy, ciemnienie oczu i mdłości. Może nawet zemdleć.

Pierwsza pomoc dla krwawieniem tętniczym

Udzielić pierwszej pomocy pilnie potrzebne, ponieważ zależy to od ochrony życia ludzkiego.

Jeśli istnieje podejrzenie, że osoba tętnicze krwawienia (krwawienie tętnicze objawy wymienione powyżej), musimy najpierw przeprowadzić dokładną analizę w celu ustalenia wszystkich źródeł. Otwarte urazy są oczywiste, więc można je znaleźć dość łatwo. Rany, które objęte odzieży, mogą pozostać niezauważone, ale jest to bardzo niebezpieczne. Patrząc z głównym – do określenia obecności ostrej utraty krwi, bez względu na wielkość rany ofiary. Jest to również warto sprawdzić oddech poszkodowanego, jego puls i ciśnienie krwi.

Pierwsza pomoc dla zewnętrznego krwawienia tętniczego jest nałożyć bandaż ciśnienia. Jeśli stwierdzisz uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych, konieczne jest zatrzymanie procesu utraty krwi przez tętnicę naciskając palcem. Należy pamiętać, że metoda ta jest tymczasowa. Odbywa się to zazwyczaj, aby mieć czas, aby starannie przygotować bandaż ciśnienia.

Jeśli istnieją uszkodzenia zewnętrzne do kończyn, bandaż ciśnienia, co do zasady, nie jest wystarczające. W takich przypadkach lepiej jest użyć opaski uciskowej lub jego odpowiednika. Może być odpowiednie dostępne środki, takie jak wiążących, taśmy, szaliki lub chusteczka. należy nałożyć kilka centymetrów powyżej miejsca krwawienia, a następnie upewnij się, aby zostawić notatkę wskazującą czas opaski uciskowej. Zostaw to może być na czas oznaczony: do dwóch godzin w lecie i 30 minut w zimie. W tym czasie trzeba dostarczyć rannych do szpitala.

Rodzaje krwawienia żylnego

Krwawienie żylne bardziej powszechne niż tętniczych. Wynika to z położenia żyłach. Są one w bezpośredniej bliskości skóry i dlatego są bardziej podatne na uszkodzenia.

Istnieją trzy główne rodzaje krwawienia żylnego:

 • krwawienie z powierzchownych żył;
 • krwawienie z żył głębokich;
 • uszkodzenie żyły na szyi.

Każdy rodzaj krwawienia żylnego ma swoje niebezpieczeństwa i może prowadzić do śmierci, jeśli czas nie zapewnia opieki medycznej.

Objawy krwawienia żylnego

Znaki tętniczych i żylnych krwawienia mają pewne różnice.

Głównymi objawami są krwawienia żylnego (krwawienie krwi charakterystyczne cechy mogą być widoczne powyżej):

 1. Uszkodzenia skóry. Może być siekane, cięcie, wystrzał i inne. Uszkodzenia obserwowane w tych miejscach, gdzie żyły są zlokalizowane w dużych ilościach.
 2. Przepływ przecieku krwi nie jest przerwany.
 3. kolorze krwi żylnej ciemnoczerwony, ponieważ jest on nasycony dwutlenkiem węgla.
 4. Krwawienie występuje głównie z obwodowej części statku, które zostały uszkodzone.
 5. Jeśli dociśnij żyły bezpośrednio na ranę przez skórę, przepływ krwi jest zmniejszona.

Pierwsza pomoc dla krwawienia żylnego

Pomoc dotyczy w tym przypadku zależy wyłącznie od charakteru szkody. Jeżeli powierzchowne żyły uszkodzony, konieczne jest najpierw naciskania uszkodzonego statku i czyszczenia ran nadtlenku wodoru lub bandaż rany, wprowadzanie wacik antyseptyczny. Wreszcie przestać poważne krwawienie będzie szycie rany.

Jeśli uszkodzenie jest konieczne rany żył głębokich szczelnie przepychają tamponów z nadtlenkiem wodoru. Po zakończeniu tej procedury jest to konieczne do nałożenia bandaża ciśnienia okrągłe, i bardzo szczelne. Wszystkie kolejne kroki powinny trzymać się z lekarzem, a im szybciej zacznie przetwarzanie ranę, tym lepiej dla pacjenta.

Jeśli są uszkodzenia naczyń szyi, palce trzeba spłaszczyć końce żył krwotocznych przez skórę, a sama rana do zaciśnięcia naczynie. Następnie, tampony być układany za pomocą nadtlenku wodoru. Po pierwszej pomocy, lekarz powinien szwów.

Podczas udzielania pierwszej pomocy w różnych krwawień trzeba zachować spokój i ściśle przestrzegać kolejność działań.