497 Shares 7995 views

Albania: religia. Cechy albańskiej religii

Europejska Albania, gdzie religia jest najbardziej nieprawdopodobny sposób splecione muzułmanie, katolicy i prawosławni, dzisiaj jest chyba najbardziej tajemnicza i nie zepsute kraj turystyczny.

Albania – perła w bunkrze

Ciepły, miły i gościnny kraj Orłow lub „Schiptara” dokładnie, jak ich dom sami Albańczycy, pozostał z dala od zatłoczonych miejsc docelowych ośrodków. A przyczyną nie jest brak atrakcji klimatycznych. Ponieważ jest to coś zupełnie przeciwnego: delikatne i wodach ciepłych mórz Jońskie i Adriatyk, łagodny klimat, bliskość popularnych kurortach Grecja, Czarnogóra, Serbia, Macedonia … niesławy – komunistycznej przeszłości, która zakorzeniła się w tym kraju najgłębiej.

Nabożeństwo do poprzedniego rządu przyczyną Lenina i Stalina osiągnął fanatyzm, że gdy proces destalinizma, Albania zerwał wszystkie więzy z byłego Związku Radzieckiego w „inny”. Kompletna izolacja od świata zewnętrznego, całkowite zniszczenie religii doprowadziła do tego, że nawet dzisiaj ludność Albanii najbardziej ateistycznym na świecie.

Cerkwie i meczety zostały zniszczone lub przekształcone budowę celów społecznych i krajowych. Zamiast tego były budowane w dużych koszach – schronienie przed atakami złych „imperialistów”. Po zmianie rządu, wierzących, niezależnie od religii, szczęśliwie przywraca zapomniane tradycje swoich przodków.

wyznania Brotherhood

Podczas panowania ateistycznego komunizmu podniesiony całe pokolenie Albańczyków, którzy pytani o swojej religii nie może dać solidną odpowiedź. Albania, gdzie religia jest teraz przeżywa renesans, może służyć jako wzór współczesnego świata pokojowego współistnienia ludzi różnych przekonań religijnych.

Meczety i kościoły są reaktywowana par. Chrześcijanie i muzułmanie razem nie tylko spokojnie żyć i pracować, ale także stworzyć rodzinę. Interesujący kraj ten jest Albania. Religia w życiu wyraźnie pokazuje przykład rodzinie albańskiej premiera. Dziadek Chief Minister Edi Rama był prawosławny, a moja babcia – katolikiem. W tej wierze ona wychowywała synów. Obecna żona szefa gabinetu – muzułmanina, ma dwóch synów z różnych małżeństw – wyznawców prawosławia i katolicyzmu. I to multi-religijny rodzina w Albanii nie jest sam.

Islam w Albanii

Wiele źródeł Albania nazwie tylko muzułmański kraj w Europie. To nie jest całkiem dokładny opis. Po pierwsze, nie należy zapominać, Turcja; Po drugie, islam był religią dominującą jedynie w fazie ożywienia religijnego. Wyniki wskazują, że ostatni spisu procent muzułmanów obecnie reprezentowana przez wartość 60%.

Zatem muzułmanin Albania. Religia Islam przybył do tego kraju z wyznawcami Haci Bektas prowadzonych na przełomie lat 12-13 wieków. Później, w 14 wieku, Turcy przeniknęli na terytorium uprawnień sunnici. Tradycja-albański Bektashi muzułmanie różnią się od tradycyjnie islamskim i zawierać pewne elementy podobne do chrześcijaństwa.

Jeśli rozłożone terytorialności, sunnici są utrzymywane głównie w północno-wschodniej i środkowej części kraju, Bektashi osiedlić się głównie w miastach.

Prawosławie w Albanii

Początki Kościoła prawosławnego w Albanii, związane z nazwiskiem św Cezara, który jest uważany za apostołem tej ziemi. Nazwy wielu świętych męczenników związanych z albańskiej ziemi. Albania, gdzie religia przez długi czas było zabronione (skazany na karę pozbawienia wolności za mogli znaleźć w ikoną domu), to miejsce narodzin św Donata, Ferin, Danaksa, Niphon i innych. Męczeńską za Chrystusa wziął na tej ziemi Kosma Etoliysky i Nikita albańskiej. W czasach represji prawosławnych księży cierpieli bardziej niż inni.

Po zmianie ustroju w kraju nie był chrześcijaninem klasztor lub jeden cały świątynia. Dla porównania, przed świątynią prawosławną pierwszej wojny światowej liczyła 354, 300 kapliczek, 28 klasztorów i dwa seminaria.

Odbudowa zniszczonego kościoła prawosławnego wniosek kapitana Anastasia. Pierwsze nabożeństwa w plenerze musiał przeprowadzić, ponieważ nie było zachowany kościół. Wynikiem arcybiskupa działań była odbudowa i remont zrujnowanych świątyń, budowa nowego otwarcia klasztorów, księży przeszkoleni.

Albański katolicy

Grekokatolicy z obrządku bizantyjskim w Albanii pojawił się wśród Greków i Albańczyków, którzy uciekli z tureckich najeźdźców. Ludności Albanii, katolicy, jest obecnie około 10% wszystkich wierzących.

albański cecha

Co nie zobaczysz nigdzie indziej, więc to niesamowite tolerancja do obrzędów i zwyczajów przedstawicieli różnych wyznań. Nikt tutaj nie będzie zaskoczony, że, na przykład, że zmarły muzułmanin na świecie odbędzie się rosyjski prawosławny kapłan. Tutaj, podobnie jak gdzie indziej, jest potwierdzona prawda: Bóg jest jeden, różnią się tylko religia. Największy w kraju, a liczba małżeństw mieszanych.