396 Shares 3004 views

Polowanie gun TOZ-106. TOZ-106: Charakterystyki techniczne, zdjęcia

Przed użyciem pistoletu, należy uważnie przeczytać jego opis, instrukcje obsługi i środki bezpieczeństwa, które są określone w paszporcie.

pistolet powołanie

Single-karabin powtarzalny TOZ 106 jest przeznaczony dla amatorskich myśliwskich małych zwierząt i ptaków w niewielkiej odległości (mniejszej niż 30 m), a także do ochrony upraw, zwierząt gospodarskich i projektów gospodarczych i samoobrony. Do przeprowadzenia strzelania używany amunicji polowania z kalibru 20 z tuleją 70 mm.

TOZ-106: Dane techniczne

Ta broń jest wykonana na bazie MC-20-01. Długość całkowita – 804-820 mm. W stanie złożonym do transportu i długości około 530 mm (maksimum). Waga z magazynu nie mając amunicji – około 2,5 kg. Butt TOZ 106 składane. sklep długość – 70 mm. Kaliber 106-TOZ – 20 mm. Migawki śruby, sklep może pomieścić 2 lub 4 (sprzedawane osobno) kasety. Pudła z brzozy. Produkowane TOZom (Tuła fabryki broni).

TOZ-106 posiada następujące cechy:

  • lufa ma długość 250 mm. Z pola jest połączony przez pasowanie wtłaczane i nieruchomego sworznia. Pistolet ma celownika i muszki, umożliwiając dostarczanie pożar.
  • Migawki TOZ-106 jest wzdłużnie przesuwny zawiera skręt uszczelnienia – mechanizm uderzający. Obudowa, która jest połączona z ramką, mechanizm spustowy jest montowany. ciśnienie na spuście nie jest regulowana. napinania młotek jest w otwarciu przesłony. Mamy wskaźnik broni napinający, który stoi na młot jest przechylił nad powierzchnią wykładziny, jeśli uruchomiony – zakopane.
  • Sklepie odłączany zawiera pudełko widok, przeznaczony do 2 (4) wkładu umieszczone są po bokach dwoma zatrzaskami.
  • Kolba pistoletu wykonany jest z metalu, składany, z tylnej płyty gumowe. Zamontowana na osi, która jest umieszczona w uchwycie. Zamocowanie rękojeści w położeniu złożonym (transport) wykonuje się za pomocą zatrzasku, który jest umieszczony w ramieniu, w pozycji do wypalania – osi w rowkach klinowych wspornika.

TOZ-106: Opinie

Ta broń nie jest w najlepszej jakości, to niewątpliwe zalety, takie jak atrakcyjne ceny, niezrównaną zwartość. Ponadto TOZ-106 posiada liczne możliwości tuningu.

Według opinii użytkowników, brak modeli – sklep projektowania, gdy jest wypełniona naboje, trudno jest oddzielić od broni bez użycia narzędzi. sklep długość kasety rozmiar nie pasuje, a to przyczynia się do faktu, że wkłady prowadzonym w „kikut” lufy, występuje opóźnienie w strzelaniu. Kanał chromowany bagażnik. Shotgun TOZ-106 wyposażony w ruchomą z obrotem podczas blokowania. Jeśli dodać do niedopałek, karabin wielkości, a tym samym znacznie ułatwiając jego transport i przechowywanie. Pistolety przyjść szybki sklep. Bezpieczniki wiarygodnie zapewnić bezpieczeństwo leczenia z pistoletem i wyeliminować szansę na usuniętej lub składaną kolbą, a jeśli przypadkowo pociągnąć za spust.

TOZ-106 w cenie około 300 $ jest

Niektóre z krajowych krótkich pistoletów: TOZ-106, PF-93, "Ryś-K"

Każdy omówione w tym artykule pistoletów nie może być w pełni przypisać do gatunku łowieckich. Jednak uważamy je jako broń do uprawiania turystyki pieszej lub rafting, jak również ekscytujące fotografowania. Jednocześnie dla głównego weźmiemy ich walory konsumpcyjne, jak zabawny pistolet do strzelania na wypoczynek i strzelanie z jednej strony, a także pewnego rodzaju pistoletu prawnej tylko podobieństwo.

"Rys-K"

Utworzony w 1993 roku jako PCU strzelbą bojowej. Pistolet 12 zawiera kalibrze 70 mm komory pojemnika.

