361 Shares 7760 views

Routery GPON: charakterystyka, ustawienia połączenia

telekomunikacja światłowodowa do niedawna nie było popytu, i został uznany za rodzaj luksusu. Teraz, ze względu na routerach GPON ten problem musi zostać rozwiązany. Wszystko za niewielką opłatą, wielu dostawców są skłonni dostarczyć sieci światłowodowej dla każdego pomieszczenia: mieszkania lub biura.

W jaki sposób router?

Ze względu na sieci GPON, które są bierne, router ma szybkość ruchu – nie więcej niż 2,5 gigabitów na sekundę, co jest uważane za dość wysokie dla przeciętnego użytkownika Internetu. Wszystkie aplikacje i zasoby z sygnałem zasilania działa natychmiast. To dlatego wielu użytkowników są skłonni do zakupu tego typu routera. Niestety, większość właścicieli w końcu zmierzyć się wiele problemów, które będą rozmawiać.

modele wady

Wszyscy dostawcy mogą dostarczać swoim użytkownikom nie tylko w Internecie, ale także modemy, które zapewniają najlepszy odbiór na poziomie sygnału. Ale prawie wszystkie z nich mają poważną wadę. Routery nie obsługują bezprzewodową sieć WiFi. Routery GPON są często wystawiane z taką wadą, zatem, co do zasady, taki problem występuje w wielu. Różnice między modelami jest w tytule i wyglądu.

Oczywiście, można znaleźć modemów, które współpracują z modułem bezprzewodowym, ale są one znacznie droższe. Ponadto, korzystanie z takich dostawców jest po prostu nieopłacalne. Każdy abonent chce maksymalną prędkość przy minimalnym wysiłku, więc będzie bardziej opłaca się pracować z jednym, który oferuje firma internetowa.

MGTS GPON Routery

Najlepiej byłoby, gdyby w takiej sytuacji lepiej jest użyć do MGTS routera. On jest wszechstronnym urządzeniem, które łączy w sobie kilka urządzeń. Mówimy o rodzaju modemu GPON, router, NAT, przełącznik 4-portowy, punkt dostępowy i bramki VoIP.

W wyniku czego użytkownik otrzymuje z wykorzystaniem urządzenia MGTS? To może nie tylko pracować z Internetu z dużą prędkością, ale także utworzyć punkt dostępu.

Konfiguracja routera GPON

routery typu MGTS działać w przybliżeniu te same zasady, dzięki czemu są łatwe w konfiguracji i podobnie, nawet jeśli są one od różnych producentów. Jedyna różnica w stosunku do których użytkownik może napotkać, – przy czym interfejs i nazwa menu.

Jak wspomniano powyżej, modemy GPON – jeden z najszybszych opcji, więc muszą być odpowiednio skonfigurowane. Po pierwsze, należy podłączyć urządzenie za pomocą skrętki (który jest zwykle dostarczanych) do komputera. Następnie przejdź do panelu sterowania, po zalogowaniu się do adresu sieciowego 192.168.1.1. Pisał również na urządzeniu i na polu. Pojawi się menu, w którym, aby wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Są one identyczne – admin słowo.

Nie wszystkie routery obsługują interfejs MGTS GPON w języku rosyjskim. Dlatego często trzeba albo natychmiast zainstalować inny firmware lub zaangażować się w zmianę ustawień angielskich.

Natychmiast chcesz zmienić swoje hasło z modemem MGTS GPON. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Administracja”, „Administrator” pojawi się menu. Login i nazwa konta, niestety, nie jest możliwe, aby zmienić hasło – jest dozwolone. Dokonać powinno być dla celów bezpieczeństwa. Właściciel będzie zobaczyć ciąg „Stare hasło”, w którym musiał wprowadzić kombinację liter, jak również dwa obserwacji, już odpowiedzialny za nowy kod. A następnie kliknij „Wyślij”. Urządzenie automatycznie uruchomi się ponownie. Użytkownik będzie musiał zalogować się do panelu sterowania nowe hasło ponownie.

