671 Shares 9964 views

Jak żyrafy sen (zdjęcie). Jak i gdzie spać żyrafę

Małe dzieci są często zaskoczony nietypowych problemów rodziców. Jak ciężki jest słoń czy wieloryb? Kto jest silniejszy – nosorożec lub lew? Jak żyrafy spać? Częściej niż dorośli, a nie znać odpowiedź na nich, ponieważ program nauczania są bezpiecznie zapomniał, jak ta informacja jest bardzo niewiele osób może być przydatna w dorosłym życiu. Ale tylko dociekliwy umysł dziecięcy wie, że obraz świata, on absorbuje nową wiedzę jak gąbka. Mali odkrywcy interesujący dosłownie wszystko, nawet rzeczy, które dorośli nigdy nie przychodzą do głowy. Ten artykuł jest poświęcony jednemu z pytań spalania popularnych dziecięcych, takich jak: „Jak spać żyrafy” Jednocześnie będziemy patrzeć na innych interesujących faktów związanych z tymi wdzięcznych zwierząt.

W jakiej pozycji jest żyrafa śpi?

W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w zoo we Frankfurcie, naukowcy badają warunki i czas trwania snu różnych zwierząt: Słonie, lwy i inne. Kiedy przyszedł do najwyższego zwierzęcia na świecie, okazało się zupełnie zdumiewające fakty. Około godzinę po zamknięciu zoo, z nadejściem zmierzchu, kiedy ostatnie pracowników odchodzących pawilonu tych zwierząt po dniu stania i prohazhivaniya, spadł na podłogę. Pierwsze żyrafy zapięta przednią nogę i jeden z powrotem pod brzuchem, a druga noga z powrotem wyciągnął na bok. W nocy są one okresowo je zmienić. W tego zwierzęcia szyi pozostały w pozycji pionowej. Żyrafy prostu leżał cicho, potem przeżuwają. Czasami zamarza od czasu do czasu, wiggles uszy, powieki powoli przewrócił oczami, ale po kilku minutach ponownie otwarty. Kiedy całkowicie ciemny, szyja zwierzę zostało wygięte koła tylnej strony, nosa żyrafa dotykać podłogi przy kostce jego tylnych nóg, dolna szczęka jest blisko dolnej części nogi. Głowica przemian spadło coś na lewo, potem w prawą nogę. tylko naukowcy dziwili się, jak taki wielki i pozornie niezgrabne zwierzę może tak zręcznie, jako doświadczony Yogi zwinięcie „w górę”. Podobnie, dopasowanie i młodych. Ci, którzy są ciekawi jak żyrafy snu, zdjęcia, pokazany poniżej, pokazują proces w całości. Teraz rozważmy następujący interesujący fakt związany z tych przedstawicieli świata zwierzęcego.

Ile żyrafy spać?

Takie pytanie, dzieci zazwyczaj nie pytają jednak, ponieważ naprawdę zaczęliśmy radzić sobie z tymi gigantami dostrzeżone, dla ogólnego rozwoju można znaleźć i tego faktu. Teraz, opowiadając swoje dziecko jak spać żyrafy można oświecić go o czas trwania tego procesu. Okazuje się, że zwierzęta te nie są w stanie spać przez długi czas. Zazwyczaj ich stan w nocy – w półśnie. Ile to trwa, naukowcy nie mogli dokładnie określić, ponieważ nie jest możliwe, aby ustalić początek i koniec procesu. Żyrafy nigdy nie leżał całą noc. Raz na dwa do trzech godzin jest jedno lub inne zwierzę na nogi. Przeszli, kał, paszy. Młode zwierzęta wstać częściej niż dorośli. Jednak naukowcy byli w stanie ustalić, że od czasu do czasu, te stworzenia są w stanie zaspokoić w pełni głębokiego snu. To trwa tylko jeden do dwunastu minut. O świcie zwierząt są znowu na nogach, tak aby nie iść do łóżka przed zmrokiem. Mamy uznać, ile snu żyrafa w ciągu dnia, co robi, a teraz zapoznać się z innymi funkcjami i faktów związanych z tymi ciekawskich parzystokopytnych.

Podsumowania

Figura żyrafa ciała składa się z dużą ciemnych plam, które są przypisane do jaśniejszym kolorem bazowym. Ten wzorzec w każdej jednostce jest indywidualnym jak odciski palców u ludzi. Na głowie żyrafy jest parą rogów pokryte futrem, zagęszczony na końcach. Czasami są zwierzęta z dwoma parami. W środku czoła nie jest często rodzajem sztywnej gromadzeniu, często jest mylone z innym rogu. Uszy żyrafa krótkie, oczy otoczone długimi, grubymi rzęsami. ssaki te mają doskonały słuch, wzrok i węch, co wraz z wysokim wzrostem pozwala im czas dostrzegać niebezpieczeństwa. Ich krewni żyrafa można nawet zobaczyć na odległości ponad jeden kilometr.