Po złożeniu długość 657,4 mm w rozłożeniu – 897 mm. Długość lufy – 528 mm. W sklepie jest rura, w górnej części beczki i jednego siedem rund, odpowiednio, wewnątrz pnia. Ciężar – 2,6 kg. Instrukcja przeładunkowych, prowadzone przez ruch tułowia w przód iw tył. Mechanizm spustowy jest samo-napinający.

RP-93

Ta broń jest wydany w 1993 roku i pierwotnie była umieszczona jako najtańszym gun dla Rolników samoobrony (wówczas uznano za bardzo modne pomysłem).

Jednakże, to jest więcej niż logiczne, że to pistolet nikt nie chciał kupić, a jego uwolnienie było mikroskopijny. Teraz jest on dostępny w ilościach homeopatycznych, jednak w dużych sklepach z bronią to nadal można znaleźć na sprzedaż. I to jest dość ciekawe, producenci wskazują, że broń może mieć zarówno zwyczajne i pudełkowej wersji na eksport. Model karabin w przeciwieństwie do wykonania kawałek po modelu w zwykłej produkcji jest uprated bitwy dokładność, lepsze powłoki ochronne i dekoracyjne poszczególne części pistolet, a zwłaszcza – w procesie ochrony, dzięki której zapewniona najdłuższy okres przechowywania pistoletu należy przesłać do któregokolwiek z odległych rejonach.

RP-93 wytwarza się w wielu modyfikacji. Wcześniej miał plastikową przedramię i tyłek jak plastik. Początkowo był on również przeznaczony, jak pistolet do unieruchomienia zwierzęcia, z cylindrem 28 igieł pomiarowych zgodnie ze specjalną, stąd przedramienia kolbą. Jego nowoczesna produkcja różni tyłek z trzech przewodów z gumy pad tyłek, a przód-end nie istnieje, tylko 28 kaliber.

RP-93 jest pojedynczą lufą pistoletu zwrotnym, który pozwala na ogień oba naboje 28 gauge (model również produkowane z lufą 28 gauge) i standardowy sygnał Chuck 6 pistolet kaliber RPSH. W tym celu, pod warunkiem odpowiedniej wielkości (23 mM) korpusu, i który jest wprowadzony do wnętrza beczki przez miernik 12 zamontowanego w tylnej części, za pomocą śrubowego sprzężenia.

12h70 bagażnik o długości 400 mm, składany – kolbą karabinu z lufą długości dwunastej skrajni osiemset pięć i pół milimetra. Pistolet waży 2 kg. Łóżko TOZ-106 odprowadzany z materiału o wysokiej wytrzymałości.

Warto zauważyć, że ten pistolet nie ma analogów wśród modeli cywilnych za granicą, ponieważ w większości krajów pistolet z krótką lufą, więc może być używany tylko przez organy ścigania. „Ryś-K” i TOZ-106-01, zgodnie z rosyjskim prawem, mają blokujące w stanie złożyć tyłek strzał.

siła ognia

„Ryś-K” Tutaj jest niekwestionowanym liderem. Ze względu na 12 i wymiaru 528 mm Długość lufy (52 mm krótsze niż beczki w konwencjonalnej Saiga-12 i 57 mm dłuższe niż pnia Benelli gun) wobec 20 kalibrze 250 mm cylindrycznego, mającego w TOZ-106 „Lynx -K”, jest o wiele bardziej wydajny pistolet.

Wadą wadze do 28 kalibru – znacznie ostrzejsze niż konwencjonalne wyjścia pistoletów, prawie eliminuje możliwość strzelania z jednej ręki. Ponadto, obecność żelaza jest składany kolbę z bardzo nieprzyjemne i trzyma konwencjonalnych dział (w celu wytworzenia drugiego shot) wymaga pewnego czasu na odzyskanie, nakręcony na ramię jest bardzo silna. Ponadto, przeładunek „tam iz powrotem”, zwłaszcza jeśli masz już umiejętności radzenia sobie z konwencjonalnych pomp pistoletów, początkowo wydaje się niezwykłe i niewygodne. Wciągająca, odpowiednio, istnieje, ale wtedy trzeba przystosować do normalnego systemu. Najważniejsze jest to, że obsługa broni powinno być wypracowane do automatyzmu, bez udziału świadomości, z tego powodu, przeciwległe umiejętności mogą silnie zakłócać się wzajemnie.