Aby pracować z połączenia bezprzewodowego, należy przejść do menu „Network”. Następna w „Wybierz SSID» konieczne jest wprowadzenie szeregu sieci. Aby uaktywnić tryb sygnału bezprzewodowego należy zaznaczyć nagrywania „Enable SSID». Maksymalna połączenie sieciowe musi być ustawiony w kolumnie „Maksymalne klientów.” Następnie właściciel musi zwrócić uwagę na kolumnę „nazwa”, która określa nazwę punktu dostępowego. Jeśli chcesz, aby ukryć swoją sieć, musisz aktywować „Hide SSID».

Konfiguracja bezprzewodowego połączenia portów i bezpieczeństwo

Każdy wie, że nezaparolennaya bezprzewodowy punkt dostępowy jest bardzo popularny ze wszystkimi sąsiadami, którzy mają problemy z dostępem do Internetu lub z urządzeń do jego dystrybucji. Końce są prezenty dla każdego? Silnie spada szybkość i zużywa przepustowość. Dlatego konieczne jest, aby umieścić hasło od punktu dostępowego.

"Ochrona" Aby to zrobić, przejdź do menu. Jest właściciel będzie musiał wybrać numer sieci, który zamierza chronić hasłem. W odpowiednim polu wpisz swój kombinację. Powinna ona wynosić co najmniej 8 znaków. Oczywiście, jak w każdym innym hasłem, może zawierać znaki z alfabetu łacińskiego i cyfr tylko.

Przy wyborze najlepszego zestawu WPA2. Kiedy jego praca pękać punkt dostępu jest prawie niemożliwe, oczywiście, jeśli hasło jest bardzo złożona.

port forwarding

Jeśli właściciel jest granie w gry online na podejrzanych zasobów i pracy z torrentami, a potem musi zrobić przekierowanie portów routera MGTS GPON. Aby to zrobić, przejdź do sekcji "Port Forwarding", a następnie – w "Aplikacje". Następnie trzeba skręcić na przycisk „Aktywuj” tę opcję i wypełnić wszystkie wymagane pola.

Jedyną trudnością, która może wystąpić właściciel, – wybór protokołu. Dla prawidłowego doboru będą musieli nauczyć się, jak działa aplikacja. Jeśli jednak trudności nie znikają, to lepiej zrobić przekazywanie kilka portów.

opinie

Recenzje światłowodowej komunikacji jest dość dobra. Wielu właścicieli zauważyć, że połączenie jest stabilne, nie spowolni, to nie jest przerwany. Brak zakłóceń. Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy, ale są one podłączone bezpośrednio do routera.

modemy MGTS są poszukiwane przez długi czas, jak tylko usługodawcy wdrożyły opisywaną technologię komunikacyjną. Co mówią nam one o ludziach? To nie powinno być preferowaną opcją, która wyróżnia się od reszty jego kosztów. Niestety, te modemy są łatwo uszkodzone lub sygnał dostarczany jest niestabilny. Można też mieć problemy z nimi podczas ustawiania parametrów.

Idealnym rozwiązaniem są te modele, które są sprzedawane w połowie rynku. Do użytku domowego – najbardziej go. Nie są one zapchane z dużą ilością opcji i różnych funkcji, które nie właściciel po prostu potrzebne. W tym przypadku, modem może wykonywać podstawowe zadania, w tym szybkiego Internetu na przesyłanie i dystrybucję punktu dostępowego. Bardziej dla przeciętnego człowieka nie jest wymagane.

Co jeszcze można powiedzieć o tych routerów? One dostosowane szybko i łatwo, bez żadnych problemów. Podłączone do modemów komputerowych łatwe do czynienia, że nawet osoby, które nigdy z takiej techniki nie działa.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele z nich zaleca się stosowanie routery MGTS, a nie tych urządzeń, które oferują dostawcom. Bardzo popularnym routerem GPON z Huawei.