Dane parametryczne

Dorosłej (mężczyzna) osiąga wysokość sześciu metrów i waży trochę nie do tony. Nowonarodzone cielęta waży sto kilogramów i osiągają wysokość półtora metra. W ciągu godziny po urodzeniu zhirafenok staje na nogi. Serce najwyższa ziemia zwierzę różni się także istotne parametry. Jego ciężar wynosi 11-12 kg, długość może osiągnąć 60 cm, a ściany – sześciu centymetrów. To zachwyca wielkością i języka żyrafy. Jego długość może wynieść do 45 cm. Może nawet czyścić uszy! Każdego dnia zwierzęta te zużywają do 30 kilogramów żywności. Prowadzą one do prowadzenia to od 16 do 20 godzin dziennie. Jak widać, rozwój dzieci (także dla dorosłych) może być interesujące nie tylko kwestia jak spać żyrafy, ale także innych, równie interesujących faktów.

Tylko wiatr gwiżdże

Dzięki ogromnej wielkości i godnej wagi żyrafa, okazuje się, że działa bardzo sprytnie. W nagłym wypadku można go uruchomić galop, przyspieszenie do 55 km / h. W rzeczywistości, w krótkim okresie, przewyższa on konia wyścigowego. W spoczynku, te cętkowane gigantów iść powoli, przesuwając skręcić w prawo a następnie w lewo parę nóg. Czas trwania tego etapu wynosi około ośmiu metrów. Ponadto, żyrafy są w stanie nie tylko do pracy, ale do skoku. Ta, na pierwszy rzut oka, niezgrabne i uciążliwe stworzenia są zdolne do pokonywania przeszkód do dwóch metrów wysokości.

Żyrafy RSS?

Te afrykańskie są wyłącznie roślinożerne olbrzymy. Fizjologia i konstrukcja nadwozia pozwala im żywić się liśćmi drzewa korony – w tym przypadku, że nie mają sobie równych, to oni dostać jedzenie na takiej wysokości, gdzie inni nigdy nie osiągnie! Wszystkim Woodym żyrafy różnorodność roślinności wolą akacji. Zwierzę objęte oddział długi język, a następnie pociągnął ją do ust i wyrywa liści, wyciągając głowę. Warg i języka są ułożone w taki sposób, że żadna szkoda nawet na gałęziach kolczastych. Zasadniczo, potrzeba ciekłych żyraf objęte żywności. W rezultacie, nawet toed kopytnych może obyć się bez wody przez kilka tygodni, tj. E. znacznie dłużej niż wielbłądów. Jeśli jednak nie znajdziesz życiodajną wodę, które w danym momencie mogą cieszyć się prawie 40 litrów cieczy.

Czy wiesz? ..

Kto powie coś innego ciekawego o żyraf. Jego nazwa mieszkańcy afrykańskiej sawannie otrzymanych od arabskiego słowa „Zarafa”, co tłumaczy się jako „elegancki”. Nawiasem mówiąc, jest to jedyne zwierzę na świecie rodzi się z rogami. Wśród większości ludzi powszechne przekonanie, że żyrafy – bezdźwięczne stworzeń. Jednak tak nie jest. Okazuje się, że przekazują one ze sobą doskonale, tylko dźwięki, które emitują, są w paśmie częstotliwości poniżej 20 Hz. A jak wiadomo, to poza zakres ludzkiego słuchu. Interesujący jest sposób do narodzin dzieci w żyraf. Fakt, że proces odbywa się w pozycji stojącej, w wyniku dziecka spada na ziemię z wysokości dwóch metrów. I wreszcie, możemy przedstawić inny ciekawy fakt: okazuje się, szyi zwierzęcia zawiera w sumie siedem kręgów – ten sam numer, jak w przypadku mężczyzny. Ciekawe, prawda?

Konkludując

W tym artykule będziemy odpowiadać na większość problemów związanych dzieciom z najwyższych mieszkańców naszej planety. Dowiedzieliśmy się, jak dużo snu żyrafy ważyć dużo niż paszy i więcej. Mam nadzieję, że teraz, że małe odkrywcy nie będzie w stanie złapać rodziców przez zaskoczenie, przynajmniej kwestię żyrafy. I nie można czekać, aż dziecko zaczyna interesować się nawyków wymienionych ssaków, i mówiąc mu kilka interesujących faktów na temat giganta dostrzeżone.