prędkość przeładowania

Szybkość ładowania jest znacznie większa w „Lynx”, a maksymalna liczba rund w 5 zamiast 3 Tozan. „Lynx”, w rzeczywistości jest tylko jeden karabinów przewidzianych w badaniu, który ma gwint zewnętrzny do wkręcania końca cylindra do zespołu wylotowego wymiennym. Ale „Ryś-K” wymienny chokom nie zakończone. Określono jeden rodzaj dyszy „cylinder”. Pochodzi z wymiennym chokom (cylinder PPK poluchok) sprzedawany wyłącznie najdłuższej modyfikacji „Lynx”, podczas gdy w sprzedaży oddzielnymi dyszami do tej broni jeszcze nie spotkał.

Niezawodność TOZ-106 jest zwykle szacuje się być kilka razy większa niż „Lynx”. Niemniej jednak, w celu osiągnięcia tego poziomu niezawodności, TOZ-106 wymaga starannego montażu z odpowiednim przeszkoleniu ślusarz artystów.

Po zakończeniu małe TOZ-106 wytrzymuje wypalania typu amunicji polumagnum z 32 g frakcji, wynik jest całkowicie dopuszczalne.

Pistolety do pre-charge „Lynx” Opuścić pokrywę odbiornika, co można zrobić, jeśli zasób jest złożona tylko. Przeładunek odbywa się bardzo powoli w porównaniu z konwencjonalnymi strzelby pump-action. Sam proces ładowania nabojów w sklepie wymaga zrównoważonej umiejętności. W Tosa po prostu zmieniając rynek.

Ze względu na fakt, że OB-93 jest kluczowy pojedyncza lufą pistoletu, jest gorszy w tempie reszty. Siła ognia jest już ograniczona shooter – przy użyciu konwencjonalnej 12 nabój kaliber ma silny wpływ. Jedynymi wkłady wykonane w fabryce, która jeszcze jakoś można wykorzystać – ślady po kulach „tandem” lub sportowe shotgun '24 Naturalnie, cuda w zakresie walki jest broń, delikatnie mówiąc, nie pokazuje. Z niego wygodnie może strzelać tylko osłabione lub wkłady self-made (w tempie poluzaryada lub 0,75).

Należy zauważyć, że producenci gwarantowanej zasób jest dostępny na RP-93 znajduje się zaledwie 400 strzałów konwencjonalny kalibru 12 naboje. Picking up to karabin, to jest prawie niemożliwe, aby w to wątpić.

Kompaktowa i noszenie

Jest nowy absolutnym liderem TOZ-106, który ma około 128 mm (5 cali) krótsza niż „Lynx”. Mimo to długość „Lynx” ze składaną kolbą jest wystarczająco małe, aby można było swobodnie umieścić go w plecaku. „Ryś-K” trochę trudniejsze do opróżnienia, a jeśli amunicja w sklepie, a nawet różnicy wzrośnie dość znacznie.

„Lynx” ma poważną wadę strukturalną – brak specjalnego oddzielnej zatyczki blokujących ładowania w obecności naboju w komorze, jak to często ma miejsce w przypadku konwencjonalnej pompy. To jest pistolet, jeśli nie znajduje się na osłonie (dodatkowe funkcje korka) może być ładowane w sposób łatwy, bez względu na obecność wkładu w komorze. To nie jest bardzo dobra, ponieważ w procesie skarpetki często mają jedną ręką trzymać przedramię, a to, zwłaszcza biorąc pod uwagę czas, że ładowanie odbywa się w ruchu do przodu lufy, może spowodować mimowolne rund wyładowcze – będzie to tylko tyle, aby obrócić pistolet do góry lufę i trochę wstrząsnąć ,

Konstrukcja zapalnika oraz z ergonomicznego punktu widzenia jest bardzo niekorzystne. Nie można zamknąć szybko, a ponadto trzeba wykonać bardzo nienaturalny ruch. Co jest konieczność takiego bezpiecznika, który działa tylko na własnym napinacza spustu – to pozostaje tajemnicą.

Bezpiecznik TOZ jest standardem i znajduje się na trzonie odbiornika. Biorąc pod uwagę obecność składanego stanie i uchwytem pistoletowym, co sprawia, że bardzo trudno dostępne. Pomimo tego, że jest jeszcze lepiej niż „Lynx”.

TOZ-106 z dosylka naboju w komorze sprawia, że nie można dokonać perkusistę plutonu. Wystarczy pociągnąć za spust (bez zamykania migawki) i zamknąć bramę, trzymając go w dół. Do napinania młotek wystarczy obniżyć migawkę.

RP-93 jest najprostszym – 2 kg, podczas noszenia zdemontowany. Zamiast bezpiecznika warunkiem pluton egzekucyjny pin za pomocą przycisku. Być może projektant uznać jej świeży pomysł, ale sama idea nie jest, wręcz przeciwnie – plutonu bardzo niewygodne, ale w procesie trzeba naładować klucz niezbędny do wydania (czyli zakasać pióra coś nie będzie działać). Możliwe jest, że siła potrzebna może być zmniejszona, jeśli podejść do sprawy kreatywnie za naciśnięciem klawisza.

poręczność

Każda z broni jest uważany za bardzo niewygodne kiedy vskidyvaniem – z powodu metalowego ramienia poręczność reszta jest bardzo zła. Najmniej wygodne shotgun "Lynx", a następnie przez RP-93, lepiej niż ktokolwiek inny, a przez znaczny margines – TOZ-106.

Szybka vskidku z „kolbą udzie” nie jest przewidziane przez którąkolwiek z próbek. Ale w ogóle, TOZ-106 jest najbardziej dogodna pod względem kierowania i zatrzymywania.

W RP-93 poręczność nie jest co do zasady.

Łatwość fotografowania

Przycisków „Lynx” psuje straszny układu opadania używając tylko tryb DA, zaledwie do przyjęcia dla broni. Siła około 7-8 kg. Przebieg spuście jest mały, z ostrzeżeniem. pociągnięcie spustu jest nierówna. Ale to jest całkiem możliwe, że zostały wykonane co najmniej w ciągu 3,5-4,5 kg i bez ostrzeżenia. Ze względu na to zejście jest dużo gorszy poziom precyzji fotografowania i filmowania z jednej strony jest na ogół mało prawdopodobne. Ponadto, tryb DA ma wystarczająco dużą czas konserwacji strzał.

TOZ-106 ma następujące parametry. Zejście wspólne dla pistoletów na śruby, z dużym wolnym skokiem, niedogodność nie dostarczają. strzał techniczny, podczas gdy on jest znacznie więcej. Bilans z rozłożonym kolbą pistoletu sprawia, że proces strzelania z niego z jednej strony dość wygodne. Co można powiedzieć o „Lynx”, ponieważ bilans (w obu przypadkach oznacza równowagę karabiny z kolba – w przeciwnym razie nie ma żadnych zmian nie zadziała), ze względu na dużą długość i nadstvolnogo sklepu, dostępność 12-skrajni i wzmocnionej pochodzenia, niemal całkowicie wykluczyć możliwość strzelania z jednej ręki. Oznacza to, że nie ma podobieństwa z pistoletu „Lynx” zdarzyć się, niestety, nie mogę.

Ładowanie TOZ-106 z jego prawej strony wykonana wyjątkowo łatwe. Do wygodnego procesu ładowania bramy trzeba szlifować własną rękę, ponieważ roślina nie zrobić tak, ze względu na migawki w nowej instancji działa lub bardzo mocno lub szarpnięcia.

wzrok

Każdy z modeli posiada żebro. „Lynx” i TOZ mają otwarte widoki jak mucha lub słupka, a RP jest pozbawiony albo (jak muchy wymienny obrotowy wypust, którego szerokość jest nie większa niż 5 mm można stosować). Y „Lynx” sight grubsze niż filaru Tozan i ma luz 0,5 mm (filar tutaj – jeden z elementów składowych urządzenia blokującego kolbą). Na RP-93, trzeba będzie zainstalować muchę na własną rękę.

Celem, jak również do celów Tosa jest dość wygodne. Vskidku z dobrą poręczność jest możliwe tylko wtedy, gdy lufa jest opuszczana w dół i tyłek wcześniej osadzone w retencji ramię typu pistolet specjalnych policji. Zgodnie z subiektywnego poczucia wielu użytkowników zauważyć, że celem Tosa i wygodniejsze niż z niewyposażone modelu żebra Saiga krótką wersję. Chociaż, oczywiście, spotkać właścicieli, którzy nie lubią kolbą pistoletu.

Wybór broni jest czysto osobista sprawa i zależy od preferencji. Większość właścicieli wolą, aby po zakupie TOZ-106 strojenie i zdolności, aby to zrobić wystarczy.